Ольга Федишина: «Укрнафта» повинна враховувати позицію профспілок під час реорганізації

 

/data/blog/126308/b9790fb365b0a1c9bd35d7d99a77c1f6.jpg

 

Процес реорганізації  ПАТ «Укрнафта» має бути відкритим і відбуватися з урахуванням думки профспілок та у відповідності до законодавства.

 

На цьому наголосила депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина в програмі «Політична студія» на ОТБ Галичина.

 

Минулого тижня, 15 лютого у Києві відбулася розширена нарада Укрнафтогазпрофспілки, в якій брали участь представники профспілки Прикарпатського УБР, НГВУ «Надвірнанафтогаз», представники «НАК «Нафтогаз України» і керівництво ПАТ «Укрнафта», де розглядали питання звернення профспілки Прикарпатського УБР щодо недопущення його ліквідації та скорочення працівників.

 

За словами Ольги Федишиної, на нараді визнано, що діяльність керівництва ПАТ «Укрнафта» з проведення реорганізації, яка проходить в таємний спосіб від працівників і профспілки, не відповідає Статуту підприємства, Галузевій угоді, колективному договору і законодавству.

 

«Представники профспілки повідомили, що їм представили план реорганізації у вигляді презентації, але це не юридичний документ. Їх поставили перед фактом, ніхто з ними це не обговорив», - відзначила Федишина.

 

На нараді в Києві повідомили, що з трьох управлінь бурових робіт в Україні – Прикарпатського, Охтирського і Прилуцького, на яких сьогодні працює 2050 працівників,  керівництво планує залишити лише 1050 працівників. Крім того, Прикарпатське УБР пропонують ліквідувати, кількість його працівників, яких зараз є 1200, скоротити приблизно втричі, а сервісну структуру залишити на території іншої області.

 

На переконання Ольги Федишиної та всієї фракції «ВОЛЯ» в обласній раді, процес реорганізації підприємства має бути відкритим.

 

«Перше, що мало б зробити керівництво підприємства – прийти до профспілки, працівників і представити їм проект юридичного документу, де зазначено, в який спосіб планується реорганізація, якою має бути доля працівників, чи їх будуть скорочувати, чи, можливо, переводити в інші структурні підрозділи. Після обговорення та врахування пропозицій профспілки має бути напрацьований фінальний текст документу. Потрібно максимально зберегти кадровий потенціал, щоб не наростала соціальна напруга в регіоні, щоб фахівці не були змушені їхати за кордон. Такі переговори, обов’язково мають бути проведені найближчим часом», - наголосила депутат.

 

Більше того, за словами Федишиної, представники ПАТ «Укрнафта» на засіданні заявили, що, начебто, не зобов’язані проводити такі розширені наради чи проводити обговорення.

 

«Це не так. Є Галузева угода у нафтогазовидобувній сфері, і будь-які підприємства, які здійснюють таку діяльність, фактично є учасниками цієї угоди. А будь-які питання, які стосуються реорганізації підприємства, скорочення чи переведення працівників - це зміна умов виробництва і організації праці. Відповідно до законодавства, це є предметом колективного обговорення, соціального діалогу. Без погодження профспілки і урахування думки працівників такі процеси не можуть відбуватися», - зауважила депутат.

 

Окрім того, Ольга Федишина заявила, що можливе скорочення працівників Прикарпатського УБР виглядає абсурдним, враховуючи теперішню ситуацію в Україні.

 

«Енергетична безпека України перебуває під загрозою. Ми постійно від когось залежимо, і найбільш тривалий час, на жаль, залежали від країни-агресора. І це тоді, коли ми мали б максимально нарощувати свою енергетичну безпеку і власні потужності, збільшувати кількість працівників та обсяги буріння, натомість чомусь відбувається протилежний процес. Як було повідомлено на нараді, кількість працівників в УБР планують скоротити, сервісну структуру перевести із Західної України у Східну, хоча в Івано-Франківській області чи не найкраще місце для її розташування: тут є єдиний в Україні Національний університет нафти і газу, який підготував велику кількість фахівців, прекрасна транспортна розв’язка, є родовища, де вже розпочато видобуток», - відзначає депутат.

 

Ольга Федишина висловила сподівання, що керівництво ПАТ «Укрнафта» все-таки дослухається до профспілки і органів місцевого самоврядування, які стурбовані такими діями підприємства.

 

Нагадаємо, ще наприкінці 2016 року представники профспілки Прикарпатського управління бурових робіт і Прикарпатського НГВУ звернулися за допомогою до команди «ВОЛІ». В грудні Ольга Федишина на сесії облради ініціювала звернення до керівництва держави і ПАТ «Укрнафта» з проханням не допустити ліквідацію Прикарпатського УБР та зберегти робочі місця. Такі звернення прийняли і районні ради області, де розташовані потужності підприємства та проживають його працівники.


23.02.2017 662 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

617
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2236
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1985
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2013
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6014 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2291 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

152

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

978

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

980

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

464
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1917
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3820
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26332
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

414
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10327 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7870
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

421
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

504
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1431
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1024