Сміттєва монополія або Конкурс "по-франківськи"

 

http://konkurent.in.ua/img/cache/feed_publication_preview/7/7639_w_647.jpg?1474378790

 

Вивезення сміття – справа, яка пахне не приємно, але приносить чималий дохід. Цьому підтвердженням є «справедливі» конкурси на вивезення сміття, які відбуваються в Івано-Франківську. Попасти на цей ринок – нереальне завдання.

 

Так, «свободівська» комісія провела конкурс на визначення переможця з вивозу твердих побутових відходів (ТПВ).

 

Участь взяли чотири підприємства. Оцінювали конкурсні пропозиції за 10-тьма критеріями, основними з яких є наявність матеріально-технічної бази, досвід роботи, вартість надання послуг, залучення відходів до повторного використання.

 

Три підприємства вже тривали час працюють у місті і їх роботу часто оцінювали як незадовільну.

 

Так, до прикладу, з ПрАТ «АТП-0928» розривали договір та вже у наступному конкурсі ця фірма знову ставала переможцем і отримувала назад свою територію.

 

Раптом на ринку з’являється перевізник «АВЕ Івано-Франківськ», який пропонує населенню свої послуги з вивезення ТПВ за одним з найнижчих тарифів 12 грн 45 коп. Більше того, «АВЕ» випереджає усіх за оцінками матеріально-технічної бази, адже виявляється був єдиним перевізником, зі всіх учасників конкурсу, що має в наявності 1.1 м куб та 120 літрові пластикові контейнери німецького виробника в достатній кількості і відповідну сучасну техніку для роботи.

 

Здавалося б усе очевидно і перемагає найкращий. Проте, це правило не для конкурсної комісії Івано-Франківської міськради.

 

За іронією долі, в міській раді з’ясовується, що, начебто, директор «АВЕ» підписав документи, які не мав права підписувати, без перевірки і ігноруванням вимог пояснити ці документи, перемогу у конкурсі віддають старим перевізникам-товаришам, які утримують на балансі застарілі контейнери та автівки для вивезення сміття.

 

Далі ситуація розвивається ще цікавіше. Обласна рада виділяє міським свободівцям мільйони гривень на закупку контейнерів. У ЗМІ з’являється стаття, що "В Івано-Франківську з’являться нові контейнери для сміття і кілька нових закритих та підземних контейнерних майданчиків для твердих побутових відходів".

 

Як повідомив перший заступник директора департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Ігор Сенчук, нові контейнери для сміття мають встановити переможці тендеру на вивезення ТПВ.

 

Загалом у тендері взяли участь чотири претенденти – ДП «Автоколона 2222», ПрАТ «АТП-0928», ТзОВ «АВЕ-Франківськ» та ПП Олійник О.В.

 

Хоча комунальники очікували на більшу кількість учасників, адже, як зазначив І. Сенчук, умовами тендеру цікавилися представники фірм з Києва, Тернополя і Чернівців. Головними критеріями визначення переможців були наявність у претендентів відповідної матеріально-технічної бази і техніки, спроможність надавати якісні послуги, готовність замінити старі контейнери для ТПВ на нові та забезпечити домогосподарства приватного сектора індивідуальними 120 літровими сміттєвими контейнерами.

 

За результатами тендеру переможцем по лоту №1 (мікрорайон «Пасічна») визнано ДП «Автоколона 2222», а по лотах №№ 2, 3 і 4 (мікрорайони «Позитрон», «БАМ» та центральна частина міста відповідно) – ПрАТ «АТП-0928».

 

В ЗМІ з’являється ще одне повідомлення про те, що в Івано-Франківську планують підвищити тарифи на вивезення сміття.

 

ДП «Автоколона 2222 ВАТ «Івано-Франківськавтотранс» планує підвищити тарифи на вивезення твердих побутових відходів. Відповідне оголошення опублікувала газета «Західний кур’єр». 

 

Востаннє тарифи підвищували 9 лютого 2017 року, коли тариф зріс з 9,73 грн. за одну особу на місяць до 10,32 грн. за особу на місяць. У цей же час зросли тарифи для бюджетних та інших споживачів: з 337,67 до 365,29 грн. за тонну для бюджетних організацій, з 369,44 грн. до 400,57 грн. за тонну для інших споживачів. Тоді підвищення мотивували збільшенням витрат на захоронення побутових відходів. 

 

«Однак на даний час тарифи не забезпечують відшкодування витрат підприємства щодо надання послуг внаслідок збільшення у 2017 році мінімального розміру зарплати, зростання цін на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, запчастини», - йдеться у повідомленні.  Підприємство вважає, що економічно обґрунтований тариф має становити: 16,30 грн. з однієї особи в місяць; 450,80 грн. за тонну з бюджетних споживачів; 493,51 грн. за тонну з інших споживачів.

 

https://pp.userapi.com/c837339/v837339298/3ac68/Sfz01M-hy3o.jpg

 

У результаті всіх сміттєвих перегонів, Івано-Франківськ знову отримав "старих" перевізників, які знизили тариф тільки на час конкурсу і сьогодні піднімуть до потрібного їм рівня. Біля будинків знову їздитимуть старі, смердючі сміттярки, тільки тепер франківцям доведеться платити за це все більше.

 

Недаремно, Оноре де Бальзак сказав, що усяка влада є безперервною змовою...


Кількість переглядів - 2442
12.05.2017 17:07
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ