ЗАСІДАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КЛУБУ "ГАЛИЦЬКИЙ КМІТЛИВЕЦЬ" ВІДБУЛОСЯ У ФРАНКІВСЬКУ (ФОТО)

 

Днями в обласній науковій бібліотеці імені Івана Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей "Галицький кмітливець" відбулася зустріч з ученим-винахідником, директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктором технічних наук, академіком Академії технологічних наук України Павлом Федоруком.

 

Науковець є цьогорічним лауреатом обласної премії ім Г. Тарсенова, якою нагороджуються кращі винахідники та раціоналізатори області.

 

П. Федорук  - автор монографії "Адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних інтернет-технологій", яка засвідчила його лідерство в світових нвукових дослідженях в галузі навчаючих систем з елементами штучного інтелекту.

 

"Сьогодні наша система використовується на різних спеціальностях у 14 вузах України, - розповів науковець, - наукові дослідження реалзовані в кінцевий продукт - програму EduPRO, яка захищена авторськими свідоцтвами про винаходи".

 

"Програма дозволяє адаптовувати по 40 параметрах подачу навчальної інформації до реципієнта, - каже Павло Федорук, - Адже люди по різному сприймають інформацію, - хтось швидше, хтось помаліше, хтось краще сприймає таблиці, а хтось візуальну інформацію, а хтось текстову, програма враховує індивідуальність того, хто навчається і подає саме ту інформацію і саме в такому вигляді, яка є найбільш оптимальною для реципієнта інформації".

 

Інтелектуальний клуб "Галицький кмітливець" існує вже 9 років. За декларацією його засновників він має на меті, щоб об'єднати та запрезентувати івано-франківцям тих творчих осіб, відомих в світі, які які дають славу наші науці, мистецтву та іншим галузям". 

 

Під час зустрічі Павлові Федоруку задали запитання - чи може його програма EduPRO виявляти талановитих людей, на що науковець відповів: "Як колись намагалися винайти "формулу кохання", так і з талантом, - є проблема - як "порахувати" талант? Але ми працюємо і над цим..."

 

 

Павло Федорук: "Якщо раніше людство подвоювало об'єм накопиченої інформації за кілька століть, то зараз це стається щороку. Наша система якраз має на меті допомогти людині розібратися в цій лавині інформації, та виокремити семе те, що необхідне їй".

 

 

 

"Музична пауза" в засіданні інтелектуального клубу

 

 

 

Павлові Федоруку вручають диплом члена інтелектуального клубу "Галицький кмітливець", а днем раніше, як повідомили колеги-науковці під час зустрічі, його обрали професором Прикарпатського національного університету

 

 

 

 


31.10.2011 1531 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1841
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1799
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1784
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5293 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2090 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1460

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

631

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

719

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

914

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

948
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1684
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3613
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10189
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26064
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10112 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7660
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

846
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1349
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

325
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1212
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

805
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1025