Преса про "зону" для Юлі, партію вчителів-пенсіонерів та "свинячий" грип

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 10 листопада 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

«Зона» чекає Юлю» - жіноча виправна колонія в селі Маріямпіль Галицького району призначена для осіб, які вперше скоїли злочин, і вважається більш-менш комфортною «зоною». Тутешні «зечки» впевнені, що колишня прем’єрка Юлія Тимошенко, яку нещодавно засудили до семи років позбавлення волі, відбуватиме покарання разом з ними, «на секторі». Про це першосторінковий матеріал газети.

У селі Городниця обурені несправедливим паюванням сільськогосподарських угідь мешканці штурмували організовані владою збори пайовиків. Чиновники пропонують компроміс: селянам землю, порушення – забути. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Паювання з обмеженим доступом».

Кожних тринадцять хвилин від інсульту помирає один українець. Кожен другий з тих, кому після крововиливу в мозок щастить вижити, стає інвалідом. Причина – ліки, які прописують українцям. В західних країнах цей препарат не використовують. «Ціна шарлатанства – життя» - на 8 сторінці тижневика.

Сезон хвороб, вважайте, вже розпочався. Впродовж останнього місяця в Івано-Франківську спостерігається ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Наприкінці листопада і в грудні, як прогнозують медики, нас атакує грип. З вересня в усіх регіонах України реєструють збільшення хворих на кашлюк. Хворіють переважно діти. Про це на 17 сторінці в статті «Хвороблива осінь».

«Без роботи в Станиславові» - як допомагали безробітним сто років тому читайте на 19 сторінці.

 

Репортер

В Івано-Франківську вже десять років існує неформальна, ніде не зареєстрована, але дуже жвава, ентузіастсько-альтруїстична партія вчителів-пенсіонерів. Вони об’єдналися, аби допомагати один одному. Чужих сюди не приймають, а за своїх стоять горою. Про це на першій шпальті в матеріалі «Не журись!».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Пушкін. «Адже навколо нього, а точніше навколо ідеї встановлення його погруддя, в Калуші розгорілися справжні патріотичні страсті. Більшість калушан вважають це російською провокацією» - йдеться на 3 сторінці.

Наприкінці травня 2009 року в селі Міжріччя Болехівської міськради сталося вбивство: охоронець ТзОВ «Укрзахідриба», інвестора-господаря тутешніх ставків, побив до смерті 36-річного селянина Богдана Микитишина. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Ні правди, ні совісті».

З 1 листопада іванофранківці взялися контролювати перевізників громадського транспорту. Наразі вже є 41 громадський контролер, міська влада видала їм спеціальні посвідчення, які будуть дійсними протягом двох років. «Громада перевіряє перевізників» - на 5 сторінці.

«Коломия вчить шляхетності» - коломиянки взялися відроджувати традиції – у місті відкривають «Школу шляхетних українок» на 6 сторінці.

 

Західний Кур’єр

…Лікувальні заклади Івано-Франківська переповнені. Пацієнти з ГРВІ, симптомами зайняли не лише всі вільні місця в інфекційних та терапевтичних відділеннях, а й «змусили» адміністрацію встановити додаткові. «Перемога над «свинством», чи Затишшя перед бурею?» - першосторінковий матеріал про епідемію «свинячого» грипу.

«Замість ухвалення нових програм розвитку комунального транспорту краще виконувати існуючі» - йдеться в матеріалі «Навіщо видумувати велосипед» на 4 сторінці.

Зимові обновки обійдуться франківській сім’ї як мінімум у 6-7 тисяч гривень. Детальніше на 5 сторінці під заголовком «Готуй гаманець влітку, щоб вдягнутися взимку».

З 25 листопада по 10 грудня в Україні триватиму акція протидії гендерному насильству. І хоча Івано-Франківщина на загальнонаціональному тлі у цьому сенсі виглядає не найгірше, проблема ця на Прикарпатті існувала та існує. «Насильство живиться покірністю» - на 15 сторінці газети.


14.11.2011 439 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1260
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2184
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

150
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

68
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634