Феєричне відкриття «PORTO Franko»: 120 кіловат звуку, фрагменти з опер та скелелази (фото+відео)

 

 

 

Як писала Фіртка, в Івано-Франківську стартував фестиваль «PORTO Franko 2017». Сотні іванофранківців прийшли подивитися на феєричне дійство - шоу відкриття "Відкритий порт TO BE".

 

Режисером шоу став директор Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський. Музику написав Роман Григорів.

 

Дійство відбувалося на даху драматичного театру, балконах та допоміжних конструкціях. Сам театр нагадував величезний корабель.

 

До шоу-програми фестивалю залучили акторів франківського театру, виконавців «Нова опера»,Тараса Прохаська, Юрія Андруховича та Ірму Вітовську.

 

Для іванофранківців та гостей міста звучали частини з опер «HAMLET», «IYOV», «Непрості» та фрагменти з опери-цирку «BABYLON».

 

 

Тарас Прохасько прочитав про те, як виник "Порт Франківськ". Юрій Андрухович розповів, чим займаються мешканці порту, а Ірма Вітовська зіграла Гертруду з "Гамлета".

 

"Порт Франківськ, - місце сили, офіційно відкрито", - оголосив після закінчення шоу Ростислав Держипільський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках фестивалю Porto Franko щоденно відбуватимуться від 10 до 20 мистецьких подій. Локацій – багато, основна з них – це палац Потоцьких, історична пам’ятка, яку минулого року вперше за довгий час відкрили для загального доступу.

 

Тут відбуватимуться події трьох програм фестивалю – "Візуальна сцена" (на двох поверхах хірургічного корпусу палацу, зокрема, експонуватимуть роботи більш ніж 30 художників з України, Росії, Німеччини, Голландії, Японії, Білорусі, Румунії), "Експериментальна музика та поезофонія" (йдеться про виступи, зокрема, Юрія Андруховича з гуртом Karbido, Тараса Прохаська з сенегальським музикантом Кеба Ціссохо; експериментальна вистава "POESOPHONIA. НІЧ" поєднає поезію Михайля Семенка і Ніки Турбіної, поетичні читання Юрія Іздрика зі звуками контрабаса й акордеона тощо) та "Порт Палац".

 

Щоб потрапити до палацу Потоцьких на фестиваль, потрібно буде купити денний квиток вартістю 25 гривень.

 

 

Читайте також:

В Палаці Потоцьких галерея  візуального мистецтва, відкрилася унікальним театрально-танцювальним перформансом.

Розсекретили вміст загадкового жовтого контейнера, що стоїть посеред стометрівки


Кількість переглядів - 9003
15.06.2017 13:00
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги