Роман Дебелко: Я завжди мріяв стати професійним футболістом

 

/data/blog/127876/25ac78e2413ce694c0bb30a7e58b6b19.jpg?x92301

 

Наш край багатий на талановитих людей, зокрема і на найвищому рівні українського футболу приємно спостерігати за успіхами футболіста родом з Коломийщини Романа Дебелка, який зараз грає на позиції нападника ФК “Сталь”.

 

В інтерв’ю Роман розповів про команду, свій день, конкуренцію у футболі, мрії і про дівчину серця, з якою незабаром одружиться.

 

–    Романе, найперше вітаю з чудовим голом у ворота “Зірки”. Кілька слів про цей матч…

–    Дякую. Справді, матч із “Зіркою” запам’ятався, я вийшов в основному складі і забив третій гол. Дуже теплі емоції. Цей гол присвятив своїй коханій Оксанці.

–    Розкажи трохи про свою теперішню команду української Прем’єр-ліги.

–    Тепер виступаю за команду “Сталь” з Кам’янського (Дніпродзержинська) на позиції центрального нападника. Тобто, моє завдання – забивати голи. На даний момент наша команда базується в Києві у зв’язку з тим, що у Кам’янському реконструюють стадіон і готують поля для тренувань. Домашнім стадіоном є “Метеор” у Дніпрі.

 

–    Чи пам’ятаєш свої найцікавіші голи? Що відчуваєш, коли, власне, влучив у ворота суперника?

–    Звісно, пам’ятаю. Це дебютний гол у Вищій лізі України, і також запам’ятався гол Олександрії, коли я вийшов на заміну і через декілька секунд мені вдалося зрівняти рахунок. Гол – неперевершені почуття, емоції в той момент зашкалюють.

–    Чому обрав саме футбол?

–    Я був дуже енергійною дитиною, і мені подобалося грати з м’ячем на стадіоні з друзями, завжди мріяв стати професійним футболістом і грати за “Мілан”, як Шевченко.

–    Як минає твій день?

–    Я прокидаюсь о 8-ій, потім читаю (зараз Роман читає книгу “Можливо все” Джона Ейкена), пізніше планую день і роблю зарядку, після того снідаю і виїжджаю на тренування. Після нього їду додому і проводжу час з коханою, з друзями, ходимо в кіно, часто телефоную батькам в скайпі і головне стараюсь бути цілий день на позитиві (посміхається).

–    Чи задоволений зараз своєю формою? Які маєш зріст і вагу?

–    Намагаюся завжди тримати себе в тонусі і постійно роблю фізичні вправи. Окрім цього ми щодня тренуємось по 1,5 – 2 години, тому я себе прекрасно почуваю і вважаю, що маю наразі хорошу фізичну форму. Мій зріст – 185, вага – 75 кг.

–    Чи важко конкурувати на найвищому рівні українського футболу? З якими труднощами стикаєшся?

    Конкуренція серйозна, але її не боюсь. Якщо завзято працювати і вірити в себе, то все виходить. Плюс коли є конкуренція, кожен старається довести, що він достойний грати в основному складі, таким чином кожний розвивається і прогресує як футболіст. Конкуренція змушує швидше вийти із зони комфорту, а це – один з основних пунктів у досягненні успіху.

    Як потрапив до складу “Сталі” і в якій команді грав до цього?

–    Попереднім клубом був донецький “Металург”, потім я перейшов в ФК “Сталь”. Нічого особливого в переході не було, мене запросили – от і перейшов, підписав контракт.

–    Що можеш сказати про футбол на рідному Прикарпатті, зокрема Коломийщині?

–    Цікавлюсь і рідним Прикарпаттям, “Тепловик” з Івано-Франківська виступає у 2 лізі України, а коломийські “Карпати” зараз готуються до чемпіонату у Польщі. Коли бував дома, то часто відвідував матчі, і коломияни демонстрували дуже хороший і комбінаційний футбол.

–    Про що сьогодні мріє Роман Дебелко?

–    У мене є декілька заповітних мрій, але нехай вони залишуться в моїй голові, деякі з них уже здійснилися.

–    Трохи про особисте. Ти вже одружений?

    Ми заручені і найближчим часом плануємо одружитись.

–    Як майбутня дружина реагує на те, що тебе часто не буває вдома?

–    Ми не разом тільки коли я на іграх, а так то увесь час вона поряд зі мною.

    Окрім футболу, що ще цікавить у житті?

    Люблю подорожувати, граю у настільний і великий теніс, також люблю хорошу музику і достойні фільми, останнім часом почав багато читати.

–    Коли плануєш відвідати рідний Сопів?

    Коли буде 2 – 3 дні вихідних, точно не знаю.

–    Кілька порад краянам-початківцям у футболі…

–    На мою думку, перш за все треба здобути освіту, бо ніхто не застрахований від травм і т. п. Якщо є ціль стати хорошим футболістом, то вам потрібно зібрати всю волю та сили в кулак і працювати щодня над досягненням своєї мети, вірити в свою мрію і ніколи не здаватись… В один прекрасний момент ви опинитесь на вершині слави і не повірите тому, що вам вдалось усього досягти.

    Проведеш краянам майстер-клас?

    Звісно, без проблем проведу, якщо комусь буде цікаво.

 

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК, Дзеркало Коломиї


19.03.2017 643 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2570
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644