У Франківську світові режисери, художники та музиканти представлятимуть мистецтво на фестивалі PORTO FRANKO (фото)

 

 

В Івано-Франківську в будівлі палацу Потоцьких під звуки шуму моря та крику чайок відбулась прес-конференція організаторів фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO. 


Цьогоріч фестиваль відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську та стане справжнім мистецьким вибухом й неповторним урбаністичним міфом. Цьогоріч  фестиваль залучить неймовірну кількість персонажів, зірок, різних театральних візуалізацій, інформує Фіртка.

"Ми дуже щасливі, що PORTO FRANKO цьогоріч знову відбудеться. Наш меседж - відкритий порт, який акумулює все найкраще в Європі. Це буде більш потужно ніж минулого року. Однією з локацій буде Палац Потоцьких на території і в середині", - сказав гендиректор PORTO FRANKO Ростисав Держипільський. 


Цьогоріч генеральними патрнерами фестивалю виступив Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ"  і "Україна інкогніта". Обидва фонди переконані, що місто має бути спрямоване в сучасність та майбутнє. А фестиваль PORTO FRANKO включає усі напрямки мистецтва, що розвиває Івано-Франківськ, як сучасне місто.  За словами директора фестивалю Романа Григоріва, щодня в рамках фестивалю відбуватиметься близько 10-20 івентів. Долучиться до Івано-Франківська фестивалі-партнери Києва ("Гогольfest") та Одеси ("Jazz-Коктебель").Відкриття фестивалю PORTO FRANKO відбудеться 14 червня ввечері на даху та всередині драмтеатру, який перетвориться на корабель.  

"Фестиваль відбуватиметься на воді, в повітрі та на землі", - кажуть організатори. 

 

Серед основних локацій: Палац Потоцьких, драмтеатр, завод "Промприлад", морський порт на воді - міське озеро, залізничний вокзал, Музей мистецтв Прикарпаття, філармонія та ляльковий театр. 

 

"Цей фестиваль має мати не лише всеукраїнське бачення, а й Європейське. Цьогорріч серйозно розшириться географія фестивалю. Запрошуємо всіх відкрити для себе порт Франківськ", - резюмував Ростислав Держипільський.  


Куратор візуальної програми, митець Анатолій Звіжинський розповів, що виставки відбуватимуться в хірургічному корпусі Палацу Потоцьких.

 

До уваги глядачів буде представлено роботи понад 30 художників України та світу. Серед сюрпризів візуальної програми художники з Нідерандів, Румунії та Польщі.


Що стосується театрального мистецтва, його куратор Олексій Гнатковський розповів, що вистави будуть поділені на денні та нічні.

Найвідоміші світові режисери приїдуть зі своїми виставами до Івано-Франківська. Так, буде представлено легендарний театр Еймунтаса Някрошуса з Литви, польський театр з Гардженіц та режисер Владзімір Станєвський із виставою "Pynthianoratorio", вистава Ростислава Держипільського "Hamlet" та театр "ДАХ" представить виставу Шекспіра "12 ніч", режисер якої Дмитро Богомазов.

 

За словами О.Гнатковського, після кожного дня вистав в драмтеатрі відбуватимуться афтепаті.  

  

Куратор музичної частини фестивалю Олександр Балтушев розповів, що музична сцена працюватиме на Вічевому майдані 16-18 червня. У перший день на головній сцені виступить гурт "Перкалаба", "Козаксистем" та "Брати Гадюкіни". В інші дні фестивалю виступлять лідери українського поп-року "Бумбокс", гурти з Тернополя та Ізраїлю, "THE Maneken", румунський гурт "Subcarpati", гурт "Ке"Паса". 

 

Крім того, музика Джона Кейджау у виконанні всесвітньовідомого піаніста Антонія Баришевського лунатиме в залі залізничного вокзалу, а на еко-майданчику на території Палацу Потоцьких "запалюватимуть" іспанські та кубинські ді-джеї. Відбудеться також інсталяція від голандця на інструменті із бамбуку. Також цікавинкою фестивалю стане китайський хор.

 

Кіно-програма фестивалю присвячена музичному документальному кіно, вперше в Україні на великому екрані представлять фільми присвячені Бобу Ділану та гурту "Нірвана".

 

Загалом організатори фестивалю лише привідкрили попередню програму, але всі карти відкривати не наважуються, адже ведуться переговори ще з багатьма артистами та музикантами. 

 

 


Кількість переглядів - 6292
19.04.2017 14:32
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги