Громада Верховинщини категорично проти розширення меж НПП «Верховинський»

 

/data/blog/126302/5353d2d9ecbb1016f52a06885aca8383.jpg

 

Громада Верховинщини, сільські голови, активісти виступили проти розширення меж Нацпарку за рахунок прибережних територій і полонин. Люди бояться, що це спроба відібрати в громади землю.

 

Це питання вчора обговорили під час наради у Верховині, де були присутні заступник директора департаменту заповідної справи Мінекології Сергій Матвєєв, його колега Анастасія Драпалюк, сільські і селищні голови Верховинщини, депутати, представники НПП Верховинський та влади, активісти. 

 

Представники Мінекології повідомили, що згідно з міжнародними стандартами, з метою збереження Карпат в Україні необхідно проводити розширення природо-заповідного фонду. НПП Верховинський планують розширити більше як на 11 тисяч га за рахунок прибережних територій річок Чорний і Білий Черемош та полонин.

 

«Ми рубаєм ліс, видобуваєм газ і нафту, своєю діяльністю забруднюєм природу і повітря. Минулого року, наприклад, була засуха в Центральній Україні. Тому зараз на всіх рівнях гостро стоїть питання збереження довкілля. Одне з завдань - створення територій і об'єктів природо-заповідного фонду» - зазначив Матвєєв.

 

Представник міністерства Анастасія Драпалюк зазначила, що природо-заповідні території в Україні зараз займають 6,6% території. В рамках угоди з Європейським Союзом їх треба збільшити до 15%.

 

Громада висловила своє обурення, верховинці бояться, що розширення території Нацпарку це лише спроба відбрати землі, які, по-праву, належать громаді.

 

«ЄС приймає рішення за нас, Київ приймає рішення за нас, а нас ніхто не питає. Ми тут живем і ми перші зацікавлені в тому, щоб зберегти природу для дітей. Ми теж бачимо забруднені річки, але порадьтеся з нами. Якщо річкою чи полониною керує громада, то приймається колективне рішення, а якщо парк -  то одна людина своїм підписом може зробити з ними все, що завгодно» - обурюються люди. 

 

Депутат районної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Соломійчук наголосила, що люди просто не довіряють владі, і не впевнені чи річки, ліс, полонини будуть збережені. 

 

«Люди знають, що будь-яке рішення влади може помінятись докорінно. Вони вже обпеклися на міні-ГЕСах, обіцяли, що світло буде краще і дешевше, в результаті - одні олігархи тільки заробляють, а у нас все руйнується. Мали в селі Грамотне єдиний в районі великий водоспад, його сьогодні вже немає, його«прикрашають» труби» - наголосила Соломійчук.

 

Активіст «ВОЛІ» Оксана Сусяк власне ініціювала таку зустріч, щоби представники міністерства та керівництва парку пояснили всі переваги і загрози розширення меж НПП «Верховинський». Однак цього на зустрічі люди так і не почули.

 

 «Звичайно, хочеться вірити в краще, щоб за природою доглядали, вирощували ліси, розводили худобу. Якби нам розказали, що Нацпарк вже зробив корисного для природи, можливо ми б і змінили думку, але наразі ми самі бережем природу. Гуцули переживають за полонини, бо вони займались сільським господарством спокон-віків, і забирати у них хліб не можна. Ми не хочемо бути прохачами, просити владу дати нам землю. Ми хочемо зберегти свою автентичність, щоб до нас приїжджали туристи», - каже Оксана Сусяк.

 

Юрист Ольга Ганиш відзначає, що справді, передавши землі Нацпарку, люди втратять вплив на них.

 

«Ця зустріч мала носити інформативний характер, але відповідей на свої питання верховинці не почули. Тому наступний етап – проведення громадських слухань і прийняття рішень сесіями рад. Тут люди повинні знати, що у випадку передачі земель Нацпарку, вони більше не будуть мати впливу на них, тому що згідно з законом Нацпарк управління своїм майном здійснює самостійно» - каже юрист. 

 

В свою чергу депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк відзначає, що такі настрої жителів пов'язані і з тим, що в сусідньому Косівському районі є досвід неналежної роботи Нацпарку, який скоріше нищить природу.
«Ми, активісти «ВОЛІ», боролись за звільнення директора НПП "Гуцульщина", тому що і земельна документація була невпорядкована, і на території Нацпарку більше 200 га були приватизовані, були незаконні рубки і зловживання. Звичайно, у людей немає довіри. Ми бачимо, що є перші приклади будівництва міні-ГЕС на гірських річках, де річки перетворили на сухе русло і спотворили екосистему, а Уряд налаштований розвивати гідроенергетику. Тому вважаємо, що своє слово має сказати громада», - акцентує Тетяна Пришляк.


23.02.2017 447 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1962
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1857
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5492 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

797

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

999

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1769
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26148
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10183 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7713
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

207
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

263
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

380
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883