Прикарпатські перевізники кажуть, що у підвищенні вартості проїзду винен долар

 

/data/blog/125464/cfd8a49f3cbf439a4a15a7ddba92ede1.jpg

 

Сьогодні, 9 лютого, засідає комісія обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

Перше питання порядку денного стосується підвищення тарифів на пасажирські перевезення у січні поточного року, а також неврегульованої ситуації із відшкодуванням витрат на пільгове перевезення окремих категорій населення, інформує Фіртка.

 

За словами заступника начальника департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергія Подошви, закон про ціноутворення регулюється Кабміном і у 2015 році облдержадміністрація позбавлена повноважень щодо ціноутворення.

 

В січні цього року відбувся ріст цін на перевезення і відповідно це призвело до соціальної напруги.

 

За словами Подошви, в ОДА моніторять ситуацію і просять надати перевізників розрахунки на тарифи, щоб направити їх до АМКУ.

 

Найбільший негатив викликала ситуація з непроінформованістю населення, а також самі водії не могли пояснити, чому підняли тарифи. Перевізник у Коломийському напрямку Роман Гаргат каже, що не може тепер поставити водіям 4 800 гривень мінімальної зарплати.

 

"Велика проблема в тому, що нам не дозволяли поступово піднімати ціни на проїзд. І це накопичилось", - каже перевізник.

 

Перевізники запевняють, що на підвищення тарифів вплинув курс долара.

 

"Не зароблю я тепер на тих маршрутах, як мав двохкімнатну квартиру так і буде. Я не витримую, маю 8 маршрутів і 11 автобусів, ремонт "Богданів" дорогий, - наголошує Гаргат. - Ми в безвиході - треба піднімати ціни. На 10 водіів треба 22 тис. на пенсійний податок. Велику проблему робить і те, що у нас нема профільного міністерства. Нема за нас кому заступитися".

 

Також підприємець звертає увагу на бездоріжжя. Каже, що на одному з участків дороги в напрямку Печиніжина 23 км - бездоріжжя.

 

Щодо компенсації перевезень за пільговиків, то Роман Гаргат вважає, що немає механізму, як це робити.

 

"Я думаю це питання в глухому куті, бо немає політичної волі. Потрібно вирішити, скільки разів пільговик має їхати, і з цього робити розрахунки щодо відшкодувань. Інакше навіть бюджету Америки не стане. Я жив надією на краще - долар поховав ці надії",- резюмував перевізник.

 

За словами представника Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури, голова ОДА видав розпорядження Районним радам передбачити кошти на пільгове перевезення. У 8-ми місцевих радах це питання врегулювали. До прикладу Рожнятівський район цьогоріч виділив 300 000 гривень, а Долинський район - 1 млн гривень.

 

Представник Укрзалізниці теж зазначає, що є проблема з відшкодуваннями. За його словами, приміські потяги возять 16 категорій пільговиків, а відшкодування немає. Тож є два виходи із ситуації: або будуть відміняти потяги через те, що не зможуть забезпечити безпеку руху, або піднімати ціни.

 

В результаті обговорень голова комісії запропонував доручити ОДА підготувати звернення до Кабінету міністрів, Міністерства інфраструктури та АМКУ, щоб врегулювати це питання на державному рівні та опрацювати ОДА питання монетизації та стосовно пільгового перевезення вишукати частину коштів для пільгових перевезеннь.


09.02.2017 569 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2257
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1053
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1015
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2159
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3615
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2548 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

855

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

742

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

698

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

692
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10366
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1213
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5332
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1056
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2849
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1211
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

438
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

305 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

749
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

646
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

694