ВО "Свобода" в незаконний спосіб збирає готівкові кошти іванофранківців через агітаційні палатки? (фото, відео)

 

https://pp.userapi.com/c837727/v837727767/30ee3/Vj9yAjWMwTs.jpg

 

Сьогодні в одному із агітаційних наметів партії "Свобода" в середмісті обласного центру жваво проходив збір коштів, як стверджують свободівці, - на тепловізор для 46-ї штурмової бригади.

 

Кошти збирали в харчовий контейнер, який був опломбований паперовими стрічками з печатками Івано-Франківської міської організації партії "Свобода".

 

Як розповів кореспонденту "Фіртки" депутат Івано-Франківської міської ради від "УКРОПу" Мстислав Тарас, вони разом з активістом Денисом Бондарчуком-Гритою побачили, що в наметі ВО "Свобода" збирають кошти на допомогу АТО й вирішили долучитись.

 

"Коли ми підійшли ближче, побачили на скриньці печатку політичної партії, а не якоїсь благодійної організації. Хотіли з’ясувати, куди ідуть кошти, але активісти "Свободи" почали ховати від нас скриньку. Зрозуміло, коли кошти збирають волонтери, або представники благодійних фондів. Проте для партійних організацій збирати кошти, вважаю, припустимо лише серед членів партії, але не серед мешканців міста. Та й питання - чи може в такий спосіб збирати кошти партійна організація? Люди з палаток нам сказали, що якщо в нас є питання, то щоб ми зверталися до Руслана, очевидно маючи на увазі Марцінківа...", - розповів депутат.

 

 

Як прокоментували "Фіртці" в обласному ДФС, згідно із Законом «Про політичні партії» у статті 14 вказано, що юридичні особи, якими є політичні партії грошовими внесками займаються тільки через банківські установи.

 

"Тобто, вони не можуть приймати кошти на вулиці у скриньки і тому подібне, і, навіть, у випадку внесків через банківські установи є відповідні умови", - розповів заступник начальника відділу організації роботи Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Олександр Нащочин.

 

До слова, контроль за дотриманням діючого законодавства у плані фінансування політичних партій здійснює Національне агентство з питань запобігання корупції.

 

В прес-службі обласного осередку ВО "Свобода", дійсно, з  31 січня "свободівці" Івано-Франківська ініціювали акцію по збору коштів для придбання тепловізора 46-й ДШБ в складі 95 бригади.

 

"Таке спорядження у зоні бойових дій вкрай важливе, оскільки дозволяє побачити ворога навіть у темну пору доби на великій відстані", - коментують у прес-службі.

 

Ідея по збору коштів виникла після того, стверджують свободівці, як до них звернулася дружина бійця, який служить в даній бригаді.

 

"Щодо сум, які вдається збирати за один день, то буває по-різному - від 120-250 грн.", - кажуть у "Свободі".

 

На спеціалізованих сайтах ціни на військові тепловізори коливаються від 60 до 55 тисяч гривень, в залежності від країни виробника, фірми та призначення.

 

Наш кореспондент намагався отримати коментар від міської організації ВО "Свобода" про те, чи є в бухгалтерії міської партійної організації інформація про суми зібраних коштів за всі дні збору, по всіх скриньках? Як саме обліковуються зібрані кошти бухгалтерією міської партійної організації ВО "Свобода"? Скільки вже зібрано коштів іванофранківців з палаток, де вони знаходяться і як витрачаються? Хто відповідальний за облік зібраних коштів через благодійні скриньки? Чи є в Статуті партії пункт про право збирати в такий спосіб готівкові кошти? Яким чином отримані кошти будуть відображені в податковій звітності? І, зрештою, чи є впевненість в тому, що всі зібрані кошти будуть витрачені на заявлені цілі, а не на інші партійні та персональні потреби? - Ці та інші запитання ми намагалися задати міським партійним функціонерам та міському голові, проте наразі відповідей не отримали...

 

https://pp.userapi.com/c837727/v837727767/30ed9/jjz-Y9ArLN0.jpg


Кількість переглядів - 2357
15.03.2017 00:34
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Антон Кожушок | 06.10.2017 15:53Що за 46-дшб

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги