Володимир Єшкілєв на Porto Franko 2017: Ми живемо у світі, який захоплений незаконно (відео)

 

 

Сьогодні, 16 червня, в рамках фестивалю «Porto Franko 2017» у театрі кіно «Люм’єр» відбулась зустріч – лекція з українським прозаїком, поетом та есеїстом Володимиром Єшкілєвим.

 

На початку зустрічі письменник-фантаст зауважив, що нещодавно повернувся з Тибету, передає кореспондент Фіртки.

 

«Будь-яке повернення зі Святої Землі означає принесення благої вістки. Та вістка, з якою я прибув, не така весела та блага, це скоріше роздуми над тим, як швидко ми занепадаємо», - такими словами розпочав розмову Володимир Єшкілєв.

 

 

За словами письменника-фантаста, насправді порядок зберігається доти, доки триває стояння певної групи праведників перед цим світом.

 

«Хаос з’являється у вигляді потоку випадковостей. Сьогодні ми вступили, в ту епоху, коли цей потік починає розмивати структуру нашого світу. Далеко не треба ходити – Палац Потоцьких, де ми побачимо мистецтво, яке відображає навколишній світ. Тут ми бачимо власне цей наступ хаосу. Ці всі об’єкти, підвішені відра, повішеники, розмиті тіла на фотографіях – це дзеркало того світу, в якому ми зараз живемо», - каже В.Єшкілєв.

 

Остаточне руйнування світу почалося 100 років тому – початок першої світової війни. У цій війні згорів традиційний світ, коли ще існувала аристократія, священство. В 1914 році уся ця система рухнула, зрушилась система чотирьох каст, яка існувала протягом п’яти тисячоліть.

 

«Виникло відчуття бездомності, відчуття страху. Це відчуття тимчасовості опанувало людство після 1914 року. Ми живемо в світі, який захоплений незаконно. Ми питаємо себе «Що в ньому наше?». Піднімаємося на якісь протести, бо тільки тоді ми відчуваємо себе справжніми», - продовжив поет.

 

Опісля виникли дві великі модерністські системи: комунізм та фашизм. Обидві вони зазнали поразки, жодна не змогла подолати відчуття безвиході. Як стверджує письменник, на залишках цих систем паразитують сучасні політики.

 

«З’являється постмодерн – як спроба примиритися з безвихіддю. Але знову нічого не вийшло. Ми не бачимо кайфу. Що ми маємо в політиці? В культурі? Занепад. Що маємо в мистецтві – цитування та перецитовування. Зараз ми живемо в гіпермодерні. З’являється новий запит – гіпермодерн з настановою включення занепаду, як складової нашого життя. На фестивалі "Порто Франко" ми бачимо ці потоки гіпермодерну. Він захоплює все, тобто сценою стає весь простір, акторами стають всі. Ми питаємо - "Хто режисери?" Це вже загадка. Але на Тибеті кажуть, їх немає. Якби за кулісами сидів якийсь уряд, то ми би мали ще якусь надію. На жаль, нічого подібного немає, це ілюзія. Люди хотіли б це мати, щоб перекласти відповідальність за все на них. Насувається хаос, і править нами він. Його можна назвати по-різному – Світовим ринком, епохою глобалізму, синтезом культури і мистецтва, але насправді це ріст хаосу. Ми входимо в потік, в якому руйнуються всі структури. Усе, що входить сюди приречене на поразку. Все, що має визначеність і чітку координату приречене на поразку. Проте, все підкоряється логіці потоку, кочівні речей. Ми всі з вами перетворюємося на кочівні речі буття», - зазначив письменник.

 

 

 

Довідково:

Володимир Єшкілієв – член Асоціації українських письменників, український прозаїк, поет, есеїст, ідеолог “Станіславського феномену”.
Автор роману «Адепт», написаному у співавторстві з Олегом Гуцуляком, книги прози «Візантійська фотографія», один з авторів проекту-касети «Тетрархія» та спільної з Андрієм Пустогаровим збірки поезій «Диптих», літературознавчого есе «Воццекургія Бет”, опублікованого також у книзі Іздрика «Воццек & Воццекургія», підручника «Історія релігії», низки оповідань, філософських есе і віршів, багатьох словникових гасел у глосарійному проекті «Четверга», упорядник глосарійного корпусу «Малої української енциклопедії актуальної літератури», автор концепції проекту «Імперія» журналу «Четвер», консультант «Південного акценту» та інших проектів.

 

 

 

Читайте також:

Porto Franko: Тропічну сцену запалюють діджеї з Іспанії та Колумбії (відео)

Бамбуковий орган, Руслана, Kozak System, Брати Гадюкіни. Програма третього дня фестивалю Porto Frankо

Наталія Половинка на "Porto Franko": Найбільшою цінністю в театрі, для мене, є актор

Відеодайджест другого дня фестивалю Porto Frankо

На Porto Franko відкрилась затишна гавань для найменших іванофранківців (фото)

Другий день "Porto Franko 2017". Програма

Феєричне відкриття «PORTO Franko»: 120 кіловат звуку, фрагменти з опер та скелелази (фото+відео)

В Палаці Потоцьких галерея  візуального мистецтва, відкрилася унікальним театрально-танцювальним перформансом.

Розсекретили вміст загадкового жовтого контейнера, що стоїть посеред стометрівки


16.06.2017 726 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

870
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

675
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3110
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2499
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2483

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

136

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

638

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1510
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

261
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

607
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

567
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

268
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26970
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

792
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

365
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

679
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1174 1