Галабала розповіла про роботу над реформуванням лісової галузі у МінАПК

 

 

У Міністерстві агропромислового комплексу робоча група з реформування лісової галузі напрацьовує нове бачення лісового господарства: вирішує проблему глибокої переробки деревини, дрібного відпуску деревини для потреб населення, переходу до вибіркових рубок і т.д.

 

Про це повідомила член цієї робочої групи, очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала у програмі «Політична студія» на ОТБ Галичина.

 

Очільниця фракції «ВОЛЯ» в робочій групі працює над  реформуванням комунальних лісів (агролісгоспів, військових лісгоспів) та намагається знайти шляхи, щоб наділити органи місцевого самоврядування контрольними функціями над лісами. Поки що, за словами Галабали, у членів робочої групи немає чіткого бачення як реформувати лісову галузь.

 

«У всіх членів робочої групи є розуміння проблеми мораторію, потреби забезпечити сировиною підприємців, які здійснюють глибоку переробку. Однак, системної реформи поки ніхто не бачить» - зазначила Галабала.

 

Депутат наголосила, що в Івано-Франківській області зараз склалась абсурдна ситуація: підприємці, які виготовляють будиночки, дитячі гойдалки, не мають доступу до деревини, і змушені відмовляти замовникам. 

 

«І це тому, що у нас ніби-то вся деревина йде на аукціон, хоча, насправді лише дві третини, інша третина класифікується як дрова. Під виглядом цих дров насправді вивозять ліс-кругляк. На цих аукціонах деревину купляють фізичні особи-підприємці, які не мають ні потужностей, ні працівників, а просто розпилюють деревину і перепродують її».

 

Тому, за словами Галабали, зараз в міністерстві АПК розробляють механізм укладання прямих контрактів з  підприємцями, щоб люди, які хочуть тут займатися глибокою переробкою гарантовано отримували деревину. 

 

«Зараз, підприємець який працює в Рожнятові за 1 кубометр готової продукції платить податку на додану вартість більше ніж він витратив на закупівлю деревину. Це абсурдно» - зазначає Галабала.

 

Крім того робоча група вирішує питання дрібного відпуску деревини для потреб населення, оскільки у високогірних населених пунктах важко легально купити дрова або деревину, через це, за словами депутата, стимулюється незаконна вирубка.

 

Важлива увага під час дискусій в робочій групі приділяється питанню «кому має належати ліс?». Зараз він належить державі, землями розпоряджаються адміністрації, а деревина належить постійному лісокористувачу-лісгоспу.

 

«Сьогодні Держлісагенство і погоджує рубки, і управляє, і контролює їх, і штрафує. В цьому питанні в нас виникає юридичний конфлікт, щоби знайти на нього відповідь ми будемо говорити і з працівниками лісового господарства, експертами, представниками громади, екологами» - каже Галабала.

 

Обговорюють і можливість передачі лісів у власність громад. На сьогодні є як позитивні , так і негативні приклади поводження громад з лісами.

 

«Одні оберігають його як велику цінність, інші – нещадно вирубують, такі випадки відомі на Косівщині» - акцентує депутат.

 

Ольга Галабала нагадала, що нещодавно Старосамбірська районна рада своїм рішенням заборонила суцільні рубки: можна рубати тільки вибірково або ощадливо до природи.

 

«Нам треба переходити на зовсім іншу систему лісового господарства – наближене до природи лісництво. Для цього нам потрібно будувати лісові дороги, мати сучасну техніку, засаджувати Карпати різновіковим змішаним лісом. Тоді ми будемо мати і економічний ефект, і зможемо зберегти природу» - наголосила Галабала.


01.03.2017 449 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1090
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2456
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2080
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2124
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6431 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2411 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

286

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1109

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1136

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1346
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

230
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

556
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2017
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26463
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

517
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10420 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7958
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

501
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

363
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

514
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

588
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1535