В 10% криниць на Прикарпатті вода не відповідає нормам

 

 

Спеціалісти ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» обстежили 577 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання.

 

Дослідження проводили за санітарно-хімічними показниками, з них 62 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 10,8%. Вміст нітратів виявлено у 62 пробах, пише Фіртка з посиланням на Державна установа "Івано-Франківський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров'я України".

 

За бактеріологічними показниками досліджено 39 проби, з них – 15 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 38,5%.

 

Фахівцями лабораторій обстежено 7 громадських каптажів, за санітарно-хімічними показниками  досліджено 8 проб, із  них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів, що становить 25,0%. За бактеріологічними  показниками  досліджено 8 проб, із них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів, що становить 25,0%.

 

Із громадських колодязів досліджено 42 проби за санітарно-хімічними показниками, з них 3 не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 7,14%. Вміст нітратів виявлено в 1 пробі. За бактеріологічними показниками досліджено 44 проби, з них – 12 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 27,3%.

 

"З метою посилення епідеміологічного нагляду та попередження захворювання на метгемоглобінемію направлено рекомендовані листи головам сільських рад та мешканцям, в криницях яких було виявлено перевищення вмісту нітратів в питній воді. У вищезазначених листах повідомлено про необхідність проведення очистки та знезараження колодязів. Постійно проводиться роз’яснювальна робота з батьками дітей віком до 3-х років, в криницях яких було виявлено нестандартні зразки води за санітарно–хімічними показниками (підвищений вміст нітратів). Використання такої води є неприпустимим для приготування дитячого харчування,  необхідно проводити чистки і знезараження індивідуальних криниць та повторні лабораторні дослідження питної води", - кажуть науковці.

 

Фахівці лабораторного центру вкотре нагадують, що основними заходами з профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років є використання для приготування їжі та питних цілей  води  гарантованої якості, а саме - бутильованої води.


Кількість переглядів - 745
20.04.2017 18:18
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги