Унікальним перформансом у Франківську відкрили мистецький порт (відео)

 


 

Сьогодні, 12 червня, в Івано-Франківську відбулась підсумкова організаційна прес-конференція перформенс перед стартом фестивалю "Порто Франко".

 

Дійство відбулось на міському озері. Поява організаторів була доволі ефектною: спочатку на човнах, а потім - самотужки вони перепливли озеро, передає кореспондент Фіртки.

 

Сьогодні "корабель" пришвартувався до Карпатського моря в Порт Франківськ, і вже за два дні відкриється у Франківську.

 

 

Організатори прагнуть підтвердити, що Івано-Франківськ є найбільшим місцем сили на землі. Відкриття буде і на землі, і у воді та у небі, на даху.

 

Засновник та президент фестивалю Роман Григорів оголосив, що вже вдруге відбудеться мистецьке вторгнення. І дуже важливо, шоб фестиваль був приватизованим для кожного франківця.

 

"Це топ-фестиваль для України. Це прорив, що видатні митці приїхали з усього світу до Івано-Франківська на фестиваль. Важливо, що ми маємо цей фестиваль і ми відкриваємо його, як культурну столицю.", - зауважив Роман Григорів.

 

На прес-конференцію завітали Украіна Інкогніта нардеп Анатолій Матвієнко та нардеп Олександр Шевченко БО "Новий Івано-Франківськ Олександра Шевченка".

 

"Фестиваль буде масштабнішим, ніж минулого року. Нам обламали крила, знищили дороги і культуру. Слава Богу, що корені залишились, дороги ми відновимо. Я переконаний, що через культуру повернеться свідомість, бо наша країна відкрита для всіх. Я думаю, що карпатське море об'єднається з буковелівським морем. Ми об'єднали зусилля розвивати чудовий фестиваль Порто Франко", - зазначив Олександр Шевченко.

 

Організатори розповіли про особливості експериментальної музичної, театральної та інші напрямки програми. Цьогоріч фестиваль має понад 100 подій. Головна сцена збере найбільшу кількість людей.

 

 

Театральний напрямок цього року "сильніший". Він представлений литовським театром Маріуса Някрошюса, Влодзімєжем Станєвським з Польщі. До речі, Станєвський ще ніколи не бував в Україні, а він є кульовим режисером і натхненником міста Гардженіц. Буде представлено сильну постановку нової кінетичної вистави Влада Троїцького «Але вітер», виставу «БУНА» київського театру «ДАХ», «Дванадцята ніч» Дмитра Богомазова та нео-ОПЕРА-жах «HAMLET».

 

Щодо головної сцени –  вона буде розташована на площі біля драмтеатру. Працюватиме вона три дні – з 16 по 18 червня. Умовно сцену поділили на три напрямки. У перший день, 16 червня,  буде дивувати альтернативна гуцульсько-козацька рокова музика: Familia Perkalaba, Kozak System,  Брати Гадюкіни.  В суботу 17 червня, буде більш фанкова музика: гурт з Ізраїлю «Boom Pam», TIK TU, THEHypnotunez, хедлайнером вечора стане український гурт «Бумбокс». 18 червня, іванофранківців дивуватиме електронна музика – «Cepasa» з Києва, THE ERISED, «The Maneken». Також  вперше в Україні буде грати відомий хіп-хоп гурт з Румунії «Subcarpati».

 

 

Експериментальну музику курує Ілля Разумейко, всіх чекає дуже насичена програма. Серед цікавинок - унікальна музична скульптура нідерландського музиканта Ганса ван Коолвіжка. „Bambuso sonoro“ -  унікальний бамбуковий орган. Коли віє вітер орган вже має обертони коливання та видає звуки, а коли на ньому починаєш грати, то це взагалі дуже унікальний інструмент. Це його прем’єра в Україні.  Ще Ганс ван Коолвіжк привезе «The Bells» дзвони. Кожного дня він гратиме на інструментах. Організатори запрошують прийти і подивитися на це, як на інсталяцію, послухати, як звучать інструменти без втручання людини.

 

 

 

Читайте також:

Промо-ролик PORTO FRANKO вже переглянули 80 тисяч разів (відео)

Гуцульсько-козацький рок, пісок, пальми та гарячі DJ-ї : Музичний продюсер «PORTO Franko» Олександр Балтушев про цьогорічний фестиваль

Засновник фестивалю «Porto Franko» Роман Григорів: Я не думаю, що фестиваль має бути щороку – це може бути п’ятирічний чи семирічний цикл


12.06.2017 469 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1511

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3684
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886