Прикарпатська преса: про дорогу свободу пересування, підприємців виховують грошима, переоцінку міської землі та морпіхів, котрі не здаються

 

Огляд прикарпатської преси за період із 16 по 22 лютого 2017 року. 

 

Репортер

«Наймолодший» Його життя більше нагадує захопливу історію з книги чи пригодницького фільму. Днями Василю Гуку виповнилося 90 років. За плечима в нього життя в трьох окупаційних режимах, робота в УПА, понад два десятиріччя вчителювання в сільських школах, потім в’язниця.. Згадуючи прожите, чоловік каже, ні про що не жалкує – дожив до незалежності України, має поважний вік, досі працює.

Морпіхи не здаються Олексію Лавріву із села Черніїва Тисменицького району 30 років. До війни він працював водієм на пекарні, розвозив хліб по магазинах, та разом з дружиною виховував двох донечок. Коли прийшла повістка, не вагаючись пішов у військкомат. Та тоді чоловік ще не знав, що служба в армії змінить його життя.

Підприємців виховують грошима Новий рік Україна зустріла у черговому галасі на тему «зрада-перемога». Зради було більше. З 1 січня окремі категорії фізичних-осіб підприємців (ФОП) зобов’язали сплачувати податки, навіть якщо вони не мають прибутку.

Сміття: переробити можна все Неграмотне поводження зі сміттям – мало не одвічна тема. З новою силою про проблему заговорили після подій на львівському сміттєзвалищі. При цьому більшість відходів, якими забиті сміттєзвалища України, можна переробити.

 

Галицький кореспондент

Інклюзія – не ілюзія  Наприкінці жовтня минулого року уряд постановив з 1 вересня 2017 року припинити набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл. До 2020 року всі діти, які навчаються у спеціалізованих школах для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів  - у спеціальні або інклюзивні класи.

Дорога свобода пересування Ні для кого не є секретом, що в Україні за вживаний автомобіль треба викласти в рази більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Отже, чому свобода пересування є настільки дорогою?

Переоцінка міської землі В Івано-Франківську час від часу викуповують земельні ділянки  для суспільних потреб. Однак, не всі люди готові йти назустріч владі та продавати  свою землю за прийнятними цінами.

Не маєте боргів? Знайдуть! Якщо ви думаєте, що відключили стаціонарний телефон чи радіоточку та не маєте боргів, то помиляєтесь. В Івано-Франківську вже другий місяць колишнім абонентам ПАТ «Укртелеком» приходять листи з боргами за телекомунікаційні послуги від колекторської фірми.

 

Західний кур’єр

Майстри на всі руки ТОП-5 послуг у сфері побутового обслуговування Послуги у сфері обслуговування населення мають неймовірний попит серед мешканців усіх міст. Не винятком є й Івано-Франківськ. Тут  на кожному кроці можна зустріти майстерню чи салон, котрий може задовольнити різні життєві потреби...

Тарас Масляк «За декілька років ми реалізували те, що побачили за кордоном» Медична спільнота України стоїть на порозі реформ. Усі про це говорять, але достеменно не знають, що їх чекає попереду. Нові госпітальні округи перекроять карту медичної допомоги в Україні, але вони не повинні нашкодити здоров’ю пересічних громадян. Наше місто, за даними Міністерства охорони здоров’я, має стати потужним осередком  із надання медичної допомоги населенню декількох районів  області.

 

Вікна

Японець Такаші Хірано шукає у супермаркетах калуське пиво

Політичний аташе політичного відділу Посольства Японії в Україні Такаші Хірано відкрив для себе Україну, практично, з дитинства. Не популярна серед японців держава зацікавила малого Такаші, який вичитав про Україну у книжках свого батька — вчителя географії. Згодом Україна стала для Такаші Хірама орієнтиром у виборі професії, а відтак — і місцем, з яким чоловік пов’язав свою роботу і кар’єру. Шукаючи у супермаркетах калуське пиво, якому надає перевагу, та акцентуючи, що борщ — це українська національна, а не російська кухня, Такаші Хірама днями побував і в Калуші. Наше місто політичний аташе відвідав у рамках відзначення року Японії в Україні.

 

В очікуванні реституції…

Якщо ви цікавитесь єврейською частиною історії Калуша, можете скористатись нижче наведеними джерелами. Повним зібранням відомостей про 196 найвідоміших єврейських родин з Калуша володіє неприбуткова організація Gesher Galicia. Проте доступ до інформації є відкритим лише для членів цієї спільноти, котрі дотримуються статутних вимог, сплачують внески. Аналогічно діє Jewish Gen Family Finder та Roots Foundation, які володіють даними про всі «єврейські рекорди Калуша». На жаль, ця інформація чомусь відсутня у відкритому доступі. Додаткові відомості можна отримати в Jewish Records Indexing Poland, JawishGenOrg’s. Проект зветься “All Ukraine Database”.

Олег Івахнюк: Зараз найбільше хотів би повернутися до хлопців у свій батальйон

30-річний Олег Івахнюк, який після війни на Донбасі понад два з половиною роки веде власну війну з недугою, незабаром повернеться у Калуш. Не на власних ногах, як мріяв перед від’їздом в іспанську клініку, але з помітними успіхами. В Україні йому потрібно буде продовжити лікування, але він уже мріє зіграти у футбол та повернутися у військовий стрій.

На межі совісті

«Мама з трьома маленькими дітьми потребує допомоги. Сім’я приїхала з Луганська і дуже налякана», — оголошення такого змісту нещодавно з’явилося у соціальній мережі. Для Калуша, який постійно гуртується для допомоги як військовим, так і внутрішньо переміщеним особам, інформація про скрутні життєві обставини матері трьох малих дітей — сигнал про ще одну мобілізацію. Однак, як з’ясували «Вікна», насправді, калушани вже давно мобілізувалися, а розміри допомоги для переселенки з Луганська перевищують усі розумні межі.


23.02.2017 684 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

930
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2378
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2046
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2075
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6300 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2366 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

232

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1058

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1037

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1305
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

168
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

523
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1981
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26418
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

474
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10386 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

471
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

326
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

477
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

548
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1498