Олег Атаманюк: Враховуючи низькі доходи прикарпатців, пацієнти не зможуть самотужки оплатити повноцінне лікування

 

/data/blog/128066/f040cf5d78f651921ef3378de578ee3d.jpg

 

Минулого тижня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг, який запускає страхову модель фінансування та відкриває можливості прямих виплат закладам охорони здоров’я всіх рівнів. 

 

Лікар-хірург, депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк у програмі «Політична студія» на ОТБ Галичина прокоментував особливості нововведення.

 

Як зазначив депутат, згідно з цим законом передбачається абсолютно нова модель фінансування закладів охорони здоров’я. На сьогодні кошти з Державного бюджету спрямовуються на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я незалежно від кількості та якості фактично наданих ними послуг пацієнтам.

 

Таке фінансування, за словами Атаманюка, є нераціональним, адже в багатьох закладах просто даремно оплачується площа.

 

«Ми маємо чітко і об’єктивно розуміти, що жодна людина не хоче лікуватись в поганих лікарів. Всі прагнуть отримувати професійну допомогу. Оскільки медицина сьогодні надзвичайно інформатизована і технологічно залежна, необхідно мати весь спектр обладнання, щоб можна було встановити діагноз та провести лікування», - відзначив депутат.

 

Згідно з цим законопроектом, держава буде спрямовувати кошти на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби. Це стосується не лише державних установ та комунальних закладів, але й приватних також.

 

«В рамках цього законопроекту, держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг первинної допомоги  (сімейні лікарі, педіатри, терапевти і т.д.), надання невідкладної екстреної допомоги та паліативної допомоги», - повідомив Атаманюк.

 

Держава почне такі прямі виплати лікарням і приватним лікарям за конкретні медичні випадки за рахунок так званих "страхових внесків" громадян. За словами Атаманюка, поки що в Україні немає медичного страхування, тому страховими внесками поки що буде вважатися частка сплачених податків, які спрямують на медицину.

 

Адже, кожен українець, навіть, непрацюючий зі своїх покупок платить 20% ПДВ. За підрахунками міністерства охорони здоров’я, через податки в 2016 році кожен українець оплатив 1 764 грн на медицину.

 

«Звичайно не будуть покриватися такі послуги, як естетична медицина, ліки, які не мають доказової бази тощо. Це важливий законопроект, будемо сподіватись, що Верховна Рада його прийме», - наголосив депутат.

 

Олег Атаманюк додав, що стосується фінансування медицини в області, то порівняно з попередніми роками воно зменшилось. Певною мірою це пов’язано з підняттям мінімальної заробітньої плати.

 

«Особливо прикро, що зменшується фінансування тих програм, які реально рятують життя людей, зокрема це лікування дитячої і дорослої онкогематолоії. У календарному плані заходів на 2017 рік на дитячу онкогематологію виділили всього-на-всього півмільйона гривень. Сьогоднішня хіміотерапія є надзвичайно потужною, вона дозволяє вилікувати більшість нозологій , але вона є дороговартісною. Півмільйона для лікування з супровідною терапією маленьких пацієнтів з лімфолейкозом не вистачить навіть на двох дітей. Щодня ми бачимо в соцмережах, в ЗМІ, що батьки просять кошти, щоби вилікувати дітей. Виділяти з обласного бюджету таку мізерну суму неприпустимо», - переконаний Атаманюк. 

 

Те ж стосується і лікування дорослої онкогематології: минулого року виділяли 3,5 млн грн, цього року лише 2 млн грн.

 

«Враховуючи низькі доходи прикарпатців, пацієнти не зможуть самотужки оплатити повноцінне лікування. На життєво важливі програми область повинна спрямовувати більшість коштів, адже вони дають шанс рятувати життя», - додав депутат.


22.03.2017 550 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10481 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

97
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637