Гроза Зосиної Волі

 

http://vse-tut.com.ua/images/mista/Ivano-Frankivsk/55.jpg

 

Вулиця Зосина Воля (нині вул. Коновальця) в Станиславові мала репутацію не лише «кварталу червоних ліхтарів», а й небезпечного району міста, де процвітала злочинність і вештались різноманітні підозрілі особи.

 

Проте в листопаді 1909 р. міську поліцію очолив Броніслав Лукомський, який раніше працював у Львові. Він став справжньою грозою Зосиної Волі.

 

За його каденції на цій вулиці значно поменшало «голоти обох статей, яка там розвелася і була причиною постійних бійок, скандалів і неспокою».

 

Зрозуміло, що благопристойні мешканці Зосиної Волі гаряче підтримували діяльність Лукомського. В квітні 1910 р. вони організували збори власників нерухомості, на яких вимагали в міської влади не допустити повторного відкриття домів розпусти, закритих очільником міської поліції.

 

На жаль, повністю викорінити непристойні розваги на вул. Зосина Воля так і не вдалося, а Лукомський згодом почав викликати все більше невдоволення у мешканців міста.

 

Вони визнавали його заслуги в переслідуванні й затриманні злочинців і торговців живим товаром, але вважали, що голові міської поліції бракує організаторського таланту й уміння підтримувати дисципліну серед своїх підлеглих.

 

А все тому, що станиславівські поліцейські часом необґрунтовано застосовували силу до затриманих, і це викликало велике обурення у містян.

 

Сам же Лукомський запевняв, що його роботі перешкоджають різні інтриги й активно рекламував свою діяльність у крайовій пресі, чим дуже нагадував багатьох сучасних міських посадовців.Газета «Кур’єр станиславівський» від 10 квітня 1910 р.
Підготувала Олена БУЧИК, ЗК


Кількість переглядів - 1113
19.02.2017 06:24
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги