Врослий ніготь – як лікувати? Поради хірурга

 

 

Багатьох людей турбує досить делікатна і доволі поширена проблема – вростання нігтя у шкіру пальця. Це супроводжується не тільки неприємними больовими відчуттями, а й неестетичним виглядом.

 

А це наразі є досить актуальною проблемою, оскільки поступово приходить тепло і настає пора переходити до літнього взуття.

 

Що може спричинити дану проблему?

 

Як не дивно, відсоток наявності врослого нігтя у людини є досить високим. І це не залежить від статі, віку, соціальних особливостей. Причини вростання нігтьової пластини є доволі банальними.

 

  • Носіння тісного взуття, а саме в ділянці носка. Не є секретом те, що у моду повернулося взуття з довгим і дуже вузьким кінцем. Чим більшої популярності воно набирає, тим частіше представниці прекрасної статі звертаються з допомогою хірурга. Правду кажуть – краса потребує жертв.

  • Зайва вага. У людей з зайвою вагою при ходьбі йде сильне навантаження на стопи, а найбільше на передню частину. Особливий ризик виникає тоді, коли в додачу людина носить незручне взуття.

  • Неправильний догляд на нігтьовою пластиною. Якраз найголовнішою причиною вростання нігтьової пластини на нозі є неправильне підрізання самого нігтя – якщо заокруглювати кутики, тоді ніготь росте не вгору, а вбік, що і супроводжується болем.

  • Грибкові захворювання стопи і пальців. Врощення нігтьової пластини є поширеним наслідком грибкових захворювань, тому бажано здати необхідні аналізи на наявність грибка.

  • Травми пальця з деформацією нігтя, порушенням цілісності нігтьової пластини.

 

Як виявити врослий ніготь

Якщо у вас наявна така проблема як врослий ніготь, то симптоми не змусять чекати на себе. Ви почнете відчувати колючий біль в ділянці нігтьової фаланги пальця, особливо під час ходьби. Об’єктивно можна побачити припухлість, почервоніння, при пізніх стадіях – порушення цілісності шкіри навколо нігтя. Надалі, якщо не лікувати дану проблему, починається інфікування рани, нагноєння, звиразкування.

 

Лікування врослого нігтя

При вчасному виявленні проблеми врослий ніготь не є катастрофою і піддається простому і доступному лікуванню. Лікування може проводитись і в домашніх умовах, проте спочатку варто звернутися до хірурга, щоб він оглянув проблемне місце і надав подальші рекомендації щодо усунення проблеми.

 

Не дивно, що медицина пішла далеко вперед і може надати великий вибір лікування різноманітних проблем. Найчастіше для усунення врослого нігтя хірурги вдаються до такої маніпуляції як крайова резекція нігтьової пластини з видаленням росткової зони і подальшою електрокоагуляцією радіохвильовим методом. Вона є фактично одним із найефективніших методів видалення врослого нігтя, з найменшою ймовірністю рецидивів (до 1%). Сама процедура триває близько 5-7 хвилин і проводиться з введенням місцево анестетиків, тому є безболісною для пацієнта. Загоювання відбувається вже за декілька днів, після чого пацієнт може забути про цю проблему.

 

Як попередити виникнення проблеми

Як було описано вище, дана проблема є досить поширеною, і тому, щоб її уникнути, варто дотримуватися ряду простих правил:

  • Взуття повинне бути не тільки красивим, а й зручним. Старайтеся не носити тісне взуття і те, яке явно не підходить вам за розміром. Одягайте шкарпетки з натуральної тканини, щоб шкіра стоп могла дихати.

  • У місцях громадського скупчення, таких як сауни, лазні, басейни старайтеся носити засоби індивідуального захисту (гумове взуття і ін.)

  • Вчасно лікуйте грибкові захворювання стоп і пальців.

  • Не носіть чуже взуття і старайтеся не зичити власне іншим людям, щоб не заразитися грибком.

 

І основне: при виявленні перших ознак врослого нігтя – не відтягуйте проблему, зверніться за допомогою фахівця!

 

Олег Мельник

Лікар-хірург МЦ «Оксфорд Медікал»


03.05.2017 Олег Мельник 6560 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1946
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5458 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

734

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

788

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

987

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3670
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10247
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

885
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872