На Прикарпатті пільговикам для проїзду в транспорті видають «соціальні» проїзні квитки

 

/data/blog/126550/500c194acc9ba7683f56d34829315a89.jpg

 

Йдеться про перевезення пільгових категорій пасажирів у межах міст і районів Івано-Франківщини.

 

«Соціальні» проїзні квитки для пільговиків першою в області запровадила Рожнятівщина. Приклад активно переймають інші райони.

 

Відшкодування за пільговиків автоперевізникам у 2017 році передбачили в бюджетах трьох районів: Рожнятівського – 300 тис. грн, Снятинського – 18,8 тис. грн, Долинського – 1 млн грн. А також чотирьох прикарпатських міст: Бурштина – 10 тис. грн, Івано-Франківська – 1,1 млн грн, Коломиї – 1 млн грн та Калуша – 1,77 млн грн.

 

У Рожнятівському районі компенсацію розділили на всіх визначених законом та документами обласної влади 21 категорію пільговиків – вийшло по 4 безкоштовні поїздки в місяць. Тоді як у Долинському районі вирішили за ці кошти возити без обмежень впродовж року 4 основні пільгові категорії місцевих мешканців.

 

«Безумовно, впровадження таких соціальних квитків є вагомим кроком для врегулювання ситуації, що склалась з пасажирськими перевезеннями пільговиків. Можливості районного бюджету не дозволяють в повній мірі відшкодовувати пільгові перевезення, тому пішли шляхом лімітування кількості поїздок», - відзначає голова фракції «ВОЛЯ» в Рожнятівській районній раді Володимир Грабовецький.

 

Аналогічний рожнятівському механізму вже затвердила Калуська райрада, запровадження «соціальних» проїзних квитків на Калущині – справа найближчого часу.

 

По 50 соціальних проїзних на рік отримують пенсіонери, інваліди ІІІ групи та діти із багатодітних родин в Коломиї. Компенсаційні талони для обліку пільгового проїзду тільки за перші два дні отримали понад 1 400 коломиян. 

 

«Люди беруть квитки, однак нарікають, що 50 на рік - це дуже мало, - зазначає координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів. – Це приблизно одна поїздка на тиждень. А пенсіонери їздять отримувати пенсію, їм потрібно до лікаря чи по інші послуги. Потрібно вдвічі, втричі більше. Проблема в тому, що держава передбачила пільговикам право на безкоштовний проїзд, однак фінансовий ресурс для відшкодування поклала на місцеві бюджети. Відтак кожна громада виходить зі своєї спроможності. Для перевізників «соціальні» проїзні квитки, звичайно, вихід - хоча б якась компенсація, в минулому році їм взагалі ні копійки не відшкодували».

 

Депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк повідомила, що у Надвірній на сьогодні також розробляють Порядок відшкодування перевізникам коштів за перевезення громадян пільгових категорій. Його подадуть на найближчу сесію районної ради, оскільки в бюджеті району компенсацію перевізникам за пільговиків на 2017 рік раніше не передбачили. Планують теж запровадити соціальні квитки.

 

«Депутати та РДА спільно визначаються, скільки коштів закласти в бюджет і скільком категоріям пільговиків видавати соціальні квитки. Маємо прохання від директорів ДЮСШ, музичної та художньої шкіл посприяти пільговому перевезенню обдарованих дітей, які є переможцями конкурсів та змагань. Як правило, це діти з гірських сіл, частина - з багатодітних сімей, де скрутна фінансова ситуація. Будемо намагатись віднайти кошти на «соціальні» квитки і для таких дітей», - зазначила Тетяна Пришляк.

 

На депутатській комісії Івано-Франківської обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, де розглядали питання компенсації перевізникам, прийняли рішення рекомендувати всім місцевим бюджетам передбачити кошти на відшкодування пільгових перевезень по області автомобільним транспортом. 

 

Проект рішення винесли на наступну сесію облради.


27.02.2017 645 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2326
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19263
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1724
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1197
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2255
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3845

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

63

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1981

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

679

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

893
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24386
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

605
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

740
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1634
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8033
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

766
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2031 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

726