Недостатність мозкового кровобігу: його причини і наслідки

 

/data/blog/128877/18628fb16e8e8b8834a71d0b1bd925e6.jpg

 

Захворювання судин головного мозку становлять біля 15% серед усіх інших причин смертності, також вони займають третє місце після захворювань серця і онкопатології.

 

Мозковий кровообіг забезпечується рефлекторними механізмами, регуляторні центри яких розташовані на різних рівнях нервової системи. Головний мозок постачається кровю з системи внутрішніх сонних і хребетних артерій. Хребетні артерії проходять в поперечних відростках шийних хребців, тому при остеохондрозі шийного відділу хребта часто порушується кровообіг в хребетних артеріях. Тому при дослідженні мозкового кровообігу важливо оцінювати не тільки внутрішньочерепні судини, а й судини шиї.

 

  Найчастіше до неврологічних порушень приводять такі захворювання головного мозку:

- гострі порушення мозкового кровообігу (транзиторні ішемічні атаки, інсульти, гостра гіпертонічна енцефалопатія),

- повільно прогресуючі порушення мозкового кровообігу (початкові прояви недостатності мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія),

- ураження внутрішньочерепних вен і синусів.

 

Як вчасно виявити недостатність мозкового кровобігу?

При початкових проявах недостатності мозкового кровообігу хворі скаржаться на погіршення пам"яті, зниження розумової працездатності, біль голови, шум у голові. Часто перелічені симптоми посилюються в зачиненому приміщенні, без доступу свіжого повітря.

 

Розрізняють доклінічний і клінічний період. У доклінічному періоді хворі скарг не мають, проте під час обстеження у них виявляються зміни на ЕЕГ, ЕКГ, зміни при транскраніальному і екстракраніальному дуплексному скануванні судин, ознаки вегето-судинної дистонії. Переважно недостатність мозкового кровобігу є наслідком атеросклерозу або гіпертонічної хвороби. Тому таким хворим слід проводити додаткові лабораторні і інструментальні дослідження: коагулограму, ліпідограму, ЕКГ та обов’язково дослідження судин шиї та головного мозку.

 

В медичному центрі «Оксфорд Медікал» проводиться найсучасніше обстеження екстра- та інтракраніальних судин - триплексне сканування судин шиї  та дуплексне сканування інтракраніальних судин. Останні методи обстежень прийшли на зміну звичайній допплерографії, завдяки якій була можливість встановити тільки швидкість та напрямок кровотоку.

 

Переваги дуплексного та триплексного сканування:

- дозволяє виявити хід судин,

- товщину судинної стінки, її цілісність,збереженість диференціації на шари,

- наявність чи відсутність атеросклеротичних бляшок,

- висоту, щільність, стабільність,також швидкість і напрямок кровотоку,

- розміри судин,

- прохідність вен.

 

Важливо відмітити ,що в МЦ"Оксфорд Медікал", як і в закордонних клініках, дане обстеження виконується лікарем-неврологом, що дозволяє більш повно оцінити дані обстеження, співставити з клінічними проявами, і, відповідно, призначити необхідне лікування.

 

Неліковані і недіагностовані першопричини недостатності мозкового кровообігу приводять до дисциркуляторної енцефалопатії, при якій поступово наростає недостатність мозкового кровообігу та розвиваються дрібні некрози тканин головного мозку з відповідним порушенням фукції мозку.

 

Найбільш небезпечними серед судинних захворювань є інсульти, які нерідко призводять до паралічу хворого. При вчасному виявленні факторів ризику та їх корекції ймовірність виникнення інсультів значно знижується.

 

Тож варто памятати те, що будь-яке  захворювання краще попередити, ніж лікувати його. А в разі появи перших ознак судинних захворювань, як і будь-яких інших, звертайтеся за медичною допомогою до фахівця.

 

Наталія Вінтонів-Трушик
лікар-невропатолог МЦ «Оксфорд Медікал»


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1101
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6438 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

289

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7963
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

366
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537