Франківська опера жахів "Гамлет" їде на один із найпрестижніших Шекспірівських фестивалів у світі

 

Ґданський Шекспірівський Театр

 

В Івано-Франківському драматичному театрі в рамках фестивалю Porto Franko відбувся показ неоопери жахів "Гамлет".

 

Пошук "свого" Гамлета привів постановну групу в особах: Ростислава Держипільського (режисер), Романа Григоріва, Іллі Разуменка (композитори), Юрія Андруховича (автор перекладу), Ольги Семьошкіної (пластичне рішення) у підвальне приміщення театру.

 

"Це не тільки потреба здивувати глядача, але, передусім художня необхідність продиктована концепцією постановки. Визначення неоОпери-жах натякає майбутньому глядачу на радикальність ставлення постановників до всього, що відбувається у сучасному світі, де шекспірівському Гамлету все складніше відповісти на заповітне запитання", - впевнені творці.

 

Роль Гамлета виконав Олексій Гнатковський, Клавдія зіграв актор театру М.Заньковецької Юрій Хвостенко, Гертруду – Ірма Вітовська, Полонія – Дмитро Рибалевський, Офелію – акторка Київського молодого театру Анастасія Блажчук, Лаерта – Іван Бліндар. Решта персонажів постали перед глядачем з вуст трьох відьм з "Макбета" – Галини Баранкевич, Надії Левченко та Олесі Пасічняк.

 

Жах-опера “Гамлет” – четверта опера, написана композиторами Григорівим і Разумейком. Звуки до цієї вистави Ілля спеціально записав у віденській консерваторії.

 

Після Івано-Франківська вистава відправиться на один із найпрестижніших шекспірівських фестивалів у світі, який відбудеться в місті Гданськ (Польща).

 

 

Колектив театру висловлює подяку Благодійному фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» за підтримку.

 

Фестиваль відбуватиметься у ґданському Шекспірівському Театрі, який відкрився лише три роки тому, але на його сцені вже відбулося 350 вистав, 80 концертів, 500 освітніх заходів, а також численні виставки та кінопокази.

 

Постійним елементом програми ГШТ є цикл Театрів Європи, у рамках якого в Гданську вже відбулися зустрічі з культурою Великобританії, Фландрії, Грузії, Румунії та Німеччини.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Кількість переглядів - 2664
19.06.2017 14:11
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги