Відомий мандрівник у Станиславові

 

http://kuryer-if.info/wp-content/uploads/Retro-152x150.jpg

 

Якщо згадувати всіх відомих людей,   які колись відвідали наше місто, доведеться назвати десятки, якщо не сотні осіб.  Додамо до цього списку ще одне ім’я – Віктор Тіссо (1844—1917), знаменитий швейцарський письменник,  журналіст і мандрівник, автор кількох книг французькою мовою,  присвячених подорожам.

 

Він був у Станиславові один день, 25 вересня 1880 р.

 

Свій час у Станиславові швейцарець провів у товаристві ще однієї яскравої особистості – графа Войцеха Дідушицького, широко відомого не лише своєю ерудицією, а й екстравагантними жартами. Втім, швейцарський мандрівник теж полюбляв гумор, про що свідчить стиль його творів.

 

Ось як він описував поведінку подорожніх на вокзалах в одній зі своїх книг: «На вокзалах можна розважатися сценами надзвичайної ненажерливості подорожніх, коли прибувають одночасно кілька потягів, і ціла юрба голодних мандрівників накидається на закуски у буфеті.  Найбільш ненажерливі – то англійці й москалі, які потребують цілих стосів закуски, і запивають її шампанським. Німець напихається ковбасами з хлібом і вливає в себе стільки пива, скільки встигає до того моменту, коли треба повертатися до вагона. Француз задовольняється супом і келишком вина, іспанець гнівається, що його гарячий шоколад ще не готовий, а італієць колупається в роті зубочисткою і підкручує вуса…».

 

Зі Станиславова Тіссо вирушив до Єзуполя, а коли він з Галичини виїжджав до Російської імперії, знайомий редактор-поляк радив йому залишити червоні сорочки та хустки і маленький кишеньковий револьвер, щоб його в Росії не прийняли за революціонера. Не радили брати навіть ноти, які могли сприйняти за шифровані записи.

 

Газета «Хроніка» від 30 вересня 1880 р.
Підготувала Олена БУЧИК, ЗК


Кількість переглядів - 807
26.02.2017 06:30
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги