Громада села Пістинь виборола право контролювати понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду

 

 

Громада села Пістинь на Косівщині перша в районі домоглась включення в межі населеного пункту понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду, таким чином взяла їх під власний контроль: відтепер будь-які рубки, будівництва, користування землею мають погоджуватись з сільською радою.

 

Минулого тижня на сесії районної ради депутати одноголосно підтримали проект землеустрою села Пістинь та визнали за громадою такі права.

 

«Це історичний момент, коли територіальна громада має контроль над землею покритою лісом. Хочу подякувати голові адміністрації, районній раді, які поступили по-державницьки, не чинили нам опір, а підтримали», - звернувся на сесії Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк.

 

До цього часу два райони області – Косівський та Верховинський не мають розмежування населених пунктів і сільських рад. Ще з 2011 року громада села Пістинь за власний кошт розпочала виготовлення правоустановчих документів на землю, щоб узаконити межі населеного пункту, розробити всі картографічні матеріали. В 2012 році було розроблено Генеральний план, який пройшов необхідні погодження і в 2013 році був затверджений. 

 

Згідно з Генпланом, громада Пістиня перша в історії району включила в межі населеного пункту понад 1400 гектарів земель райагролісу і лісового фонду, таким  чином взяла їх під власний контроль, і зобов’язала будь-які використання землі погоджувати з сільською радою.

 

«До цього часу ці землі були, нібито, винесені за межі населеного пункту, хоча не було розмежування. Цими землями розпоряджалась РДА, робили там що хотіли, і відчужували їх, так 343 га землі потрапили в приватну власність у 2012 році, на які розробив обмінні файли Нацпарк "Гуцульщина" і передав у косівський відділ земельних ресурсів. Громада зрозуміла, якщо не вплине на цю ситуацію, то ці цінні землі будуть дерибанити», - розповів лісничий ДП «Кутське лісове господарство» Петро Пліхтяк.

 

Після цього відбулись зміни в законодавстві і необхідно було ще розробити проект землеустрою. Однак, тут громада зіткнулась з супротивом  Національного парку "Гуцульщина", який залучив правоохоронні органи для впливу на ситуацію і подав позов до суду. 

 

«Ми ніяким чином не порушували законодавство, вони просто злякались контролю громади», - каже Пліхтяк.

 

Не один рік тягнулись судові засідання, на яких права громади відстоював сільський голова Тарас Бейсюк, депутати сільської ради, підприємці, громадські активісти. Врешті, таки вдалось перемогти в суді, розробити проект землеустрою, він пройшов експертизу, отримав висновки відповідних служб, його затвердила земельна комісія і кінцева інстанція – Косівська районна рада. 

 

«Депутати районної ради, як представники населених пунктів одноголосно підтримали проект землеустрою, ми вболіваєм за те, щоб цим шляхом пройшов кожен населений пункт Косівщини», - зазначив депутат районної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Петро Іванишин.

 

«Ми сильні в тому, що наша громада-це одна команда і нам вдалось домогтись результату. Відтепер громада може здійснювати контроль над вирубкою лісу на цій території, може давати дозволи на видобуток газу і нафти, буде заставляти користувачів платити податки. Ми вже поставили умови Газінвесткомпанії, яка розробляє газове родовище, сплачувати в бюджет 5% податку, - зазначив Тарас Бейсюк. - Хочу заявити, що вся влада в наших руках і все залежить від нас. Села не повинні занепадати, а мають підніматися з колін. Включення цих земель в межі населеного пункту є господарницьким підходом, який забезпечує надходження в бюджет».

 

«Голова Пістиня і громада завершили 6-річну боротьбу за інтереси громади, відвоювали землі, які повинні належити громаді. Це зайвий раз підтверджує якщо громада бореться за свої права, то вона отримує перемогу. Хочу подякувати всім активістам, юристам, які долучились до цієї виснажливої і тривалої боротьби і привітати громаду. Досвід Пістиня має стати прикладом для інших населених пунктів, не бути байдужим і відвойовувати своє на користь громади», - зазначив народний депутат від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко.


12.06.2017 503 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

642
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1868 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1120 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

544
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6895 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11376 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

324

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1060

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1103

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1100
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

269
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1071
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

840
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

732
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2941
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4428
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18431
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

299
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

344
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

655
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

761