Простатит і імпотенція - у чому зв'язок?

 

 

Що таке простатит?

 

Передміхурова залоза (простата) – чоловічий залозистий орган, який розміщується нижче сечового міхура, оточуючи уретру.

 

Простата виконує дуже важливі функції для організму. Вона виділяє речовину, котра становить 75% з усього об’єму еякуляту. Також ця речовина включає в себе безліч біологічно активних речовин і мікроелементів; вона бере участь в метаболізмі тестостерону, перетворюючи його в активні форми.

 

Простатит – запалення передміхурової залози і найпоширеніше захворювання сечостатевої системи у чоловіків. При простатиті з’являється відчуття тяжкості і тупого болю внизу живота, болюче, часте сечовипускання і помірна інтоксикація. Якщо вчасно не розпочати лікування після виникнення цих симптомів, то запалення може перейти в хронічну форму, а далі може виникнути еректильна дисфункція.

 

Причини, що призводять до виникнення простатиту:

  • травми;
  • часті переохолодження;
  • інфекційні захворювання, що можуть передаватися статевим шляхом;
  • малорухливий спосіб життя, який власне призводить до порушення кровопостачання простати.

            

У чому зв’язок?

Статистика говорить, що 30% чоловіків, які мають хронічний простатит страждають від проблем з передчасною еякуляцією і порушенням ерекції.

 

Еректильна дисфункція (імпотенція) при простатиті наростає поступово, протягом багатьох років. Спочатку виникає передчасна еякуляція, потім до неї додаються проблеми з ерекцією, а пізніше знижується статева активність.

 

При простатиті розвивається набряк і значно порушується робота передміхурової залози. В результаті її неповного функціонування відбувається недостатній синтез секрету, що в свою чергу негативно впливає на репродуктивну систему чоловіка.

 

Функціонування простати і ерекції регулюється складним комплексом гормонів і нервових імпульсів. Тому, при простатиті порушується нейрогуморальна регуляція, яка впливає на ерекцію. Слід також зазначити, що при хронічному простатиті виникають неприємні і болючі відчуття, а це є першопричиною виникнення фригідності і страху до близьких стосунків у чоловіків. Часті болі можуть розвинути зниження самооцінки і невпевненості в собі.

 

З чого почати лікування?

В першу чергу лікування простатиту та імпотенції починається з діагностики. Для постановки діагнозу проводиться:

  • пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози
  • аналіз крові на ПСА,
  • загальний та біохімічний аналізом крові та сечі,
  • УЗД простати та калитки,
  • спермограма,
  • аналіз мазка з уретри і секрету передміхурової залози.

 

Після постановки діагнозу приступаємо до лікування. В першу чергу призначається антибактеріальна терапія. Для стабілізації гормонального фону терапія доповнюється засобами, які дозволяють відновити нормальний рівень тестостерону в крові. Для зменшення неприємних симптомів призначаються знеболюючі препарати.

 

Відновлюючий курс лікування окрім медикаментів включає в себе ряд фізіотерапевтичних процедур та масажу. Масаж простати є одним з класичних і водночас найпоширеніших методів лікування простатиту, адже результат помітний з перших процедур. Чоловіки відчувають помітне зменшення болю та дискомфорту, приплив сил та енергії, покращання ерекції

 

Не забувайте, що вчасне звернення до лікаря в 99% випадків запобігає розвитку недуги і виникненню будь-яких ускладнень. Тоді ви будете набагато ближчими до одужання. Варто забути про сором, коли мова йде саме про ваше здоров’я і подальший спосіб життя. Своєчасно надана допомога спеціаліста здатна повернути вам радість і всю повноту сексуальних відносин.

 

 

Марцинюк Володимир Васильович

лікар-уролог «МЦ Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок,1

(050) 3 777 299; (067) 3 777 299


14.06.2017 7828 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1853
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5481 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2150 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

741

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

794

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10254
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26142
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7709
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882