Департамент містобудування та архітектури не погоджував новий проект реконструкції Тринітарської вулиці

 

/data/blog/127108/f352aa426528f7dd53b79121a4670f84.jpg

 

Проект реконструкції вулиці Тринітарської, у центрі Івано-Франківська, викликав хвилю невдоволення.
 
 
Місцеві архітектори в один голос заявляли – не можна всі вулиці міста «штампувати під один профіль». Тепер слово взяв відділ з питань охорони культурної спадщини, пише Фіртка з посиланням на Побудовано.
 
 
Як виявилося, оприлюднений проект реконструкції виконаний без погодження з департаментом містобудування та архітектури.
 

Днями, департамент житлової, комунальної політики та благоустрою презентував список доріг і вулиць, які капітально відремонтують у 2017 році. Таких об'єктів буде 17.

 

Серед них - комплексна реконструкція двох центральних вулиць, Тринітарська та Станіславська, на які відведено, відповідно, 400 тис грн і 500 тис грн.

 

 

Раніше, цю ж ілюстрацію, представив на своїй сторінці у мережі Фейсбук міський голова Руслан Марцінків. Реакція франківців не забарилася - громадськість з обуренням прийняла проект вуличної реконструкції, ще й в історичному центрі міста. Згодом, своє «ні» висловили і місцеві архітектори.

 

Тепер слово взяв департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини. Зокрема, на сайті відомства з’явилася заява Володимир Ідака, начальника відділу з питань охорони культурної спадщини. Проект візуалізації, що представив комунальний департамент, він називає «ефективними картинками», які втім не є робочою проектною документацією, і тим більше не погоджувався з департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 

Текст заявив подано нижче.

 

Тринітарська: «ефектні картинки» ще не є робочою проектною документацією - Володимир Ідак

"В засобах масової інформації час від часу з’являються захоплюючі сюжети з ефектними картинками-візуалізаціями на тему «яким чудесним можна зробити наше місто».

Сюжет розгортається приблизно за таким сценарієм: обов’язковий фон блакитного неба з легкою хмарністю, чітко підкреслені пішохідні доріжки з дітьми і безтурботними мамами з дитячими візками, зелені газони з квітами чи кущами, обставлені лавками, світильниками, урнами, тощо. Різнокольорові дитячі майданчики захоплюють розмаїттям атракціонів. При потребі й автомобільне шосе з відповідною розміткою і розкішними автомобілями. На узбіччях буйна зелень. Залежно від мети такої картинки, сюжет може бути обмеженим територією благоустрою, а може бути увінчаним якимось архітектурним об’єктом. І все це в залежності від обсягів бібліотеки відповідної комп’ютерної програми. Щоб виготовити такий матеріал не потрібно великих зусиль та знань - благо, на це є зараз можливості цифрових технологій з відповідними програмними продуктами.

І посипались, як з «рогу достатку» планувальні пропозиції з реконструкції міських територій та об’єктів, будівництво нових споруд, тощо. А от чи це все можливе для реального виконання і чи враховані при цьому безліч інженерних аспектів, чи дотримуються при цьому державні будівельні норми і законодавство!? Велике питання!

З опублікованих матеріалів в засобах масової інформації стало відомо зокрема про проект реконструкції вул. Тринітарської. Все би нічого, але ж виявляється, що згідно з цими матеріалами планується проводити вже реальну реконструкцію!

Варто нагадати - місто Івано-Франківськ внесено до списку історичних міст України. Це зобов’язує всі суб’єкти господарювання дотримуватись визначеного порядку в межах історичного ареалу міста у відповідності з Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Вулиця Тринітарська одна з історично сформованих вулиць навколо центральної ринкової площі і є характерною історичною складовою планувальної структури міста. При цьому її характер визначають не тільки забудова, але й аутентичні елементи благоустрою – елементи мощення, бордюрний камінь, металеві люки інженерних комунікацій, тощо. Все це формує історичне середовище і є особливо цінним спадком міської громади, тож потребує збереження і захисту.

Оприлюднений же проект реконструкції виконаний без погодження з департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини. Навіть поверхневе ознайомлення з матеріалами візуалізації вказує на його низький рівень професійного виконання, на незнання предмету інженерного і архітектурного проектування. Проектом запропоновано ряд суперечливих та, навіть, неприйнятних рішень. Такий підхід до вирішення архітектурних і планувальних питань на сьогодні, на жаль, є не одиничним випадком. У ЗМІ та соціальних мережах своє обурення з цього приводу виказують фахівців, громадські діячі та небайдужі мешканці.

Варто зазначити, що представлені візуальні матеріали ще не є робочою проектною документацією, погодженою і затвердженою в установленому порядку.

В жодному разі не забороняє будь-кому пропонувати будь-що! Але проекти обов’язково повинні проходити через розгляд відповідних кваліфікаційних служб міста, зокрема - нашого департаменту, архітектурно-містобудівної ради, та виноситися на громадське обговорення.

Департамент завжди відкритий для конструктивної співпраці. Тож для більш ефективної роботи, пропонуємо подібні проекти виносити заздалегідь на попереднє міжвідомче обговорення для погодження позицій по них ще на рівні передпроектних рішень.

Такий підхід дозволить раціоналізувати роботу, знизити ризики виникнення напружень міської спільноти та дозволить підняти імідж міської влади".


07.03.2017 2297 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1970
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5529 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2158 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10263
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1286
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

891