Депутати від БПП підтримали надання дозволу на видобуток надр фірмі екс-регіонала Злочевського

 

/data/blog/133517/cc15161c0589a9620fae10e0f0c7d662.jpg

 

Члени екологічної комісії від партії « Блок Петра Порошенка» Володимир Магаль та її голова Андрій Левкович підтримали погодження надання дозволу на видобування нафти і газу ТОВ «ПАРІ», яка належить екс-міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському.

 

На засіданні комісії з питань екології і раціонального природокористування проект рішення обласної ради "Про погодження надання товариству з обмеженою відповідальністю "ПАРІ" у користування ділянки надр Чемигівської площі на Яремчанщині.

 

Представник Яремчанщини, депутат облради від партії «ВОЛЯ» Андрій Марійчин нагадав, що на сесії облради 10 березня були присутні понад 40 учасників АТО з Яремчанщини, які вимагали не допустити до надр екс-регіонала Злочевського, який є бенефіціарним власником компанії. 

 

«У нас є витяги з реєстрів, які  доводять, що кінцевим бенефіціарним власником є Злочевський. Не треба прикриватись відомими у світі прізвищами Байденом і Кваснєвським, вони є лише членами Ради директорів – дорадчого органу!» - каже Марійчин

 

Він додав, що ця фірма не зверталась в Яремчанську міську раду за будь-якими погодженнями, не обговорювала питання з громадою.

 

«Яремчанщина – перлина Карпат, туристичний край, я хочу зрозуміти які політичні сили в облраді хочуть перетворити Яремчанщину у промислову зону. Громада категорично проти цього. Ця фірма хоче отримати дозвіл на ділянку у 100 га, яка на 98% покрита лісом, в той час як атовці не можуть отримати землі», - наголосив Марійчин.

 

Представник «ПАРІ» Василь Вітенко запевнив, що компанія виконує всі передбачені законом норми, немає претензій від жодних служб.

 

«Давайте власників фірми окремо винесем. Ми платим за надра, ПДВ, на прибуток – все платиться, нема заборгованості. Ця площа на яку ми претендуєм – на території Микуличина і Татарарова, був укладений договір про соціально-економічну співпрацю. Ми вже на перспективу профінансували Татарову 700 тис грн на вуличне освітлення», - зазначив Вітенко.

 

«Договори про соціально-економічний розвиток – фількіна грамота, голова селища не зобов’язаний до глибини розбиратись хто стоїть за цієї фірмою, звичайно, що він дбає за те, щоб зайшов інвестор, але вивчивши це питання, думка змінюється», - відповів Марійчин.

 

На захист надр Яремчанщини проти фірми екс-регіонала стали учасники АТО, представник Татарова Липко Ігор, депутат Яремчанської міськради від партії «ВОЛЯ» Петро Куртяк.

 

В результаті дискусії, з 6 присутніх членів комісії, Левкович і Магаль підтримали дане питання, 4 депутатів утримались. Вирішальне слово – за сесією облради 30 червня.

 

В 2011 році Міністерство охорони навколишнього середовища видало «Парі» спеціальний дозвіл на видобуток природного газу на Пилипівському родовищі. В 2016 році САП звернулося до суду з позовом про визнання недійсною ліцензії через порушення процедури  її надання – фірма не отримала необхідне погодження на роботи на родовищі від Івано-Франкіської обласної ради.

 

САП в суді заявила, що подала позов після отримання від Держгеонадр листа про відсутність підстав для анулювання спецдозволу «Парі».

 

Але ВАСУ вирішив, що САП пропустила піврічний термін для подачі адмінпозовів, бо ще в січні минулого року отримав від облради підтвердження про відсутність погодження ними видачі спецдозволів фірмам. А в суд позов потрапив через декілька днів після закінчення терміну. Саме цей факт закінчення позивної давнини застосували і суди попередніх інстанцій для відхилення позову САП.

 

Власником «Парі» є екс-міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський.

 

Раніше САП програла першу та апеляційну інстанції щодо анулювання ще чотирьох спецдозволів, які були видані «Парі» та ще двом фірмам Злочевського – ТОВ «Техноресурс» та ТОВ «Надрагаз». Причина та сама – САП пропустив піврічний термін подачі адмінпозовів.

 

Рішення ВАСУ щодо цих спецдозволів в судовому реєстрі поки що відсутнє.

 

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура звинувачувала Злочевського в незаконному збагаченні. На початку року компанія «Burisma» повідомила про закриття всіх кримінальних справ проти Групи та її президента Злочевського. В компанії пояснили, що «це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури та Burisma Group». За даними компанії, в результаті перевірки її роботи було доплачено 180 млн грн. податкових платежів.

 

Також стало відомо, що минулого року «Парі» поставляло природній газ на «Пісківський завод скловиробів» (Київська область), столичному «Спортивно-оздоровчому комплексу «Монітор», який більш відомий як елітний фітнес-клуб «5-й елемент», та для «Міжнародної тенісної академії» у Пущі-Водиці у Києві. Ці підприємства контролюються президентом Петром Порошенко та його бізнес-партнерами – першим заступником Секретаря СНБО  Олегом Гладковським та першим заступником парламентської фракції БПП Ігорем Кононенком.

 

На початку червня в Монако прошов енергетичний форум, який організувала компанія «Burisma». На форум прибув віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступник міністра енергетики Наталія Бойко та народний депутат (БПП) Ніна Южаніна. Остання у відповідь на критику про етичність спільних заходів з міністром біглого Віктора Януковича відповіла, що не впізнала Злочевського. Участь української делегації в Монако висвітлювали лише українські телеканали «NewOne», «112» та «5 канал». Директором останнього (ТРК «Експрес-Інформ») раніше була Южаніна.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Галабала закликає ОДА вивчати діяльність надрокористувачів та перевіряти їх на добросовісність (відео)

Суд відмовив САП у визнанні недійсним спецдозволу на видобуток надр на Франківщині фірмі екс-регіонала Злочевського

Івано-Франківська облрада відмовила у наданні ділянки для видобутку надр фірмі екс-регіонала Злочевського

Сесія Івано-Франківської обласної ради. Депутати планують відмовити фірмі екс-регіонала, яка хоче видобувати надра


23.06.2017 1296 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

642
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

724
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1391
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2351 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1198
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3124

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

949

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1085

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1518

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2118
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

417
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26452 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

815
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3072
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1315
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

993
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1249
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3394
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

478
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4352
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1123
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1691