Прикарпатська преса про палений бензин, життя після 3200, жінок, які тримають оборону та африканську чуму на Прикарпатті

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 23 лютого по 1 березня 2017 року. 

 

 

РЕПОРТЕР

Бензин буває паленим Курс долара ще тримається та ціни на пальне ростуть. Також водії шукають  варіанти зекономити – придбати дешевший бензин чи солярку на незаконних заправках. « Я тільки там і заправляюсь, - каже водій та автомеханік Павло. – Нормальний там бензин, може, навіть і кращий, ніж той, що на АЗС».

Мама дізналася з новин 18-річний Ігор Гайдайчук із Тлумача на вигляд – звичайнісінький підліток: невисокий, худорлявий, зі стильною стрижкою. Одразу й не скажеш, що цей хлопчина може воювати. Але це тільки перше враження, бо він, направду, ВОЇН.

Жінки тримають оборону  Це мала бути історія-заклик про допомогу хворому маленькому хлопчику, батько якого зараз на Донбасі – на самісінькому передку. Та поки матеріал готувався до друку, волонтерам вдалося вирішити проблему й добитися операції для дитини. Тому це історія про те, як інколи жінкам бійців АТО доводиться важко «тримати оборону» в мирному житті та наскільки вартісною  може бути підтримка і самоорганізація.

Ратуша: Знизу мокро , - зверху пишно Днями міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив про задум організувати в місті ще одну атракцію. До кінця року в підвалах Ратуші хочуть відкрити музей міста.

 

 

ГАЛИЦЬКИЙ КОРЕСПОНДЕНТ

Життя після 3200 З 1 січня мінімальна заробітна плата в Україні зросла вдвічі – до 3200 гривень. Проте це потягнуло за собою закриття ФОПів, збільшення кількості неоформлених працівників та безробітних.

Африканська чума дісталася Прикарпаття У приватному господарстві «Чорний ліс» неподалік Івано-Франківська зафіксували перший випадок захворювання свиней на африканську чуму. Але панікувати не варто. Фахівці переконують, що ризики поширення збудника цієї хвороби дуже низькі.

Комунальні маніпуляції  Нещодавно Івано-Франківська обласна рада створила нове комунальне підприємство «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» зі статутним капіталом у мільйони гривень. Поряд з цим, два неефективні комунальні підприємства ліквідовують, а їхні борги перед різними інстанціями погашатимуться з обласного бюджету.

Бунтар, який спішив жити Івано-франківський воїн Тарас Шевченко був із тих, які ніколи "не дають задню". Коли покликали на позицію «нуль», вийшов першим. Коли командир запропонував навчити ставити «розтяжки», то з-поміж 30 вояків на позиції захотів лише він один. За жорсткою іронією долі саме на «розтяжці» увірвалося життя цього відважного солдата.

 

ЗАХІДНИЙ КУР’ЄР

Віктор Анушкевичус: «Я не був байдужим і не хотів бути статистом» Міський голова Івано-Франківська (2006-2015 рр.) Віктор Анушкевичус розповів, що на цій посаді за майже 10 років йому вдалося зробити і що завадило зробити більше, як співпрацювалося з керівництвом області та у другій каденції з більшістю у міськради від  ВО «Свобода», і чому після обрання тепер депутатом міської ради він не відвідує усі сесійні засідання…

Як на останній бій «Говерла» їде до Львова на західноукраїнське дербі проти «Політехніки». Цей двобій так чи інакше вплине на турнірне становище вищої ліги України перед стартом другого етапу турніру.

Весну асфальтом зігріють В Івано-Франківську розпочався сезон ремонту доріг. Цьогоріч міська влада запланувала небачені досі обсяги ремонту доріг. Загалом впродовж року планують капітально відремонтувати півсотні вулиць, на що у бюджеті передбачили понад 104 мільйони гривень.

 

ВІКНА

Калуськими варениками смакували військові у Гірському та Золотому А смаколики дісталися дітям із Новоайдарського інтернату. Упродовж кількох тижнів калушани ліпили вареники та збирали «гуманітарну» допомогу на Схід. Для військових зібрали не тільки харчі, але й одяг та інструменти. А вже за результатами поїздки стало зрозуміло, що українські військові найбільше потребують будівельного обладнання, адже бліндажі катастрофічно затоплює талими водами.

«Е-декларування»: Краще подати хоч щось, ніж взагалі нічого не подати Електронне декларування українці вважають одним із найбільш успіхів України минулого року. З цього року стартував другий етап, який охоплює декларуванням усіх публічних службовців України. Свої статки тепер мають декларувати і сільські депутати, й керівники комунальних підприємств та працівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевої влади. Щоправда, не всі з тих, хто потрапив до списку декларантів, знають, що таке електронний ключ і мають доступ до мережі інтернет. Штрафи за неподання декларацій у рази перевищують доходи посадовців місцевого рівня.

Калуш — другий у світі, де виникла калійна промисловість Для того, щоб повною мірою осягнути історію соляного виробництва, яке впродовж тривалого часу розвивалося в межах Калуша та його околиць, потрібно розглядати це питання в контексті загальної історії розвитку нашого краю. Можна стверджувати, що саме завдяки ресурсам солей у надрах цієї місцевості виникло місто Калуш — важливий промисловий, адміністративний, культурний центр Прикарпаття. Більше — у публікації заступника директора ДНДІ галургії Юрія Садового.

Озеро на Рубчака Одна з занедбаних зелених зон у Калуші може перетворитися на справжнє місце відпочинку дітей та дорослих. Місце цього тижня мають дослідити фахівці-геодезисти, після чого міська влада зможе планувати свої подальші кроки. Плани доволі цікаві: облаштування місць для відпочинку дітей, очищення озера та встановлення містків для рибалок. А ще — зона вигулу для собак та влаштування зони спуску на санчатах. Проте громада УПЦ Московського патріархату захопила частину ділянки і навіть засипала частину озера.

 


Кількість переглядів - 6568
02.03.2017 15:09
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги