Ігор Худоб'як: Підтримка франківців нам дуже приємна та потрібна

 

/data/blog/127582/45b87564174ae3da0a51222a067599b7.jpg

 

Місто, у якому чотири роки поспіль не було футболу потребує переродження. Вже у 2016-му році у Франківську було відновлено футбольну команду під назвою «Тепловик».

 

Про оновлене футбольне життя міста та самої команди – читайте у розмові Вежі з українським футболістом, нападником франківського «Тепловика», відомим виступами за «Прикарпаття» – Ігорем Худоб’яком. Чоловік був у складі багатьох футбольних команд, та остаточним вибором стала франківська команда.
 

– Ігоре, чому саме футбол? Якщо б не футбол, то що?
– Спочатку я почав займатися боксом. Це було моє перше спортивне захоплення. Та коли у нас, у Галичі, закрили секцію з боксу, вирішив спробувати себе у футболі. Тоді мене помітили тренери з Івано-Франківська і запросили до себе. Мені було близько 16-ти років. Вже зі шкільних років я знав, що спорт – це моє.

– Якою тоді була футбольна підготовка у Івано-Франківську?
– Футбольний клуб «Прикарпаття» на чолі з президентом Анатолієм Ревуцьким активно готували сильних футболістів. Два роки поспіль ми вигравали Чемпіонат України з футболу. Згодом, було створено іншу команду, під назвою «Факел» на базі Університету нафти і газу. Командою ми кілька раз вибороли Чемпіона України з футболу серед студентів. Ряд футболістів запросили до збірної України серед студентів.

– В Івано-Франківську чотири роки не було футболу. Чи правильно, на вашу думку, зараз розвивається футбольне життя міста?
– Завдяки підтримці мера, котрий вирішив все ж таки створити професійну команду, ми впевнено рухаємося вперед. Думаю, що це правильний напрямок. Вже почали з Другої Ліги. Дай Боже, щоб у нас з’явилися спонсори, бо на бюджетних коштах далеко не заїдеш.

IMG_2388

– До складу нового «Тепловика» ввійшли футболісти, з яких не у всіх є професійна футбольна підготовка. Чи вдалося вийти на потрібний рівень?
– Всі навчаються у процесі роботи. У нас тільки декілька досвідчених футболістів, а решта – молодь, яка ще не мала професійного контракту. Ми активно допомагаємо хлопцям, коли є потреба: у дечому підказуємо, чогось навчаємо. Гадаю, що з часом ми досягнемо хороших результатів.

– Яка перспектива розвитку футболу на обласному рівні, а також розвитку футболістів?
– Найголовніше – це школа, в якій формується футболіст. Для того, щоб потрапити до «Динамо» потрібен неабиякий рівень підготовки, оскільки їхні  вимоги дуже високі. Я веду до того, що навіть при бажанні відразу потрапити до солідної команди, потрібно багато тренуватися та працювати над собою, тоді можна буде досягти висот та успіхів.

– Коли ви зрозуміли, що футбол – це ваше?
– Я зрозумів, що це моя професія, коли вперше підписав професійний контракт з командою «Факел», тоді мені було 17. З того часу я вже знав, що буду футболістом.

– Які матчі найбільше запам’яталися?
– Матч, який найбільше мені запам’ятався, це коли після однієї гри мене «купили» з «Прикарпаття» у «Севастополь». Команда тоді йшла на першому місці, і в Першій Лізі ми вийшли у Прем’єр-лігу. Вперше виступавши за цю команду, мені вдалось забити перший в історії «Севастополя» гол, та ще й у Прем’єр-лізі. Тим паче, що тоді я вийшов на заміну. Це був той матч, який найбільше мені запам’ятався.

– У вас є досвід роботи у різних футбольних командах. Якщо порівнювати «Тепловик» з іншими командами, то які тут переваги і недоліки?
– Мені тут дуже комфортно. По-перше, я граю вдома. Зі своїм тренером я знайомий давно. Якось ми навіть виступали разом. Радий, що повернувся до Франківська, додому завжди легко повертатись. До того ж, у цьому році мені виповниться 30, вже хочеться спокійнішого ритму.

– У вас є низка нагород. Що для вас ці відзнаки?
– Стоять вдома та припадають пилюкою (сміється). Звісно, кожна нагорода мені приємна та свідчить про досягнутий результат. Я впевнений, що не потрібно на цьому зупинятись, завжди має бути стимул, потрібно йти до нових завоювань.

IMG_2396

– Яких із запланованих матчів чекаєте?
– Наш футбольний календар вже складено. 18 березня відбудеться домашня гра, приймаємо команду «Енергія» з Нової Каховки Херсонської області. А ще, прийматимемо команду «Суднобудівник» з Миколаєва. Відбудеться багато цікавих матчів. Я хочу запросити франківців приходити на матчі, підтримувати нас, а заразом і місцевий футбол. Нам ця підтримка дуже приємна та потрібна.

– Як команда готується до матчів?
– Уже відбулися два повноцінні зібрання: перший відбувся в Яремче, це десятиденна фізична підготовка, а другий – у Києві, це був турнір пам’яті Сергія Закарлюки. В останньому ми вибороли четверте місце з 16-ти команд. Я вважаю, що це досить непоганий результат. Зараз готуємося на місці. Футболіст повинен постійно тримати себе у формі. Якщо хлопці у відпустці, вони готуються індивідуально; коли відбувається тренувальний процес, то тут вже все регулює тренер.

IMG_2385

– Чи є у команди суперник, через гру з яким переживаєте?
– Таких, кого боїмося – немає. Є команди, які ми поважаємо. У нас немає страху перед грою з іншими сильними командами, навпаки – для нас це цікавий виклик.

– Яке найбільше досягнення для футболіста?
– Найвища нагорода – це «Золотий м’яч», проте кожен індивідуально вирішує, що для нього нагорода.


15.03.2017 559 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1687
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1676
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4956 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1977 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

233

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

566

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

729

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

859
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3490
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10053
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

708
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25939
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7566
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

758
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

938
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1264
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1087
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

705
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

937
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

813