Кремль: стратегічні напрямки та стратегічне розтягування

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після тижнів зондування, тестування та провокування адміністрації Трампа, Кремль перейшов до реальних дій силової політики. За всіма стратегічними напрямками, намагаючись максимально розтягнути та послабити сили, які б змогли, як мінімум, постати проти цієї путінської стратегії.

 

Північна Корея, з уявного та слабкого гравця, на очах перетворюється на вкрай небезпечного, і головне, такого, що вже володіє засобами, які змінюють баланс на Далекому Сході. Режим Ина ніколи б не поводився таким чином, якщо б не мав реальної та дієвої підтримки від Москви та Пекіну. Інші оцінки, або намагання стверджувати, що реальність інша, хибні.

 

Район Перської Затоки Іранський режим мулл, так само, як і пхеньянський, відкинув всі перестороги та почав агресивно встановлювати свою домінанту в регіоні. За цілковитої та всілякої підтримки Москви, Пекіну, Дамаску. Країни Ради Перської Затоки нервують страшенно та наяву бачать, що часу для зупинки зсуву від них сил та ваги у районі Затоки стає все менше та менше.

 

Район Близького Сходу. Режим аль-Асада відродився, немовби Фенікс, та нарощує зусилля по поновленню контролю над сирійської територією. Капкан, встановлений Путіним для Ердогана, зачинився й турецький лідер вже, майже покірно, виконує забаганки та бажання «кремлівського мрійника». Гадаєте, заворушення у Нідерландах не є виконанням однієї з таких кремлівських забаганок? А Нетаньяху в Кремлі вимолював у полковника КГБ Путіна, щоб той вплинув на іранських правителів, щоб ті зупинили встановлення своєї домінуючої ролі в Сирії та не наближалися до ізраїльських кордонів.

 

На Балканах сум’яття та невизначеність. У Македонії чергова, важка політична криза. В Боснії-Герцеговині сум’яття та велика невпевненість. Чорногорія живе після придушення російського путчу, напевно, не останнього. Сербія неухильно переходить під контроль Кремля, а хто б сумнівався. У Болгарії наближаються парламентські вибори, після яких, майже стовідсотково, Софія знову стане набагато ближчою до Москви.

 

Білий Дім Трампа майже зупинився у діях. Відверто відчувається розгубленість та невпевненість. І це на тлі путчу проти Трампа, особисто, та найближчих членів його апарату.

 

Вже, майже, не виникає сумнівів, що вибір Тіллерсона був помилкою. Рекс Тіллерсон – слабка персона. Кажуть, що він діє на стратегічну перспективу. Не вірю. Але, навіть, якщо це так, то якою буде стратегічна реальність у тій стратегічній перспективі, коли зараз є анемічність та ступор?

 

Європейський Союз розпадається на очах. Це блискуче. Але, цей вакуум займає Росія.

 

«Де НАТО?» - це вже, навіть, не риторичне питання. Кремль обклав НАТО з усіх боків та на очах робить ескалацію у його розділі та паралічу.

 

Як виглядає, у Дональда Трампа є, максимум, два місяці. Якщо Білий Дім не опам’ятається, тоді Карибська криза буде примітивним дитячим лепетанням на тлі того, що на нас чекатиме. І тоді липнева зустріч у Гамбурзі між Трампом та Путіним, точно перетвориться на кшталт зустрічі Кеннеді та Хрущова у Відні у 1961-ому.

 

 

Олексій КоломієцьПрезидент Центру європейських та трансатлантичних студій
OSP-UA.INFO

Кількість переглядів - 4877
14.03.2017 00:05
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Wasyl Ryba | 14.03.2017 01:55нато розвалює не лиш Вова. Показово як по несподіваного виступу клімкіна перед конгресом Сша про Будапештский формат. на2 день Меккель і вова запросили Сша і Корону у їх Мінск-2. Но поздно, батюшка... І се аватар рахує за уступки вові і пропутінскому ЄС???! і що там вчера Юлька привезла з гамери??? чи не нинішну ніч??? з шинами? Случайность? не думаю.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги