На Івано-Франківщині іноземні студенти-медики просять перескласти випускний іспит (відео)

 

 

Іноземні студенти-медики просять перескласти випускний іспит. Його результати ще не відомі та молоді люди впевнені, що екзамен провалили і дипломи не отримають.

 

А причина, кажуть, - не у поганих знаннях, а в нових тестах, начебто вони з помилками. Що ж не так - з'ясовували наші журналісти, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

 

Аммар на навчання до Івано-Франківського медвишу приїхав із Йорданії. До найважчого іспиту - він називається КРОК - готувався дуже старанно, стверджує хлопець. Адже від КРОКу залежить - чи отримає він диплом. Іспит - це двісті запитань, затверджених у Центрі тестування при Мінохорони здоров'я. З року в рік частково питання міняють - кажуть студенти. Але цьогороку - несподівано змінили відразу більше половини. І про це стало відомо - вже на іспиті.

 

"Питання завжди повторюються. В 16 році були як в 15 і в 14. Розумієте ? Цього року з'явилися питання новенькі взагалі. Більше ста питань новенькі", - говорить Аммар Шабур, студент Івано-Франківського національного медичного університету.

 

"Якщо б вони змінили тільки частину запитань, ми б зрозуміли. Але вони поставили більше 60-и відсотків нових! Часу було обмаль - і ми просто були не готові до такої великої кількості нових питань", - говорить Ашья, студентка.

 

Проблема не у складності - запевняють студенти, але в тому, що тести були із граматичними помилками та неправильно перекладені.

 

"Переклад англійською був дуже поганий. Щоб просто зрозуміти питання - доводилося неабияк подумати. В результаті, нам просто забракло часу, щоб відповісти на всі запитання іспиту", - говорить Альфа, студентка.

 

А ще, в тестах можна було знайти медичні терміни,  яких, начебто, взагалі не існує - кажуть майбутні медики.

 

"Думаю, це просто поганий переклад. Наприклад, ми мали питання про види смерті. І одна із відповідей - апарентна смерть. За шість років свого навчання - я ніколи не зустрічав такого медичного терміну", - говорить Анас, студент.

 

Якщо шестикурсники провалять ліцензійний іспит - їм доведеться навчатися додатково - ще один рік. А навчання, звісно - платне.

 

"Ми повинні поїхати на батьківщину, зробити нову візу потім повернутися сюди і треба платити ще за один рік", - говорить Аммар Шабур, студент Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Результати іспитів - ще не відомі. Та студенти переконані - найімовірніше, більшість із них їх провалили. Кажуть - будуть вимагати, щоб їм дозволили іспит скласти повторно. З відповідним листом майбутні медики звернулися до центру тестування при МОЗ.

 

На офіційному сайті центру вже є відповідь - керівництво установи зустрілося із студентами-іноземцями з Ужгорода, Вінниці, Харкова та Одеси. І пообіцяло - вилучити складні та спірні тестові завдання, після проведення фахового висновку. А ось щодо перездачі, мовляв, це суперечить чинній нормативній базі.

 

Але, студенти-іноземці кажуть, так просто здаватись не збираються. Та навіть готові до акцій протесту - поки їх таки не почують в міністерстві охорони здоров'я.


01.06.2017 794 0
Коментарі (0)

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2408
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4689
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1201
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1358
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1767
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2790 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

387

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1272

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1381
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1899
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26955 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1094
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

361
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8023
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3367
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1623
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1287
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

524 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

714
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

769
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4765