У Франківську світові режисери, художники та музиканти представлятимуть мистецтво на фестивалі PORTO FRANKO (фото+додано відео)

 

 

В Івано-Франківську в будівлі палацу Потоцьких під звуки шуму моря та крику чайок відбулась прес-конференція організаторів фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO. 


Фестиваль відбудеться з 14 по 18 червня в Івано-Франківську та стане справжнім мистецьким вибухом й неповторним урбаністичним міфом. Цьогоріч  фестиваль залучить неймовірну кількість персонажів, зірок, різних театральних візуалізацій, інформує Фіртка.

"Ми дуже щасливі, що PORTO FRANKO цьогоріч знову відбудеться. Наш меседж - відкритий порт, який акумулює все найкраще в Європі. Це буде більш потужно ніж минулого року. Однією з локацій буде Палац Потоцьких на території і в середині", - сказав гендиректор PORTO FRANKO Ростисав Держипільський.



Генеральними патрнерами фестивалю виступили Благодійний фонд Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" і Фонд "Україна інкогніта". Обидва фонди переконані, що місто має бути спрямоване в сучасність та майбутнє. А фестиваль PORTO FRANKO включає усі напрямки мистецтва, що розвиває Івано-Франківськ, як сучасне місто. 



За словами директора фестивалю Романа Григоріва, щодня в рамках фестивалю відбуватиметься близько 10-20 івентів. Долучиться до Івано-Франківська фестивалі-партнери Києва ("Гогольfest") та Одеси ("Jazz-Коктебель").


Відкриття фестивалю PORTO FRANKOвідбудеться 14 червня ввечері на даху та всередині драмтеатру, який перетвориться на корабель.  

"Фестиваль відбуватиметься на воді, в повітрі та на дахах", - кажуть організатори. 

 

Серед основних локацій: Палац Потоцьких, драмтеатр, завод "Промприлад", морський порт на воді - міське озеро, Вічевий Майдан залізничний вокзал, Музей мистецтв Прикарпаття, філармонія та ляльковий театр. 

 

"Цей фестиваль має мати не лише всеукраїнське бачення, а й Європейське. Цьогоріч серйозно розшириться географія фестивалю. Запрошуємо всіх відкрити для себе порт Франківськ", - резюмував Ростислав Держипільський.  
 


Куратор візуальної програми, митець Анатолій Звіжинський розповів, що виставки відбуватимуться в хірургічному корпусі Палацу Потоцьких. До уваги глядачів буде представлено роботи понад 30 художників України та світу. Серед сюрпризів візуальної програми художники з Нідерандів, Румунії та Польщі.


Що стосується театрального мистецтва, його куратор Олексій Гнатковський розповів, що вистави будуть поділені на денні та нічні.

Найвідоміші світові режисери приїдуть зі своїми виставами до Івано-Франківська. Так, буде представлено легендарний театр Еймунтаса Някрошуса з Литви, польський театр з Гардженіц та режисер Владзімір Станєвський із виставою "Pynthianoratorio", вистава Ростислава Держипільського "Hamlet" та театр "ДАХ" представить виставу Шекспіра "12 ніч", режисер якої Дмитро Богомазов. За словами Гнатковського, після кожного дня вистав в драмтеатрі відбуватимуться афтер-паті.  


Куратор музичної частини фестивалю Олександр Балтушев розповів, що музична сцена працюватиме на Вічевому майдані 16-18 червня. У перший день на головній сцені виступить гурт "Перкалаба", "Козаксистем" та "Брати Гадюкіни". В інші дні фестивалю виступлять лідери українського поп-року "Бумбокс", гурти з Тернополя та Ізраїлю, "THE Maneken", румунський гурт "Subcarpati", гурт "Ке"Паса". 

 

Крім того, музика Джона Кейджау у виконанні всесвітньовідомого піаніста Антонія Баришевського лунатиме в залі залізничного вокзалу, а на еко-майданчику на території Палацу Потоцьких "запалюватимуть" іспанські та кубинські ді-джеї. Відбудеться також інсталяція від голандця на інструменті із бамбуку. Також цікавинкою фестивалю стане китайський хор. 


Кіно-програма фестивалю присвячена музичному документальному кіно, вперше в Україні на великому екрані представлять фільми присвячені Бобу Ділану та гурту "Нірвана". 

 

Загалом організатори фестивалю лише привідкрили попередню програму, але всі карти відкривати не наважуються, адже ведуться переговори ще з багатьма артистами та музикантами. 

 

 

 


19.04.2017 624 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2003
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5566 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

769

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1038

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26169
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

249
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

278
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901