У суді Жовнір визнав, що просив "нагороду" 150 тисяч доларів за знецінення паперової фабрики

 

 

 

В Івано-Франківському міському суді триває слухання справи начальника місцевого відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра.

 

Справу розглядає суддя Лев Кишакевич. Нагадаємо, Зіновія Жовніра звинувачують у вимаганні 150 тис доларів хабара.

 

На минулому засіданні обвинувачений дав свідчення, зазначивши, що йому соромно за свої дії.

 

Сьогодні, 15 травня, судове засідання розпочалось з допиту обвинуваченого прокурором. Як зазначив Жовнір, він повинен був переговорити з керівництвом у Києві.

 

"Питання могло вирішуватися тільки Фондом Держмайна України. Зміст розмови мав бути, щоб пустити по зниженій ціні лот. Що даний об'єкт в аварійному стані і його вже продавали кілька разів, але він не продається та руйнується. Я мав переговорити з головою Держфонду, але я з ним не дуже контактував ", - каже Жовнір.

 

З Болоцьким зустрічався тричі. За успішні переговори, каже Жовнір, йому обіцяли винагороду.

 

"Він всі три рази, як я з ним зустрічався, пропонував мені суму 20 тисяч", - каже Жовнір.

 

"З Коцюком я зустрічався біля університету на вулиці Чорновола. Ми розмовляли, що я надам допомогу, переговорю з керівництвом, щоб в інтернеті дивитися, яка буде ціна", - каже З.Жовнір.

 

Суд перейшов до перехресного допиту. Відповідаючи на питання свого захисника Жовнір зазначив, що з Болоцьким не був знайомий, а з Коцюком товаришував 5 років. Після першої зустрічі Коцюк та Болоцький поїхали в Коломию оглянути паперову фабрику.

 

Жовнір додав, що до цього фабрика виставлялася на продаж 10 разів. Цього разу мали змінити спосіб приватизації об'єкту, шляхом зниження ціни. За словами Жовніра, для цього він підготував лист до Фонду держмайна. Як зазначив Жовнір, він неодноразово піднімав питання щодо продажу цього об'єкту, оскільки його вже почали розкрадати.

 

"Але такі об'єкти як фабрика, я не маю права продавати, його може продати тільки центральний апарат", - зауважив Жовнір.

 

Суддя зазначив, що в обвинуваченнях йдеться про те, що Жовнір висунув пропозицію надати 150 тисяч доларів за сприяння. Жовнір зазначив, що така розмова була.

 

"Я називав Болоцькому таку суму. Коцюк сказав якщо була нормальна ціна зниження продажі, можна буде ціну мені збільшити. Я назвав ціну 150 тисяч доларів - це винагорода за сприяння. Він цю суму мав надати після продажу даного об'єкту. Коцюк погодився на цю суму. Це було 4 жовтня 2016 року",- каже Жовнір.

 

Проте, як зауважив суддя в обвинуваченні вказано, що ця розмова мала місце 19.09.2016. На це Жовнір зазначив, що можливо, точно не пам'ятає дати розмови, мовляв,  міг переплутати. За словами Жовніра, Болоцький мав передати суму Коцюку на зберігання, а Коцюк мав передати її Жовніру після продажу об'єкту.

 

Також Жовнір відмітив, що окрім 20 тисяч просив ще 30. Суддя поцікавився чому в процесі допиту Жовнір змінює позицію: "Чому на питання прокурора Ви спочатку говорили 20 тисяч, потім 30 тисяч, а тепер кажете, що говорили 150 тисяч доларів ? ", - запитав суддя Кишакевич.

 

Жовнір відповів, що відповідав на запитання.

 

"Ваша честь, можливо я хвилювався, дещо не пам'ятав, як питали так і відповідав ", - каже Жовнір.

 

На цьому судовому засіданні Жовнір визнав повністю свою вину. Суддя зазначив, що у зв'язку з тим, що обвинувачений змінював покази під час допиту у суді, суд не вбачає необхідності продовження слухання справи у спрощеному розгляді, справу продовжать слухати у загальному розгляді.

 

Відтак наступного разу суд викликав на допит свідків Коцюка та Болоцького. Судовий допит цих свідків продовжать 13 червня о 13 годині.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Справа Жовніра: свідок розповів, як і коли в нього вимагали хабар (фото, оновлено)

Справа Жовніра: свідок розповів, як і коли в нього вимагали хабар (фото, оновлено)

У суді обвинувачуваний у рекордному хабарі Жовнір розкаявся у злочині

Усе майно "Коломийської паперової фабрики" виставлено на продаж (фото)


15.05.2017 1217 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1594
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1696
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4976 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1985 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1383

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

242

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

572

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

735

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

864
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3496
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10063
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

711
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25946
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7570
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

765
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

211
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1093
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

709
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

943