Цьогоріч на Прикарпатті може з'явитись ще 12 ОТГ

 

/data/blog/129030/58b42a6488c839d9e002a62fa8f37bb4.JPG

 

6 квітня в Калуші відбувся семінар-форум «Децентралізація на Прикарпатті: роль місцевого самоврядування в процесі добровільного об’єднання територіальних громад.
 
 
 
Захід провели за ініціативи Івано-Франківського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» у рамках програми «U-Lead» з Європою.
 
 
Участь у форумі взяли представники обласної державної адміністрації та обласної ради, жителі Долинського, Рогатинського, Калуського, Рожнятівського районів, а також міста Болехів.
 
 
Метою семінару стало підведення підсумків діяльності та розвитку перших об’єднаних територіальних громад в області – Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської, а також поширенню їх ефективного досвіду становлення та функціонування.
 
 

Заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, відкриваючи засідання,  нагадав, що на Прикарпатті упродовж 2015-2016 років було створено 12 об’єднаних територіальних громад.

 

Очікується, що цьогоріч їх кількість збільшиться вдвічі. До ОДА вже надійшло чотири заявки від громад, які подали увесь пакет необхідних документів та готові до процесу об’єднання. У решти громад, говорить управлінець, тривають підготовчі роботи згідно процедури. Валерій Крецул запевнив представників громад у незмінній підтримці в процесі об’єднання з боку обласної влади.

 

Руслан Панасюк акцентував увагу на основних принципах реформи децентралізації та критеріях об’єднання ОТГ. Основна мета діяльності ІФ Центру розвитку місцевого самоврядування та РВ Асоціації міст України полягає «не в кількості створених об’єднаних територіальних громад в області, а  у їх якості».

 

Європейська практика свідчить, що результати реформи будуть відчутними лише за п’ять, а той сім років. При цьому, експерт наголосив, що позитивні зрушення реформи децентралізації уже помітні й сьогодні. Після об’єднання громади мають змогу самостійно управляти своїми бюджетами. Фактично, у них з’являються нові фінансові можливості, яких не було раніше. Також перед ними з’являються перспективи реалізовувати свої повноваження і у різних напрямах.

 

«22 сфери управління переходять до повноважень ОТГ. Зокрема, це стосується напрямків економічного розвитку, ЖКГ, освіти, соціальної допомоги тощо», — сказав він.

 

Поряд з тим, Руслан Панасюк розповів присутнім і про державну допомогу, яка виділяється на ремонти та будівництво об’єктів інфраструктури, реформу децентралізації у сфері освіти.  Завдяки створенню ЦНАПів  адміністративні послуги стали ще ближчими до населення в ОТГ.

 

Юрій Стефанчук, виконавчий директор РВ АМУ, підкреслив, що зміни до бюджетного законодавства в ОТГ мають можливість отримувати додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Разом з тим об’єднані територіальні громади прирівнюються за статусом до міст обласного значення. Він висловив переконання, що ОТГ – це новий формат місцевого самоврядування, де головним аспектом є довіра до влади. У процесі реформування органи управління ОТГ вказують законодавцю новий вектор руху. Експерт також розповів і про особливості міжбюджетних відносин між ОТГ та державою.

 

Голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка поділився успішним досвідом функціонування своєї об’єднаної територіальної громади.

 

Він повідомив, що у селі Старі Богородчани було відкрито один з найперших підрозділів місцевої пожежної охорони. За рахунок інфраструктурної субвенції, яка становила 4 млн 564 тис. грн, було реалізовано 8 проектів.

 

Також у рамках одного із проектів з Державного фонду регіонального розвитку для Старобогородчанської ОТГ було виділено 1473, 8 тис. грн на придбання автомобіля швидкої медичної допомоги. Ярослав Здерка наголосив, що в 2017 році в ОТГ буде відкрито Центр з надання адміністративних послуг.

 

Очільник  Верхнянської об’єднаної територіальної громади Микола Філіпович зазначив, що за рахунок власних ресурсів було здійснено роботи з монтажу вуличного освітлення у чотирьох населених пунктах ОТГ, вдалося зробити капітальний ремонт та відкрити Степанівський НВК, відремонтувати ФАП у селі Негівці та спортзал у Довговойнилівській ЗОШ. За рахунок інфраструктурної субвенції  зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття дванадцяти вулиць сіл Верхнянської ОТГ, відремонтовано Довговойнилівську амбулаторію ЗПСМ, побудовано централізовану систему водопостачання в селі Верхня, замінено вікна та утеплено фасади ЗОШ. Разом з тим, у Верхнянській раді ОТГ розпочав роботу Центр надання адміністративних послуг.

 

Ігор Довірак, голова  найбільшої об’єднаної територіальної громади в області – Печеніжинської ОТГ, - наголосив, що їм також вдалося здійснити цілий комплекс робіт із заміни вікон та встановлення опалення у ЗОШ,  перекриття дахів у будинках культури. Капітально відремонтовано комунальну дорогу в селі Слобода, продовжено будівництво дитячого садка у Сопові. Також заплановано у дев’яти селах звести криті спортзали із сенвіч-панелей.

 

Ігор Довірак стверджує, що стратегія розвитку громади складається з трьох основних цілей. Зокрема, це сприяння розвитку економіки, покращення інфраструктури та підвищення рівня громадянської свідомості. Також керівник ОТГ повідомив, що в Печеніжинський ОТГ відкрито та успішно функціонує Центр надання адміністративних послуг, в якому надається 41 послуга. Вже з початку року в ЦНАПІ опрацьовано 1 200 звернень.


07.04.2017 417 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1890
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1825
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5372 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1483

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

692

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

746

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

940

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

976
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1724
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3640
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26093
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7681
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

867
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

842
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1046