Прикарпатська преса про ліки для Соломії, біг з перешкодами, історію, що лежить у склепах та тих, хто перемогли рак

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19 по 25 травня.

 

Галицький кореспондент

Біг з перешкодами В Івано-Франківську розпочалися роботи з облаштування території навколо міського озера. Там заплановані бігові, велосипедні, пішохідні доріжки та пляжні зони. Втім це викликало у мешканців неоднозначні відгуки, адже в ході робіт комунальники зрізують усі дерева довкола дамби.

Мототрек: шум чи користь? Мешканці Галича вимагають від міської влади скасувати дозвіл на виділення земельної ділянки  для мототреку. Він облаштований на горі, за якихось 150-200 метрів від будинків, і люди скаржаться на шум. Натомість мотоциклісти та влада запевняють, іншого місця для треку немає, а місту від цього – тільки користь.

Ліки для Соломії Коли дитині ставлять страшний діагноз, для батьків руйнується світ. Маленькій Соломії Хемій скоро п’ять років, хворіє дівчинка майже з народження. Це постійні обстеження, лікарняні палати, дороге лікування й нестача грошей. Від постійного хвилювання за маленьку донечку у її мами розвинувся цукровий діабет. Наразі родина збирає кошти на лікування в Ізраїлі.

Дикий гуцул Блакитні очі та горда вдача. Молодий і нестримний артилерист із Городенки все життя шукав себе і не міг знайти, а на війні нарешті йому це вдалося. Однак у нього виявилося надто мало часу, аби цілковито реалізувати свій талант військового. У фатальному місті Щастя боєць батальйону «Айдар» усього три тижні не дожив до свого 22-ліття.

 

Репортер

Ті, хто переміг Попри значний розвиток онкології, у свідомості більшості слова «онко» і «рак» звучать безальтернативно – як вирок. Але для двох молодих франківчанок Вікторії Суп та Анастасії Боднар -  це вже сторінка з минулого. Дівчата розповіли «Репортеру», як побороли рак і як живуть тепер.

Історія лежить у склепах Олександр коваль і Василь Фіцак роблять усе, аби допомогти Калушу з розвитком туризму. Зараз чоловіки розчищають старий цвинтар, шукають поховання відомих людей, аби робити екскурсії не гірші, ніж на Личакові у Львові. А на осінь готують у Калуші пивний фестиваль.

Крила над Дністром Цими вихідними в Одаєві Тлумацького району організували свято дельта- та парапланеризму. І хоча тут є одразу два унікальні дельтадроми – в селах Одаїв та Ісаків – таке дійство провели вперше за останні роки.

 

Західний кур’єр

Теорія ймовірності Інтерв’ю з потенційним в.о міського голови Івано-Франківська. До Оксани Савчук, секретаря Івано-Франківської міської ради, як до потенційного в.о міського голови, місцеві політики та бізнесові структури почали приглядатися фактично відразу, як тільки почала просліджуватися тенденція до наполегливого переслідування міського голови правоохоронними органами з врученням підозри про корупцію  і його таке ж наполегливе уникнення зустрічі з обвинуваченням у суді.

Поділяй і керуй В Івано-Франківську знову розділять посади головного архітектора і директора профільного департаменту. Така ідея, в принципі, не нова.

Франківський проспект підкорює Литву Не так давно вихованець івано-франківського баскетболу, 16-річний Володимир Марковецький підписав свій перший контракт із «Жальгірісом»,  а згодом почалися виступи прикарпатського велетня за дублюючий склад одного з найтитулованіших клубів Європи, дебют у молодіжній Євролізі, підвищена увага з боку тренерів збірних команд і агентів.

 

Вікна

Старий Калуш

«Кочове» відливання дзвонів та давнє кладовище на території міського парку У Калуші відновлюють туристичний маршрут старою частиною міста. Його вдосконалили і вдвічі розширили, включивши багато історичних цікавинок. У такий спосіб планують зацікавити калушан історією рідного міста, а туристам — показати його родзинку. У перспективі — оновлення екскурсії «Калуш промисловий».

 

Воду на вході в “Акваторію” очищують за допомогою двох потужних фільтрів з кварцовим піском

Щопонеділка-вівторка у басейні спортивно-оздоровчого комплексу «Акваторія» проводиться очистка води. Відвідувачі, які приходять сюди поплавати у ранкові години, мають змогу поспостерігати за цією процедурою. Дно великої чаші басейну очищують за допомогою підводного пилососа – пристрою, яким збирають осілі часточки бруду та сторонніх предметів.

 

Небуденна Уляна Паньо

Погодьтеся, створення арт-простору на базі музею невеличкого містечка, популяризація тут європейського тренду – промислового туризму, реалізація проектів неформальної освіти із залученням мистецьких методик – це небуденна річ. Вся ця діяльність належить особистості, яка не сприймає себе цікавою чи яскравою, проте, коли б всі були такими неяскравими, ми б жили у дуже барвистому й гуманному світі. Ця особистість – Уляна Паньо, активна громадська діячка й до нещодавна директор музейно-виставкового центру Калуша.


Кількість переглядів - 6617
25.05.2017 22:41
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги