"ВОЛЯ" приєдналась до Антикорупційної декларації, яку підписали політики, активісти та бізнесмени

 

 

Президент України і його оточення свідомо блокують процес боротьби з корупцією, тому усім прогресивним політикам, бізнесменам та громадським активістам потрібно об’єднуватись, щоб протистояти цьому. 

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко під час презентації Антикорупційної декларації 10 квітня, передає прес-служба "ВОЛЯ Прикарпаття". 

 

Дерев’янко зазначив, що всі кроки, вказані в декларації, можна було здійснити протягом двох років після Революції Гідності.

 

«Насправді, політичної волі не було. Тому ми маємо сьогодні відчуття прірви, коли ми не говоримо, що контрреволюція здійснюється, ми відчуваємо вже наслідки цієї контрреволюції, як дуже загрозливої для України», - сказав він.


Депутат вважає це  дуже великою загрозою і для демократії, і для майбутнього країни.

 

«Так звана демократична коаліція підтримує одне одного у різних справах, не розслідуючи до кінця кримінальні провадження, які були порушені. Президент, на превеликий жаль, очолив сьогодні олігархічний клуб і він ним опікується, тому, що сам також є олігархом», - обурився нардеп.

 

Дерев’янко додав, що в цій системі клептократії корупція є важливим важелем для того, щоб її розвивати та наповнювати.

 

«У нас один єдиний вихід – об’єднувати всі здорові сили, які сьогодні є в громадянському суспільстві, в політичному середовищі, і просити підтримки, в тому числі, наших міжнародних партнерів», - вважає народний депутат.

 

Дерев’янко зазначив, що покладає персональну відповідальність на Президента України за те, що він і його оточення свідомо гальмують процес боротьби з корупцією

 

В Антикорупційній декларації йдеться про те, що останні голосування в парламенті щодо антикорупційних ініціатив сигналізують про контрреволюцію у сфері боротьби з корупцією.

 

«Особливо прикро констатувати такий діагноз на фоні деяких позитивних змін, у тому числі ухвалення Європарламентом безвізу для України, які мали б стати лише початком руху України в європейському напрямку», - зазначається в документі. 

 

Учасники вважають, що Підписання Президентом Петром Порошенком закону №6172, що передбачає обов’язкове електронне декларування для представників громадських організацій, відкрило новий фронт протистояння з громадськими активістами на фоні збереження монополії впливу олігархів на ухвалення рішень у країні, симуляції судової реформи, зняття санкцій європейцями з представників попередньої влади через неспроможність/небажання нинішньої влади довести їхні злочини, численних спроб протидії та дискредитації новоствореним антикорупційних органам - НАБУ  та НАЗК, небажання належним чином здійснити перевірку електронних декларацій, переслідування бізнесу за участі правоохоронних органів, ігнорування гучних журналістських розслідувань.

 

Саме тому представники громадянського суспільства, бізнесу, журналісти, політики ініціювали підписання антикорупційної декларації, як заклик до влади та суспільства щодо неприпустимості згортання антикорупційних реформ, які залишаються основною вимогою українців та гарантією змін в державі.


Декларація передбачає наступні пункти:

 

1.    Забезпечити утворення незалежного Антикорупційного суду.

2.    Запустити повноцінну перевірку електронних декларацій чиновників Національним агентством з питань запобігання корупції. Усунути постійні збої в роботі Реєстру електронних декларацій та покарати відповідальних. 

3.    Призначити незалежних аудиторів для Національного антикорупційного бюро.

4.    Ухвалити закон про автономну «прослушку» і розслідування “під прикриттям” для Національного антикорупційного бюро.

5. Обрати незалежне керівництво Державного бюро розслідувань та запустити цей орган, припинити нарешті досудове розслідування прокуратури.

6.    Забезпечити переобрання складу Центральної виборчої комісії.

7.    Створити незалежну Службу фінансових розслідувань.

8.    Ухвалити Закон про захист викривачів.

9.    Забезпечити негайне обрання нового незалежного голови Державної фіскальної служби на конкурсних засадах.

10. Забезпечити зміну керівництва НКРЕКП, Антимонопольного комітету.

11. Ухвалити нове законодавство про вибори з пропорційною системою, відкритими списками, забороною політичної теле- і радіореклами під час виборчої компанії.

12. Негайно ухвалити зміни до Закону “Про запобігання корупції”, вилучивши пункт про обов’язкове декларування для громадських активістів, що задіяні в сфері запобігання і протидії корупції.

13. Запровадити на законодавчому рівні вимогу до кандидатів в нардепи та президенти пояснювати походження свого майна.

14. Негайно призначити за результатами прозорого конкурсу новий незалежний склад Рахункової палати.

15. Задля гарантії прозорого конкурсу до Верховного Суду опублікувати практичні завдання конкурсантів та оцінки членів ВККС, забезпечити он-лайн трансляцію спібесід та публічність того, як ВККС долає "вето" громадської  Ради доброчесності.

 

За словами Дерев’янка, партія «ВОЛЯ» підтримує кожен пункт цієї декларації.

 

Нагадаємо, від громадських організацій на зустрічі були присутні Олександр Лємєнов (РПП), Андрій Длігач (Нова країна), Катерина Бутко (Автомайдан), Олена Сорока (Центр політико-правових реформ).

 

У заході взяли участь представники міжнародних організацій і бізнесу, громадські активісти.

 

У політичній панелі також виступили: Єгор Соболєв ("Самопоміч"), Віктор Чумак ( Громадянський рух "Хвиля" ), Альона Шкрум ("Батьківщина"), Андрій Іллєнко (ВО "Свобода"), Микола Катеринчук (Європейська партія), Давид Сакварелідзе (Рух нових Сил), Мустафа Найєм (Демальянс), Ігор Новосад (Громадянська позиція).

 


10.04.2017 412 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1897
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1829
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1826
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5380 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2124 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

696

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

943

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

980
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1729
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26095
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1370
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

353
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

846
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1049