Ти любиш морозиво?

 

 

Наречений прогулюючись з нареченою, запитав: “Ти любиш морозиво?” Вона відповіла миттєво: “Так, дуже”. Тоді він зупинився і, дивлячись спокійно на неї, продовжив: “Як ти його любиш?”

 

– Ну, як … все просто, коли маю бажання, то купую і їм його…
– А хіба так виявляється любов до того, кого любиш? Ти мене також так любиш?
– Звісно, що ні. Але якщо його не з’їсти, то навіщо було тоді його брати?


З'їсти, знищити, зробити собі приємне – хіба це ознака того, хто любить?

У тваринному світі саме так проявляється любов. Де ТОБІ добре, де ТОБІ зручно і вигідно – це ТИ любиш. Любиш себе і використовуєш інших, щоб так показати любов до себе.
Я, МЕНІ, ДЛЯ СЕБЕ.
Головно, щоб мені було добре, а іншим вже, як там вийде. Егоїзм – це велике стремління доброти, приємності, що завжди зупиняється на своєму Я.

 

Люди можуть любити один одного по-людськи

Попри все лише одна людина наділена свободою, і лише одна людина може використати свою свободу, щоб вільно любити, любити людською любов’ю, що є відблиском Божественної любові.
Саме така любов є вільною від інстинктів і рефлексів, від потреб і корисливості. Саме така любов походить від серця, від чистих почуттів і від вільного рішення – дарувати себе іншому, тобто ближньому.

 

Любов може бути вільною, настільки, наскільки людина є вільна.

Якщо людина втрачає свободу і впадає у рабство, скочується до тваринного способу мислення, тоді і ознаки любові будуть ті ж самі, що у тваринному світі: на рівні інстинкту і рефлексу.

Тепер може і стане ясно, що хтось дуже хоче бачити наш початок у мавпі, щоб виправдати свої тваринні любовні потяги. У сучасному світі вислів “Я люблю” часто плутається із “МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ”.

Різниця проста:
Любити – це дарувати себе іншому, отож відходить від себе до іншого.
Подобається – це приємне почуття, коли інший тобі робить приємність.

Коли міняється смак, потреба і т.д. тоді і слово ПОДОБАЄТЬСЯ заміняється іншим: НЕВДОВОЛЕННЯ.
Любов зупиняється тоді, коли ти приймаєш рішення, більше себе не дарувати.

 

Навчись спочатку говорити про свої вподобання і дай, щоб інші сказали, як вони відчувають на собі твою любов

Інколи задумуєшся: чому закохані розходяться? Чому кажуть, що вже більше не люблять один одного?
Може вони і не любили один одного, а просто подобались? Смаки помінялись і все змінилось.
Може хтось один із них, або ж вони разом, просто прийняли рішення: більше не любити одне одного, більше не дарувати себе іншому, щоб дарувати себе вже комусь зовсім іншому.

Але це вже інша тема до роздумів.

о.Віталій Тарасенко

kyrios


28.04.2017 3464 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1679
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4944 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1968 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

211

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

557

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

721

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

854
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3483
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10038
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

703
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25928
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7560
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

752
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

935
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1257
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1078
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

697
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

931
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

808