"Екологічна" сесія Івано-Франківської облради: Як прикарпатських депутатів возили на екскурсію в Домбровський кар'єр (фоторепортаж)

 

 

Сьогодні, 12 травня в Калуші відбулося виїзне засідання 15-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.

 

Перед початком сесії  депутати зібрались перед входом у будинок культури "Мінерал", куди з'їхались представники області, районів, міст, присутній був й народний депутат від 83 виборчого округу з центром в місті Калуш Віктор Шевченко. Відтак, голова обласної ради Олександр Сич озвучив порядок програми перед початком сесії, інформує Фіртка.

 

Спочатку депутатів відвезли на "екскурсію" в зону екологічного лиха - Домбромровський кар'єр, хвостосховище та подивитись на провальні воронки на вулиці Вітовського, щоб вони на власні очі могли побачити й оцінити проблему. 

 

Як повідомляють геологи, південна частина Домбровського кар'єру затоплена шаром розсолів понад 100 метрів, сюди попадають й грунтові води. Щодня руйнуються борти кар'єру, розходяться тріщини та вимивається грунт. 

 

Депутати побувалина місці, де раніше була дренажна траншея довжиною понад 5 км, яку змило. За  словами геологів, ситуація на Калущині критична й переростає на екологічну катастрофу.   

 

Більше того, геологи говорять, що катастрофа вже наступила. Загроза полягає у тому, що місто залишиться без води, адже ареал засолонення сягає 1000 гектарів, а забруднена вода прямує у напрямку Калуша  до міського водозабору.

 

Крім того, через вимивання солей можливі утворення проваль, адже близько мільйона тон солей витекли у воду.

 

Після оглядин кар'єру, хвостосховища та провальної воронки депутати повернуляись до будинку культури, щоб розпочати сесію. Впродовж двох годин після побаченого й почутого від фахівців прикарпатські обранці міркували, як вирішити проблему. Також депутати облради заслухали звіт про виконання у 2016 році Обласної програми охорони навколишнього середовища до 2020 року та розглянули питання стану поводження з побутовими відходами в Івано-Франківській області.

 

Нагадаємо, місто Калуш відоме ще з часів СРСР унікальним родовищем калійних солей. У 1967 році для його розробки та комплексної переробки покладів було введено в експлуатацію завод калійних добрив, до складу якого увійшов і Домбровський кар’єр як сировинна база. У 2000 році через економічні проблеми видобуток на ньому припинили.

 

Геолог - Юрій Садовий

 

Депутати піднімаються до хвостосховища Домбровського кар'єру

Солі виступають на поверхню землі.


Кількість переглядів - 7842
13.05.2017 14:09
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ