
Івано-франківська команда, готуючись до другої половини сезону 2016/17 років, розпочала завершальний збір, що заздалегідь було заплановано провести у Вістовій, що на Калущині. Сьогодні, не торкаючись суто навчально-тренувального процесу, повернемося до матчів-спарингів, яких прикарпатці, починаючи з Яремча і завершуючи участю в меморіалі Сергія Закарлюки, що відбувся на Київщині, зіграли сім.
Загалом здобуто дві перемоги, одна гра (в основний час) завершилася внічию і в чотирьох поєдинках підопічні Володимира Ковалюка зазнали поразок.
Та навряд чи варто зважати на поточну статистику. Бо головне на цьому етапі підготовки до весняної частини сезону — не результати, а закладення функціонального фундаменту, ретельний перегляд потенційних новачків, награвання нових схем, можливість поекспериментувати. Про те, як виглядали франківці на турнірі імені Закарлюки, на офіційному сайті ПФЛ розмірковує оглядач Sport Arena Артур Валерко:
“Тепловик-Прикарпаття” – цікавий самобутній колектив. Видно, що працює над посиленням, стараючись не зраджувати клубній філософії – залучати винятково місцевих гравців, віддаючи перевагу молоді, яка ще «не нюхала пороху» на всеукраїнському дорослому професіональному рівні. Поки що, як мені здається, за результатами прикарпатців не треба робити великих висновків. Команда ще в процесі – підготовчому, селекційному, тренувальному. Та й ветерани, на яких тримається гра франківців, напевно, будуть форсувати форму вже ближче до старту сезону. Підопічні Володимира Ковалюка потрапили у високі «стики» завдяки зняттю з турніру запоріжців, однак у матчі з Оболонню-Бровар виглядали гідно”.
Варто зауважити, що «Тепловика-Прикарпаття», який продовжить весняні змагання 18 березня вдома, приймаючи “Енергію” з Нової Каховки, долучив до складу чотирьох новачків: 29-річного захисника Романа Бочкура (останній клуб – ФК «Полтава», перша ліга), трьох півзахисників – 33-річного Олега Веприка з аматорського «Гал-Вапна» (Галич), 19-літнього Ярослава Вацебу та 20-річного Назара Гуменюка (обидва – «Тепловик-ДЮСШ-3»).
Також додамо, що Тарас Овчар, який покинув іванофранківців, працевлаштувався у вінницькій “Ниві-В”.
Сім зимових тренувальних поєдинків «Тепловика-Прикарпаття»
28 січня
“Тепловик-Прикарпаття” – “Карпати” Кути – 2:1
Голи у переможців: Роман Дитко (перебував на перегляді) та Богдан Денега.
Це був перший матч у 2017-му, що відбувався в рамках першого збору в Яремчі. “Карпати” – півфіналіст кубку Івано-Франківщини 2016/17 років.
10 лютого
“Рух” Винники – “Тепловик-Прикарпаття” – 2:0 (2:0)
Голи: Бідловський (11-пен.), Федорів (33). Нереалізований пенальті: Приймак – ТП (80, воротар).
«Рух»: (1 тайм) Шевчук, Федорів, Білий, Романюк, Бідловський, Копина, Баглай, Чучман, Г. Баранець, Б. Баранець, Омельченко; (2 тайм) Дяченко, Федорів, Гурський, Дмитрух, Бідловський, Кінаш, Садоха, Савошко, Панасюк, Кікоть, Зубар. Головний тренер: Руслан Мостовий.
“Тепловик-Прикарпаття”: (1 тайм) Плетеницький, Громоляк, Приймак, Гапончук (Сем’янчук), Дербах, Француз, Януш, Комар, Боришкевич, Веприк, Худоб’як. У 2-му таймі виходили на заміну: Вульчин, Слободян, Геник, Оринчак, Прошак, Вацеба, а також Блонський, і Дитко –
Ось як пише про це західне дербі на полі зі штучним покриттям у Винниках офіційний сайт господарів:
“Прикарпатцям не вистачало ані класу, ані майстерності, і вони цю прогалину намагалися компенсувати боротьбою. Та з кожним разом іванофранківці додавали в агресії та подекуди діяли занадто жорстко, чим не раз спричиняли бурю емоцій з боку гравців «Руху». На щастя для обох тренерів, футболістам за такої гри вдалося уникнути травм. І це, мабуть, найважливіше.
Позитивний результат винниківчани забезпечили собі ще до перерви. Спочатку захисники «Тепловика» у власному карному зіграли не за правилами проти Бориса Баранця. Арбітр Роман Блавацький без вагань вказав на 11-метрову позначку. До м’яча підійшов Бідловський та поцілив у протилежний від голкіпера кут.
Гості одразу могли відновити паритет, однак з вигідної позиції топ-бомбардир франківчан (Худоб’як – ФП) пробив занадто слабко. Згодом нагоди створював лише «Рух». Чудовий шанс подвоїти рахунок втратив Омельченко, якому після чудового паса від Романюка забракло влучності. Збільшити свою перевагу господарям поля знову вдалося після стандарту. Цього разу після подачі від кутового на дальній стійці без опіки опинився центральний захисник Федорів”.
Arsenal Cup — 2017 ім. С. Закарлюки
Цей другий за ліком меморіал на Київщині пройшов з 12 по 26 лютого. Цьогоріч, окрім “Тепловика-Прикарпаття” на ньому зіграло ще 15 учасників.
Серед них – одразу 7 клубів ПФЛ: першолігові “Колос” (Ковалівка), “Оболонь-Бровар” (Київ), “Арсенал-Київ”, а також друголігові – іванофранківці, “Нива-В”, “Арсенал-Київщина” (Біла Церква), “Металург-Запоріжжя). Їм склали компанію юнацькі колективи “Динамо” та “Шахтаря”, а також іще сім молодіжних та аматорських команд.
Івано-франківська команда потрапила до 4-ї групи разом із командами “Арсенал-Київ”, “Металург-Запоріжжя” та «Шахтар-U-19».
ГРУПА 4
14 лютого
«Металург-Запоріжжя» – «Тепловик-Прикарпаття» – 1:0
Гол: Хомутов (27).
“Металург” сенсаційно завдав поразки прикарпатцям, від яких у чемпіонаті вдома програв – 0:3. При тому, що наші підійшли до гри з більш-менш традиційним, зіграним складом, тоді як запоріжці залучили чимало потенційних новачків. Обидві команди певний час витратили на притирку до штучного газону, а коли вдалося до нього трішки призвичаїтися, “Металург” і відкрив рахунок. Спрацював клубний «олдскул»: Батраченко подав стандарт, а Хомутов на нього відгукнувся. Таким чином запорізька команда здобула, здається, найпершу свою перемогу в новому році, хоча почала підготовку рано й встигла відіграти на меморіалі Макарова в січні.
“Арсенал-Київ” – “Шахтар-U-19” – 1:1
Голи: Семчук (27) – Іванов (73, а/г).
17 лютого
“Арсенал-Київ” – “Тепловик-Прикарпаття” – 5:0 (2:0)
Голи: Майданевич, Семенюк, Кизилатеш, Семчук, Федосов.
Розгромивши прикарпатців, “Арсенал-Київ” довів свою турнірну і статусну вищість. Господарі турніру ще до перерви повели в рахунку, а в другому таймі довели справу до розгрому. На захист наших краян Sport Arena відзначає те, що “Тепловик-Прикарпаття” відійшов від звичного складу, поперерві задіявши фактично резервістів і суто переглядових. Утім, вистачало новачків і в «канонірів».
“Металург-Запоріжжя” – “Шахтар-U-19” – 2:0 (2:0)
Голи: Чернявський (49), Хомутов (81).
19 лютого
“Тепловик-Прикарпаття” – “Шахтар-U-19” – 1:0 (0:0)
Гол: Ярослав Вацеба (60).
Наш кривдник,першоліговий “Арсенал-Київ” – рейтинговий лідер турніру та його організатор – стартував з нічиєї проти юнаків “Шахтаря”, яких очолює екс-наставник “Буковини” Сергій Шищенко. А ось землякам удалося в протистоянні з 19-літніми “гірниками” здобути першу перемогу в турнірі.
“Арсенал-Київ” – “Металург-Запоріжжя – 2:1 (матч зупинено за 10 хв. до кінця)
Голи: Старгородський (пен.), Батальський – Кондраков.
У нервовій та напруженій грі на рівному місці виникали сутички, тож хвилин за десять до завершення гри пішла справжня бійка, яка закінчилася тим, що команда гостей зійшла з поля й покинула турнір. Чому?
Куратор комітету ФФУ з питань етики та чесної гри Ігор Кочетов називає цей демарш відверто: запорожці грали на фіксований результат. У полі зору комітету «Металург» перебуває більше року, каже він. Ще починаючи з Кубка Макарова, який відбувався торік. Тоді запорозький ФК був помічений в іграх, де гравці допускали відсутність чесної боротьби на полі, навмисне створювали моменти суперникам для взяття своїх воріт.
На меморіалі Закарлюки в матчі з «Арсеналом» «Металург» уже вкотре під завісу зустрічі раптом почав створювати нагоди опоненту. Це було настільки очевидно, що київська команда відмовилася забивати м’ячі. У результаті чого на 80-й хвилині гравці «Металурга» влаштували бійку та пішли з поля, звинувативши арбітрів, які, мовляв, погано обслуговували гру.
Як би там не було, самі запоріжці, незважаючи на те, що кваліфікувалися в наступний етап, поїхали додому. Тож шанс отримав “Тепловик-Прикарпаття”, котрий, замість втішного плей-оф, опинився у чвертьфіналі.
ЧВЕРТЬФІНАЛИ (1 – 8 МІСЦЯ)
21 лютого, Конча-Заспа. 3-є поле УТБ «Динамо»
“Динамо-U-17” Київ – “Тепловик-Прикарпаття” – 1:1, пен. 4:5
Голи: Ісаєнко (37) – Денега (55).
Як відзначає Sport Arena, наставник друголігівців Володимир Ковалюк угадав із замінами і ставкою на серію – досвідчений воротар Плетеницький відбив два удари.
“Арсенал-Київ” – “Арсенал-Київ-U-19 – 4:1
“Оболонь-Бровар” – “Авангард” Бзів А – 2:1
“Арсенал-Київщина” – “Межигір’я” Петрівці А (чемпіон Києва) – 2:1
9 – 12 місця
“Нива-В” – “Шахтар-2 U-19” – 4:1
“Шахтар-U-19” – “Оболонь-Бровар-2” А – 7:0
Іванофранківці пропускають пивоварів до фіналу Arsenal Cup-2017
1/2 фіналу. 23 лютого
«Оболонь-Бровар» — «Тепловик-Прикарпаття» — 1:0 (0:0)
Гол: Шевчук (74).
смт. Щасливе, УТБ «Арсенал-Київ». Арбітр: Владислав Дорош.
Півфінальний матч проти «Тепловика-Прикарпаття», пише сайти “пивоварів”, для «оболонців» видався доволі непростим. В першу чергу, через упертість команди суперника – киянам левову частину поєдинку не вдавалося відкрити рахунок. В першому таймі «пивовари» багато рухалися, шукали шляхи для взяття воріт, однак пробити захисні редути прикарпатців не виходило.
У другій половині зустрічі тренерський штаб «Оболоні-Бровара» здійснив 5 замін, і «свіжі» футболісти, що з’явилися на полі, додали активності в атаці. Так, на 74-й хвилині Антон Шевчук увірвався в штрафний іванофранківців, обіграв захисника і пробив у дальній кут воріт — 1:0. Довгоочікуваний гол дещо деморалізував суперників, і «пивовари» могли збільшити перевагу на табло. Втім, чудові моменти Сахнюка і Ковбаси не втілилися у життя, тому фінальний свисток арбітра зафіксував мінімальну перемогу ФК «Оболонь-Бровар».
“Арсенал-Київ” – “Арсенал-Київщина” – 2:0
ФІНАЛ
“Арсенал-Київ” – “Оболонь-Бровар” – 1:1, пен. 5:4
Голи: Семчук (28) – Корольчук (80).
Гра за “бронзу” між “Арсенал-Київщина” та “Тепловиком-Прикарпаттям” не відбувся, бо іванофранківці поїхали додому. Тому “лучники” завершили змагання на третьому місці, а наші земляки, як бачимо, задовольнилися четвертим.
ФОТО: fcruh.com, fcbrovar.obolon.ua, fcmetalurg.zp.ua