XV фестиваль "Свято ковалів". Детальна програма

 

 

До Івано-Франківська з’їжджаються ковалі, які візьмуть участь у щорічному міжнародному фестивалі ковальського мистецтва “Свято ковалів".

 

Цього року цей захід відзначає свій ювілей, адже проходитиме вже вп’ятнадцяте. На свято приїде близько двохсот ковалів з понад десяти країн світу.

 

А особливістю цьогорічного фестивалю є унікальне поєднання літератури та ковальського ремесла. Відома письменниця у жанрі підліткової фантастики Наталія Щерба долучилася до «Свята Ковалів», вписавши у свою нову книгу «Часодії» часову вежу, яка і буде створена ковалями під час фестивалю та встановлена на площі Бастіону.

 

Ковалі з усього світу під час фестивалю куватимуть елементи циферблату, які гармонійно замінять цифри. За задумом організаторів фестивалю, це будуть магічні символи для міста і його гостей, а казкова вежа стане ще однією туристичною атракцією зі своєю історією і легендою, яка оживе завдяки ремеслу ковалів.

 

Відповідає обраній темі ювілейного фесту і його гасло – «Час на нашому боці», яке нагадуватиме, що час впливає на кожного із нас і його варто використовувати ефективно і розумно.

 

Фестиваль ковалів проходитиме з 5 по 7 травня на площі Бастіону. За цей час окрім демонстрації ковальської праці будуть відбуватися майстер-класи для дітей та дорослих, пленер «Позитив», на якому куватимуть ковані вироби на тематику позитиву. До речі, вже сьогодні 9 таких витворів ковальського мистецтва встановлені на вулиці Шевченка.

 

Також у рамках фестивалю буде відкрито міжнародну виставку «Орнаментальне ковальство». Особливою програмою свята має стати феєричне шоу «Нічне кування» з вкрапленням аудіо-візуальним перформансом від «Нового Театру».

 

Організатори свята обіцяють, що на дві години площа перед кінотеатром "Люм’єр" оживе у світлі, вогнях та музиці. Це дійство заплановано на вечір 5 травня, а вже наступного дня на площі Бастіону гості фестивалю матимуть змогу безпосередньо зустрітися з письменницею Наталею Щербою, взяти участь в автограф-сесії, сфотографуватися зі справжніми героями «Часодіїв» та чарівником на ходулях.

 

Організатори заходу запевняють, що протягом трьох днів роботи фестивалю кожен, хто на нього завітає знайде для себе позитивні моменти і обов’язково зарядиться бадьорою енергетикою від ковалів. А сприяє цьому щорічна підтримка партнерів ковальського фесту – ПАТ «Прикарпаттяобленерго», «Фінансової компанії «Декра».

 

5 травня. Бастіон (п’ятниця)

Пленер “Позитив”

Демонстрація ковальської праці

Виготовлення ковалями елементів на тему Час

Ярмарка кованих виробів

Майстер-клас

 

Площа перед Люм’єром. Нічне кування:

видовищне ковальське змагання “Breaking Metal”

аудіо-візуальний перформанс: Віджей-мапінг від  VJ group CUBE та музичний сет від XaoRa

 

6 травня. Бастіон (субота)

Демонстрація ковальської праці, кування елементів для спільної композиції на тему “Час”

Майстер-клас для дітей

Пленер “Позитив”,

Фінал конкурсу молодих ковалів

Ярмарка кованих виробів

- конкурси, розіграш подарунків

 - велетень-чарівник на ходулях

- фото-зона


Кількість переглядів - 8909
05.05.2017 10:53
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ