"На жаль, зараз влада не дуже сприяє". У Франківську командир "Госпітальєрів" Яна Зінкевич розповіла про роботу польової медицини (відео)

 

 

Сьогодні, 20 березня, на Прикарпатті перебуває командир легендарного підрозділу «Госпітальєри» Яна Зінкевич.

 

Це мужня дівчина-волонтер, яка організувала один з кращих парамедичних підрозділів, що рятують життя наших бійців на передовій, у цій неоголошеній війні.

 

Навіть після отримання важкого поранення, вона не здалася та продовжує боротьбу за українську ідею, інформує Фіртка. 

 

Госпітальєрка розповіла про медичну службу, яка складалася зі звичайних людей, котрі пройшли навчання. Наразі є багато працюючих лікарів, котрі у відпустки приїжджають на ротації. Таких лікарів близько 50%.

 

Зараз основна робота госпітальєрів в Авдіївці, Марїнці та ще одній точці, яку Зінкевич не розголошує. Крім того, за її словами проводяться медичні вишколи, в яких проходить навчання за НАТОвською системою.

 

"З останнього вишколу до нас взято 13 стажерів, які зараз будуть асистувати та навчатися, а далі заступатимуть на автономні позиції самостійно", - зазначає Яна Зінкевич.

 

Як відмітила госпітальєрка вони намагаються знаходитись там де "гаряче". За 3 роки війни уже понад 500 людей поранених та понад 80 загиблих. Друг Фрост зауважив, що з Івано-Франківська є шестеро госпітальєрів.

 

"Пройшовши вишколи вони залишилися в складі", - зауважив чоловік.

 

Яна Зінкевич відмітила співпрацю з франківськими добровольцям та волонтерами .

 

"Все це вибудовується на добровольцях і вірю, що в майбутньому це все буде розвиватися та легалізовуватись в державному руслі для зміцнення оборони", - додав Василь Абрамів.

 

Щодо перспективи розвитку "Госпітальєрів" , Яна Зінкевич відмітила, після закінчення війни хотілося б долучити госпітальєрів до екстреної медицини.

 

"На жаль, зараз влада не дуже сприяє легалізації польової медицини. Щодо допомоги з-за кордону, діаспора уже менше допомагає. Щодо легалізації нашої роботи це політика, а ми аполітисна структура. Наше покликання та внутрішній обов'язок - рятувати життя ", - зазначила Зінкевич.

 

Також госпітальєрці автор "Теплих іграшок"  Богдан Савлюк подарував її прототип з нової серії іграшок-добровольців.

 

 

Сьогодні Яна Зінкевич також зустрінеться з лікарями обласної лікарні та студентами-медиками, аби розповісти про роботу польової медицини.

 

юдям, які є пораненими потрібно вміти допомогти та дати ту підтримку, якої вони найбільше потребують особливо в перший рік після повернення. Цих людей потрібно поважати та допомагати не лише тоді, коли вона перебуває на передовій, а й після повернення. Можливо наша розмова надихне студентів", - відмітила Зінкевич.

 

Батальйон функціонує лише завдяки волонтерській допомозі, найбільшою потребою є тактична медицина. Зокрема автомобілі, які часто ламаються.

 

"Автомобілі у нас ламаються дуже часто, адже ми йдемо на найгарячіші точки", - каже Зінкевич.

 

Щодо свого стану, Яна розповіла що почувається ненайкраще.

 

доров'я моє погане, з такими травмами не виживають, але мені пощастило, а щодо дитини, то мені вдалося народити абсолютно здорову дитину, а це абсолютне диво", - відмітила Яна Зінкевич.

 


Кількість переглядів - 851
20.03.2017 11:45
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги