В Україні запровадять посади військових капеланів

 

 

З 15 травня поточного року у всіх бойових частинах і підрозділах будуть запроваджені посади військових капеланів.

 

Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, передає «Слово і Діло».

 

«Згідно з постановою Кабінету Міністрів, з 15 травня в усіх бойових частинах і підрозділах будуть введені посади військових капеланів. Ми провели опитування у військових частинах, вивчили ставлення до різних конфесій, склали списки кандидатів, які вже були узгоджені пастирської Радою при Міністерстві оборони України. Капелани готові працювати, їм залишилося пройти співбесіду з командирами військових частин і отримати призначення», - сказав Грунтковський.

 

За словами Грунтковського, запровадження капеланства в ЗСУ буде здійснюватися в два етапи, на першому з яких до кінця червня військові капелани будуть представлені для бойових підрозділів, а до кінця року у всі підрозділи збройних сил.

 

У бойових бригадах, за словами Грунтковському, будуть задіяні від двох до чотирьох капеланів.

 

«Ми продовжуємо вивчати процес їх роботи, враховуємо той досвід, який у нас вже є. Ми не відмовляємося і від волонтерської місії, яку у Збройних Силах України здійснює церква, але робота капеланів також важлива, адже вони зможуть постійно перебувати з особовим складом на передовій», - додав Грунтковський.

 

Нагадаємо, у жовтні 2015 року секретар РНБО Олександр Турчинов запропонував перевести військових капеланів на контракт.

 

А в квітні 2016 Президент Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій доручив Міністерству оборони прискорити розробку положення про капеланство у Збройних силах України та інших силових структурах.

 

Нещодавно, в Нацгвардії проводили набір військових капеланов.


Кількість переглядів - 505
20.04.2017 23:58
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги