Прикарпатська преса про витрачені мером 5 мільйонів, весняні загострення, ТОП-5 популярних ринків області та пожежу на меблевій фабриці

 

Огляд прикарпатської преси за період з 23 по 30 березня 2017 року.

 

Репортер

У поліції розберуться, на що мер витратив 5 мільйонів. Журналістське розслідування про витрачені мільйони бюджетних коштів на рекламу викликало великий резонанс. Громадські активісти, політики і пересічні мешканці Івано-Франківська піддали великому сумніву раціональність таких витрат.

Дмитро Нижник «Генплан представимо в листопаді». Інтерв’ю з головним архітектором міста читайте на 4 сторінці "Репортеру".

Злодіям потрібна тиснява. Якщо вам доводилося їздити в набитому транспорті, то, скоріш за все, про кишенькових злодіїв знаєте не з чуток. Витягли гаманець, а з ним і гроші, і водійське посвідчення, і банківські та дисконтні картки – рано чи пізно це може трапитись з кожним.

З весною приходять загострення. Навесні міняється не лише погода, людському організму вона теж приносить зміни. Ті, хто не скаржиться на здоров’я можуть вдосталь насолодитися потеплінням. А от людям з хронічними хворобами цей перехід, зазвичай, дається нелегко.

 

Західний кур’єр

Базарний день: що і де вигідніше придбати. Читайте на 12-ій сторінці ТОП-5 популярних ринків Прикарпаття.

«Згорів» за лічені години. Минулого тижня страшна звістка сколихнула Івано-Франківськ – тут від менінгококової інфекції помер місцевий дев'ятикласник. Через декілька днів стало відомо, що у сусідньому Старому Лисці аналогічна ситуація – пішов з життя старолисецький третьокласник. Чому ця хвороба так нещадно забирає дитячі життя та чи можна якимось чином вберегтися від такої небезпеки?

До Паски «розпишуть» вулиці Дорожню розмітку на вулицях центральної частини Івано-Франківська планують нанести до Великодня, а на інших – до Дня міста.

 

Галицький кореспондент

По місту наосліп. В Івано-Франківську проживає понад 300 незрячих осіб. І багатьом з них щодня доводиться виходити з дому, щоб піти на роботу, в магазин, перукарню, лікарню або, навіть, у театр. Як місто пристосоване до потреб людей з вадами зору читайте на 3 сторінці газети Галицький кореспонт.

«Чому завжди будують там, де спорт, але не для спорту?». В Івано-Франківську у рамках проекту «Житло воїнам АТО» розглядають можливість будівництва багатоповерхівки на території, що належить міському центральному стадіону «РУХ». Представники спорту від цієї ідеї не в захваті.

Лікування творчістю. Часто людині буває важко вербально виразити почуття і емоції, сформулювати переживання, страхи, комплекси, бажання. І тут здатна допомогти арт-терапія: малювання, складання казок, піскова терапія, музикотерапія… Особа, навіть не усвідомлюючи, яким чином, під час таких занять творчістю відчуває, що хаос думок відступає, приходить ясність і гармонія.

Спільнота замість інтернату. На Прикарпатті створюють спільноту для дітей та молодих людей, які мають якусь фізичну інвалідність, але з цілком збереженим інтелектом та свідомістю. Замість інтернату молоді люди з неповноспроможністю житимуть у громаді, будуть більш адаптованими до соціуму, а не «ховатимуться» від людей.

 

Анонси друкованих «Вікон»

У Хотіні згоріли склади «Миро-Марку». Масштабна пожежа завдала величезних збитків меблевій фабриці «Миро-Марк». За попередньою версією, причиною пожежі могло бути те, що працівники фабрики користувалися зварювальним апаратом у приміщенні одного зі складів. Між тим, мешканці, які проживають поблизу меблевої фабрики, кажуть: «з димом» могли піти і їхні будинки. Люди не перший рік оббивають пороги міської влади й різних інспекцій, адже підприємство розташоване впритул до житлових будинків.

У Калуші відновлюють поховання, датовані кінцем ХVІІІ століття. Старе кладовище у Калуші ховає цілий пласт історії. Цікавої, іноді — забутої. Тут похована ціла плеяда визначних людей: композитор Дмитро Коржинський, молода дівчина Надія Відоняк, яка воювала у лавах УПА, лікар-австрієць Маркел Роженковський. Тут також поховані батьки та брат українського прозаїка Михайла Козоріса, родина священика Володимира Тисовського та багато інших непересічних людей. Їхні імена незабаром знову згадають у Калуші, а поховання, ймовірно, стануть туристично привабливими, навіть, для іноземців.

Калуське TORNADO представило на ROBOfirst у Києві додаток, який зчитує інформацію про собаку. Команда калушан з успіхом взяла участь у фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» — масштабній міжнародній події у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від шести до 16-ти років з усієї України продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.


Кількість переглядів - 6616
30.03.2017 13:56
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги