Мешканці Прикарпаття зможуть аналізувати роботу суддів області

 

 

Сьогодні, 19 травня, члени ГО “Центр Політичних Студій” в Івано-Франківську запустили проект «Громадський моніторинг суддів Івано-Франківської області як механізм протидії корупції в судах та сприяння судовій реформі в Україні».

 

Директор ГО “Центр Політичних Студій” Віталій Світлик розповів про механізми впливу громади на судову систему, елементи судової реформи в Україні та про етапи проекту, пише Фіртка.

 

За словами активіста проект покликаний налагодити комунікацію між громадою та судами.

 

«Він працюватиме для того, щоб забезпечити прозорість діяльності судової влади. Побутує думка у громадян, що в судах все «рішається». Компонент налагодження стосунків з суддями наразі важливий. Тому ми вирішили познайомити жителів області з місцевими суддями», - зазначив Віталій Світлик.

 

Сьогодні активісти презентували сайт www.sud.if.ua , де зібрані біографічні довідки та декларації усіх Прикарпатських суддів. Також на сайті міститься спеціальний додаток, яким можна скористатись, щоб подати скаргу на суддю чи надати документи, які б підтверджували порушення ним законодавства. Активісти обіцяють реагувати на такі звернення та публікувати інформацію про порушення на сайті.

 

Інформацію на сайт можна подати конфіденційно.

 

Загалом на сайті уже зібрано досьє на майже 200 суддів у 20-ти судах Івано-Франківської області. В рамках проекту активісти планують проаналізувати відповідність стилю життя всіх суддів Івано-Франківської області, а також створити мережу громадського моніторингу та контролю за діяльністю Прикарпатських судів та суддів.

 

«На даний момент ми збираємо інформацію, яким чином судді здійснюють судочинство та як виносять рішення. Наш проект не налаштований на те, щоб показати, які судді погані, а на те, щоб налагодити комунікацію з громадою. Основним є і перевірити, чи судді живуть згідно задекларованих доходів, і налагодити контакт громадян з судами», - зазначає Віталій Світлик.

 

Проект реалізовується в рамках програми «Посилення спроможності громадянського суспільства в регіонах України впливати на органи Державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», Міністерства закордонних справ Нідерландів та Центру політико-правових реформ. Триватиме він до кінця року.


Кількість переглядів - 862
19.05.2017 12:23
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ