Лайфхаки для мандрівників: як зробити свою подорож комфортною

 

/data/blog/125614/b22a25904d68021ab1b7fed29bf1a8a0.jpg?resize=900%2C461

 

Подорожі – це завжди дослідження чогось нового та незвіданого. Люди вирушають у дорогу з бажанням отримати досвід, перезавантажитися, відпочити, побути з рідними і зустріти цікавих незнайомців. І хочеться, аби мандрівку не затьмарювали непорозуміння, чи невдачі.

 

Тому пропонуємо вам лайфхаки, які допоможуть зробити подорож продуктивнішою, веселішою та комфортнішою.

 

Лайфхаки перед від’їздом

    Перш ніж бронювати готель, спробуйте пошукати та зарезервувати квартиру або кімнату. Такі сайти, як  AirBnB допоможуть вам підібрати щось за смаком, а також забронювати житло безпосередньо у власника. Часто умови та ціна бувають значно привабливішими, ніж в готелях.

    Скачайте перед поїздкою карту міста чи країни, в яку їдете (Google карти або Maps.me). Також краще попередньо знайти інформацію, як дістатися до центру з аеропорту чи вокзалу. Далеко не всюди є гарна навігація та інформаційні таблички. Тому ви будете почувати себе значно впевненіше, якщо знатимете куди вам іти і який транспорт використовувати.

    Скручуйте одяг, а не складайте його. Це допоможе вам помістити більше речей у валізу чи рюкзак. Разом з одягом ви можете скрутити шкарпетки та білизну, і в результаті оптимально викоритати весь вільний простір.

    Відскануйте свої документи (паспорт, водійські права чи посвідчення) та збережіть на телефоні, а ще краще в електронній пошті чи “хмарному” сервісі. Це допоможе вам завжди мати копію на випадок втрати документів. А якщо і телефону не буде, то копії можна буде отримати з iCloud чи GoogleDrive на будь-якому пристрої.

    Перед поїздкою варто також зателефонувати у ваш банк та зняти обмеження на використання картки за кордоном, або встановлені ліміти. Повірте, краще зробити це завчасно, ніж нервувати, коли не зможете оплатити квиток на автобус від аеропорту.

    Якщо у вас є зареєстрований багаж, то радимо робити на ньому позначку “крихке”. Цей маленький прийом забезпечить акуратне переміщення вашої валізи. Також багаж покладуть зверху, а тому він першим потрапить на стрічку.

 

Лайфхаки в дорозі

    Беріть із собою пляшку для води. Залежно від політики авіакомпаній, воду можуть пропонувати не часто. Коли ж у вас є власна пляшка, маєте можливість попросити у бортпровідників наповнити її, а потім пити коли заманеться.

    Не варто недооцінювати пакетики та додаткові пакування для особистих речей. Це дозволить вам зберегти їх неушкодженими (а не розлити шампунь на електронну книжку), і також швидше пройти контроль безпеки.

    Якщо ваш рейс довший, ніж 6,5 годин, варто витратити трохи часу перед дорогою та скачати собі цікаві книги, серіали, або фільми, чи зберегти статті, на які завжди не вистачає часу, в Pocket. Звісно, варто також перевірити, чи немає раптом на борту інтернету. Так ви зможете з користю провести час.

    За 20 хв до посадки варто відвідати WC. Після виходу із літака у вас не буде потреби боротися за доступ до туалету, і ви швидше зможете пройти контроль та забрати власний багаж.

 

Лайфхаки після прибуття

    Намагайтеся не обмінювати гроші в аеропорту, а ще краще використовуйте кредитну картку для розрахунків. В обмінниках зазвичай не дуже вигідний курс, та й ще стягується додаткова комісія. Значно практичніше викоритовувавати картку, або навіть зняти гроші у валюті країни в банкоматі.

    Переконайтеся, що ви завантажили Foursquare, Yelp або TripAdvisor. Ці путівники по місту викоритовують як туристи, так і місцеві. Тому це одні з найкращих додатків, які допоможуть знайти де поїсти, куди піти та що подивитися.

    Постарайтеся зайти в супермаркет після приїзду. Краще купити воду та снеки там, ніж переплачувати в готелі.

    Коли ви подорожуєте на декілька днів, або змінюєте готелі протягом мандрівки, то краще не розпаковувати валізу, чи рюкзак повністю. Вам навряд чи вдасться перетворити готель на дім, розставивши акуратно взуття та різні дрібнички, але точно не захочеться потім складати це все назад. Та й шанси щось забути збільшуються.

 

Лайфхаки для дослідження нового міста

    Використовуйте путівники розумно. Ми радили Foursquare, Yelp або TripAdvisor, тому що там таки можна знайти місця, про які не знають усі. В більшості ж путівників ви знайдете найтуритичніші місця, навіть ті, які там значаться як “не відомі для кожного”.

    Також радимо вам спілкуватися з локальним населенням, або хоча б поговорити з власником квартири, яку ви оренували. Місцеві завжди зможуть вам порадити, де краще повечеряти, чи куди піти, і вони точно не назвуть вам найбанальніші точки із путівника.

    Намагайтеся викоритовувати місцеву мову, хоча б для привітання-прощання, подяки тощо. Це вказує на гарні манери, а іноді навіть може спрацювати на вашу корить.

    Готуйте список сувенірів, які хоче придбати, завчасно і дотримуйтеся його. Це вбереже вас від додаткових витрат та покупки дрібничок, які “а раптом потрібно буде комусь подарувати”.

    Намагайтеся їсти в локальних закладах. McDonalds ви знайдете і в себе вдома, а от нагода спробувати місцеву кухню випадає не часто. Це також дозволить вам дізнатися більше про країну.

    Намагайся наслідувати місцевих жителів. Якщо вони рекомендують ходити у довгих сукнях, чи прикривати плечі, то таки краще прислухатися і вберегти себе від неприємностей.

 

Лайфхаки при поверненні додому

    Якщо ви часто подорожуєте, то краще тримати свої кометичні дрібнички для мандрівки упакованими. Це допоже вам мати все напоготові, а не щоразу збирати необхідні засоби. Також ви будете впевнені, що нічого не забули, і не доведеться купувати потрібні речі по приїзді.

    Розпаковуйте речі після повернення, навіть якщо дуже втомилися. Потім ви будете собі дуже вдячні, та й це вбереже ваші речі від неприємного запаху.

Сподіваємося, що наші наче й прості, але іноді дуже суттєві, лайфхаки допоможуть вам отримати максимум задволення від подорожі. Адже досить часто гарна організація є запорукою успішної мандрівки та збережених нервів.

 

travelmate.com.ua


12.02.2017 7836 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1807
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1792
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1777
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5280 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2077 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1458

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

616

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

711

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

907

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

942
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1674
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3604
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10182
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26059
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10093 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7656
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

842
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1344
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

317
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1206
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

796
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1019