Деревообробники та лісозаготівельники Богородчанщини просять не позбавляти їх лісопродукції

 

 

Лісогосподарські організації, що діють на Богородчанщині повинні першочергово укладати прямі договори з місцевими підприємцями, що здійснюють роботи з заготівлі та обробки деревини.

 

Це сприятиме розвитку деревообробної та лісозаготівельної промисловості району та забезпечить суттєві надходження в місцеві бюджети.

 

Нещодавно таку позицію висловили підприємці Богородчанщини депутату обласної ради від партії «ВОЛЯ» Марії Рудик.

 

Депутат повідомила, що на території Богородчанського району діє три лісогосподарські організації – резиденція «Синьогора», Солотвинське лісове господарство та агролісгосп, які для здійснення лісозаготівельної діяльності залучають приватних підприємців, однак переважно з інших районів. Хоча, на території сіл Богородчанського району є свої підприємці, які мають необхідні документи та дозволи на лісозаготівельні роботи, переобробку деревини, сплачують податки до місцевих бюджетів.

 

«У зв’язку з тим, що підприємці з інших районів вивозять деревину без переробки за межі району, місцеві підприємці не мають лісопродукції для забезпечення своїх виробництв. Від цього страждають і деревообробники, і лісозаготівельники, вони змушені звільняти працівників та припиняти підприємницьку діяльність», - йдеться у листі підприємців, що скерований Марії Рудик.

 

Підприємці Богородчанського району звернулись до Рудик з проханням посприяти, аби лісозаготівельною роботою та продукцією забезпечували в першу чергу місцевих підприємців за прямими договорами, та надавали їм перевагу при проведенні тендерів і аукціонів.

 

«Я уже звернулась і до керівництва резиденції «Синьогора», і до Солотвинського лісгоспу та агролісгоспу, щоб вони налагоджували співпрацю з підприємцями нашого району, які мають необхідні документи для проведення таких робіт. Це забезпечить суттєві наповнення у місцеві бюджети, сільські населені пункти та загалом район зможуть використовувати їх для власного розвитку. В селах є багато проблемних об’єктів, зокрема школи, дитсадки, лікарні тощо, які потребують добудови, реконструкції чи ремонту. Ми повинні бути зацікавлені в тому, щоб бюджети отримували більше коштів та громади могли вирішувати ці проблеми», - відзначила Рудик.

 

Нагадаємо, на необхідності укладення прямих договорів з підприємцями, що здійснюють глибинну переробку деревини також наголошувала очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала під час «лісової» сесії восени та на засіданнях робочої групи Мінагрополітики з реформування підходів до управління лісовими ресурсами.


24.04.2017 353 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1942
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1844
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5452 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2143 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1500

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

731

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

786

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

985

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10245
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26131
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10170 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

178
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1266
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

870