Павло Гудімов на "PORTO Frankо": Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту (фото+відео)
15.06.2017, 15:10
Сьогодні, 15 червня в рамках міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "Порто Франко" на веранді кінотеатру "Люм'єр" відбулась зустріч-лекція з музикантом, колекціонером мистецтва та арт-менеджером Павлом Гудімовим.
"Івано-Франківськ - це місто для формування нового контексту. Франківськ змінюється. Ми живемо в час, коли зміна є традицією, і швидше за все ніколи вже не буде часу без поняття змін. Мене турбують такі напрямки в культурі як урбаністичне середовище", - розповів на початку розмови Гудімов.
За словами Павла Гудімова такі фестивалі, як Порто Франко, - це свого роду акценти.
Павло Гудімов розповів, що зайнявся рок-музикою після відвідин подібного фестивалю, він був вражений, що у нашій країні тоді був пласт музичної культури.
"На сьогодні розмивання кордонів більш потрібне. Сучасного мистецтва не існує - це мистецтво нашого часу. Тому мені цікаво подивитися на проект Палацу Потоцького", - зазначає Павло.
"Я виступаю проти музеїв сучасного мистецтва часів 90-х. Це скучно, це такий собі шоу-рум", - відмітив Гудімов. - Ми вільні адже у нас немає ринку, який заганяє в певні рамки".
"Нам потрібно виховати аудиторію, яка б споживала та любила мистецтво. Проте потенціал у нас вже є. Адже молодь до 30 років відвідує Мистецький Арсенал, купує книжки, відвідує концерти. Це величезний позитив", - впевнений Гудімов.
"Я безнадійно люблю покоління, якому зараз 20-25. Вони такі вільні та вибагливі, - каже Гудімов. - Ми стаємо трошки більш чутливими, розумними і мобільними - це дуже важливо. Слава Богу, що ринку нема".
Усі три покоління повинні комунікувати між собою, оскільки сегментація призводить до недоліків.
"Я проти змішування культури і креативу в плані індустрії", - резюмував Павло Гудімов.
Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.
Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.
Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.
Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».
600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?
Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.
Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей.
Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II. Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.
Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.
Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.
Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.
Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння.