Прикарпатська преса про гроші зі сміття, тих, що навіки залишились на Майдані, недитячі ігри та офіцера, який умів чути Бога

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 9 по 15 лютого 2017 року. 

 

Репортер 

Місцевого виробника підтримають МАФами Цьогоріч кількість точок фірмової торгівлі в Івано-Франківську планують довести до 200. У міськраді пояснюють, що це будуть не лише МАФи, а й фірмові магазини. Дозволи на тимчасові споруди дають, щоб підтримати місцевого виробника і соціально незахищених мешканців міста.

 

ОСББ: Разом жити легше Про створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку,  як альтернативу житлово-комунальним структурам говорили в Івано-Франківську на форумі «Управління будинком».

 

Недитячі ігри Днями широкого розголосу набула небезпечна інтернет-гра «Синій кит», в якій невідомі доводять підлітків до зведення рахунків з життям. Франківські правоохоронці з’ясували, що нашим дітям відомо про цю гру, вони нею цікавляться та намагаються долучитися. Як повідомляють в управлінні Нацполіції, вже виявили як мінімум семеро дітей, які приєдналися до цієї гри.

 

Ті, що навіки залишились на Майдані Важко повірити, але 20 лютого пройдуть уже треті роковини розстрілу Небесної Сотні. Про сімох прикарпатців, які не повернулися живими з Революції Гідності, нині говорять їхні рідні.

 

Коли болить монастир Більшість знає, що Тисмениця – одне з найстаріших міст Галичини, але мало хто здогадується, наскільки ж вона давня. За вірменськими церковними документами, перша згадка сягає 1062 року. І нині один із символів тисменицької історії тихо руйнується прямо в центрі міста.

 

Галицький кореспондент

Гроші зі сміття Нарешті й в Івано-Франківську починають розуміти, що на смітті можна й треба заробляти гроші. Що грамотна утилізація твердих побутових відходів – це і екологія, й енергозбереження. Вже другий рік цікавість до цієї теми підсилює міський голова Руслан Марцінків, час від часу анонсуючи оголошення конкурсів на будівництво сміттєпереробного заводу, біогазової установки та придбання сортувальної лінії.

 

Повернення дитсадків Уже роками в івано-франківських дошкільних закладах бракує місць. Відтак міська влада вирішила виселити з приміщень колишніх садочків департамент освіти і науки та православну церкву, аби там знову облаштувати ДЗН. Однак від цієї ідеї не в захваті ні освітяни, ані церква.

 

Перейменувати, щоб впорядкувати На Прикарпатті планують перейменувати декілька населених пунктів. Зміни незначні, проте неузгодженість у назвах тягне за собою юридичні колізії, незручні ситуації, особливо у період виборів, розбіжності між внутрішніми документами і даними у зовнішніх джерелах.

 

Офіцер, який умів чути Бога Командир, що не боявся смерті, знав Біблію і часто читав її для вояків. Вважав їх своїми дітьми. Нещодавно в Івано-Франківську прощалися із загиблим івано-франківським капітаном, начальником 24-ї ОМБ Віталієм Сенюком, який після виходу на пенсію і складної операції на спинному мозку не всидів вдома і з початку війни рушив на передову.

 

Західний кур’єр

Петрилівський гондольєр Дністер – і велике благо, і велике лихо. Петрилівські люди з давніх часів намагаються призвичаїтися жити поруч із Дністром. Дня них ріка – як улюблена жінка: примхлива, але найкраща, і як сусід: то спокійний і щедрий, то норовливий і небезпечний…

 

Повернення легенди Незважаючи на те,що баскетбольний сезон у повному розпалі, лідер чемпіонату вищої ліги України івано-франківська «Говерла» здійснила гучне придбання, підсиливши свій склад напередодні старту другого етапу.

 

Вікна

Руслана Вайда: «Я є оптимальним варіантом представника влади у матеріальному плані» У Калуші вирують пристрасті навколо пільгових перевезень. Упродовж кількох тижнів пенсіонери міста вимагають безлімітного безкоштовного проїзду громадським транспортом. Між собою сваряться і перевізники, через що у Калуші навіть «зірвали» кілька рейсів. Скільки у цих подіях правди, а скільки політики, чи реально у Калуші створити спеціалізоване комунальне підприємство, щоб питання перевезень поставити на жорсткий контроль і що відбудеться після впровадження електронного квитка — «Вікна» розмовляли із заступником міського голови Русланою Вайдою.

 

Пенсіонери у Калуші вимагають транспортного “комунізму” У вівторок, 14 лютого, у Калуші пенсіонери перекрили дорогу, вимагаючи безлімітного пільгового проїзду у громадському транспорті. Акція протесту почалася близько 10:00 і тривала понад годину. Калушани назвали свою акцію попереджувальною й обіцяють блокувати роботу міської ради, якщо влада не виконає їхніх вимог.

 

Єврейське питання і Калуш Вивчаючи легенди середньовічного Калуша, неможливо уникнути національного питання. Чотири етнічних спільноти Калуша у порівнянні з іншими регіонами України доволі мирно співіснували, іноді спільно виступаючи проти «чужих». Приміром, місцеві калушани не дозволили «зайти» в місто вірменській етнічній громаді, котра посідала впливові позиції в сусідньому Станіславові від моменту його заснування. Вірмен до Калуша спільно не пустили українці/поляки/євреї. В основі такої позиції місцевого самоврядування, на основі Магдебурзького права, лежить ще одна, поки не з’ясована, калуська легенда. До речі, татари (полонені) в Калуші «прижились» на умовах повної асиміляції. Тобто, калуські Келебаї впродовж чотирьох сторіч ніколи не порушували питання будівництва мечеті. Вони ставали українськими християнами.

 

«Атовці» програють битву за виплату допомоги Жоден з учасників АТО у Калуші, який через суд вимагав, щоб управління соціального захисту населення виплатило у повній мірі допомогу до 5 травня, її не отримав. Навіть більше — після 59-ти позитивних рішень по справах Калуський суд почав виносити протилежні рішення. Загалом на різних етапах в судах зараз перебуває майже півтори сотні справ. У законодавстві тим часом і цьогоріч залишили «прогалину», яку кожен трактує на свою користь.


16.02.2017 511 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

624
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2240
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1989
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2015
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6019 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2294 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

154

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

981

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

982

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1229
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

466
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1921
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3823
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26334
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

417
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10331 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

421
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

423
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

505
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1435
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1026