На комісії обласної ради намагались з’ясувати на чиїй стороні правда у підвищенні тарифів на перевезення

 

/data/blog/125506/5c0715725c41cdf1f104349c3fabf99d.27c53ffcdaf079279670ebfa096080f1

 

Звичайні обговорення проблеми підвищення цін на пасажирські перевезення не вирішать її, адже в скрутній ситуації опинились як пасажири, так і перевізники.

 

Необхідно розробити чіткі кроки щоб створити належні умови для роботи перевізників та уникнути кардинального підняття цін.

 

На цьому наголосив активіст «ВОЛІ», юрист Андрій Гунда після засідання комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, в якій взяли участь і перевізники.

 

На комісії прийнято рішення доручити облдержадміністрації підготувати звернення до Кабміну, Профільного комітету та Антимонопольного комітету з проханням надати висновки щодо підняття цін на пасажирські перевезення в Івано-Франківській області. Андрій Гунда зазначає, що це не вирішить проблеми підняття тарифів, адже чітких конкретних дій не було запропоновано.

 

Андрій Гунда додав, що доцільно було б звернутись до Кабінету Міністрів України стосовно розробки певних пільг для перевізників, адже вони опинились в такій ситуації, коли піднімається вартість палива, зменшується кількість пасажирів в зв’язку з тим, що на маршрутах діють нелегальні перевізники, зростає податок на землю і нерухомість, дорожчає технічне обслуговування, а стан доріг тільки погіршується. 

 

читайте також: Прикарпатські перевізники кажуть, що у підвищенні вартості проїзду винен долар

 

«У такій ситуації частина перевізників взагалі вимушена не працювати. Ця ситуація виникла і через те, що автобуси закуплені більше 10 років тому, і вони ламаються чи не щомісяця, а це тягне витрати на запчастини, комплектуючі деталі, які купують в умовних одиницях. І це тоді, коли курс долара постійно зростає. Це тягне велике навантаження на підприємців», - відзначив Гунда.

 

Слід зауважити, що в 2015 році вартість палива сягала 25-28 грн за літр, що спричинило підняття цін за перевезення. Однак, після того, минулого року був період, коли вартість палива знизилась до 18 грн, проте перевізники цінову політику тарифів не переглянули. На сьогодні, вартість палива становить 23-24 грн. 

 

«Виходить, що перевізники в цьому плані вдаються до маніпуляцій та в деякій мірі викривляють факти. Тарифи на перевезення не можна піднімати так кардинально - на 80-100%, на сьогодні доцільно підняти їх не більше ніж на 25%», - наголосив Андрій Гунда.

 

Андрій Гунда зазначив, що Кабмін створив умови, в яких перевізники і звичайні люди не можуть знайти порозуміння.

 

«Складається таке враження, що Кабмін навмисно намагається "посварити" перевізників і простих людей, адже дав можливість перевізникам самим встановлювати ціну. Виходить, що Кабмін «вмив руки», а в той час на місцях і пасажири, і перевізники сваряться між собою. Перевізники змушені підняти тариф, бо повинні за щось жити, а люди не мають змоги платити вищу ціну, бо і без того живуть у скруті», - каже юрист.

 

За його словами, підняття мінімальної заробітної плати не покращило добробут людей, а радше навпаки, породило нові проблеми – підняття цін як на перевезення, так і на ліки , продукти харчування і т.д.

 

Андрій Гунда озвучив позицію партії «ВОЛЯ»: щоб врегулювати цю проблему, необхідно внести зміни в "Податковий кодекс", який би передбачав надання пільг для перевізників, оскільки на них чиниться значний податковий тиск, розробити Державну програму підтримки перевізників, а облдержадміністрації та райдержадміністраціям розробити чіткий механізм повернення перевізникам коштів за пільгові перевезення.

 

«Потрібно зробити, до прикладу, як в Рожнятівській РДА, яка передбачила створення пільгових квитків у такій кількості, в якій бюджет зможе їх компенсувати. Зрозуміло, що пільговий проїзд – це Конституційне право громадянина, але в цих умовах необхідно знайти компроміс».

 

Адже, за його словами, звичайні люди не знають звідки взяти гроші, щоб оплатити проїзд. Наприклад, якщо звичайний працівник, який щодня доїжджав з Надвірної до Івано-Франківська на роботу до підняття тарифів на проїзд витрачав близько 700 грн щомісяця.

 

Після так званого росту мінімальної заробітної плати та підняття тарифів потрібно на проїзд витрачати 1100 грн, тобто це додатково 400 грн затрат з сімейного бюджету.

 

«Громадськість очікувала, що на засіданні комісії будуть розставлені всі крапки над «і» та покроково визначено чому вартість проїзду піднялась. Проте, на засіданні комісії чітко не було досліджено, що входить в методику розрахунку тарифу. Виходить, що в кожного "своя" правда. Громадськість вважає, що тарифи несправедливі, а перевізники – навпаки», - запевнив юрист.

 

Окрім того, на комісії перевізники не надали економічного обґрунтування підняття тарифу на перевезення. 

 

«Ми очікували на більш рішучі дії адміністрації та налагодження нею, як замовником перевезень, конструктивного діалогу між перевізниками та пасажирами. Крім того, вважаємо за доцільне, щоб адміністрація забезпечила проведення аудиту на предмет обґрунтованості підняття тарифів та їх розрахунків», - додала депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина.


10.02.2017 354 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1076
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2073
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2112
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6417 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

280

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

360
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531