Прикарпатська преса про фестиваль Porto Franko, найбільш оплачувані вакансії в Івано-Франківську та монахиню з десятьма дітьми

 

/data/blog/130243/9b0a5819e3b77915afffe01b08cb44e5.jpg

 

Огляд прикарпатської преси за період з 21 по 27 квітня. 

 

Репортер

PortoFranko 2017 закинув якір. На березі міфічного Станіславського моря цього літа кидає якір цілком реальний фестиваль. З 14 по 18 червня порт Франківськ відкритий усім проявам сучасного мистецтва. В рамках фестивалю відбуватимуться від 10-ти до 20-ти мистецьких подій. Яким цього року буде фестиваль та на що чекати? – про це на 18 сторінці.

 

Мінімалка вдарить по субсидіях. Нещодавно міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що у 2018 році число українців, які отримують субсидії, зменшиться на третину. За його словами, це пов’язано з тим, що уряд підвищив мінімальні зарплати, тож доходи в людей збільшилися. Звучить серйозного – чого чекати? Дивіться на 6 сторінці номеру.

 

Палац у добрі руки. Пам’ятка архітектури XVII століття – палац Потоцьких – стоїть пусткою у центрі Івано-Франківська з 2005 року, відколи перейшов у приватну власність. Правда, у 2013 році реставрували браму, два роки тому провели першу толоку й мистецьку акцію. Цього року PortoFranko вперше за 12 років відкриє двері однієї зі споруд комплексу – колишнього хірургічного корпусу. Отже, виглядає, що комплекс потроху повертається місту. Але як, кому саме та в якій ролі – досі велике питання. Про це на сторінці 7.

 

Західний кур’єр

Розшукуються кадри. Багато галасу даремно – так можна охарактеризувати ситуацію на ринку праці, котра склалася з початку цього року, коли уряд збільшив розмір мінімальної зарплати до 3200 гривень. Усі жахнулися, що опустяться до рівня «мінімалки», а тому не зможуть багато чого собі дозволити. Але ж не всі у нашій державі отримують мінімальні доходи. На 4 сторінці знайомтеся з рейтингом найбільш оплачуваних вакансій в Івано-Франківську.

 

Святковий розвій. До Дня міста в Івано-Франківську, який 7 травня святкуватиме 355 – річчя з часу заснування, проведуть понад сотню різноманітних культурно-мистецьких, освітніх та спортивних заходів. Також, чимало акцій, які не увійшли в офіційну програму святкування, у ці дні влаштують різні громадські організації та фонди. Обирайте свою локацію на 3 сторінці видання.

 

Галицький кореспондент

Любов до десятьох. У домі, де проживає десятеро дітей, гамірно, весело і завжди лунає дитячий сміх. Монахиня Вероніка Петрук зі своїми дівчатками мешкає в Коломиї. Тут усе, як і в решти: діти навчаються, розважаються, ростуть, а мама за ними доглядає, дбає про них, оберігає. Про, не зовсім звичайну, сім’ю читайте на 14 сторінці газети.

 

Не місце для МАФІВ. В Івано-Франківську налічується півтисячі, так званих, малих архітектурних форм, або МАФів. Втім вже незабаром міська влада може заборонити встановлення нових тимчасових споруд у центральній частині міста та на деяких вулицях. Чиновники в один голос кажуть, що їх тут уже достатньо. Про це на сторінці 5.

 

Вікна


«Вікна» в Грузії Грузія — країна із високим туристичним потенціалом та «грантовим» бюджетом. Про Україну тут знають і співчувають, адже Грузія також відчула на собі російську агресію. Тут — низький рівень злочинності та корупції, проте водії, здається, не чули про правила дорожнього руху. Місцеві виділяють у Грузії три гілки влади. Причому, офіційна не є найбільш впливовою.

Інспектор з благоустрою Михайло Тріщ: «Звільняюся, але залишаю гарні спогади про роботу і колектив» У серпні минулого року в Калуші з'явилися інспектори з благоустрою: двоє молодих хлопців з ентузіазмом взялися до роботи, сподіваючись, що рідне місто можна змінити на краще. Нещодавно інспекторам коштом міського бюджету придбали велосипеди, а деякі підприємці й прості калушани всіляко допомагали їм у роботі. Проте, днями інспекція "збідніла": один з інспекторів вирішив звільнитися.

Землі АТО: комусь — дві, комусь – жодної Землі у Калуші — катма, а пільговиків — більшає: на сьогодні у черзі на безкоштовну землю для індивідуального житлового будівництва — майже три сотні калушан, з яких приблизно половина — учасники АТО. Упродовж двох минулих років понад дві сотні учасників АТО уже отримали земельні ділянки для будівництва. З’ясувалося, якщо хтось ще чекає своєї черги і сподівається, що у місті таки винайдуть відповідні ресурси, то інші — отримують «безкоштовну» землю вдруге. Чому так — з’ясовували «Вікна».


27.04.2017 495 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1673
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1662
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4923 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1964 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

181

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

547

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

704

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

850
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3474
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10031
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

699
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25923
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7554
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

749
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

930
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1254
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1072
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

692
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

927
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

802