Яремчанці проти введення гірсько-патрульної роти

 

/data/blog/125446/0049ecbeae3920e2905b79443f769c9d.9fb83d27b00f624413ea473e91d186d4

 

Створення гірсько-патрульної роти та поява хлопців у військовій формі збурила яремчанців. Громадськість заявляє, що їх край не потребує додаткових збройних сил, вони більше потрібні на сході України, а їх присутність в курортній Яремчанщині лише зашкодить розвитку туризму.

 

Сьогодні міська влада за ініціативи Спілки учасників АТО провела зустріч представників громадськості, підприємців, депутатів, учасників АТО з начальником Західного територіального управління Національної гвардії генералом Володимиром Гордійчуком.



Генерал повідомив, що гірсько-патрульна рота слідкуватиме за порядком і забезпечуватиме безпеку у гірських територіях.



Громадськість збурило те, що створення такої структури з ними не обговорювалось, ні від яремчанської поліції, ні від міськради не було прохань та звернень створити таку службу на Яремчанщині. Таку вказівку ще в 2015 році дав тодішній заступник голови ОДА Сергій Басараб у листі т.в.о. командувача Нацгвардії.

 

"З громадою введення сюди військових ніхто не погоджував, нас не питали чи є така потреба, не вивчили чи в нас криміногенна ситуація, не пояснили чим буде ця рота займатись." - заявили жителі Яремчанщини.



Крім того, яремчанці обурені тим, що гірсько-патрульна рота має потужне технічне забезпечення - вертоліт, квадроцикли, машини, тощо, в той час як місцеві рятувальні служби погано оснащені, таку техніку особливо потребують і хлопці на сході.



"Ми самі станемо на захист нашого краю, у нас є поліція, МНС, лісова охорона, Спілка учасників АТО. Якщо держава хоче допомогти - нехай такий транспорт і технічне забезпечення дадуть нашим службам. Або може вашу техніку вартує віддати солдатам на передову? Може і ви самі там теж потрібніші?" - звернулась громада до генерала.



Особливо впровадженням такої роти обурені місцеві підприємці. Кажуть, військові в формі будуть лише тривожити туристів.

 

"Яремчанщина - це курортний край, люди приїжджають відпочити, і знову тут бачитимуть людей в формі, які навіюватимуть острах і погані спогади, це перешкоджатиме розвитку туризму" - заявили підприємці.



Генерал Гордійчук запевнив, що наразі військові прибули на відпочинок і навчання на базу "Динамо" в Яблуниці, і поки не виконуватимуть своїх обов'язків.



"Ми виконуєм вказівку держави. Якщо громада, депутатський корпус прийме рішення, що патрулювання вам не потрібне, доповісте про це, ми підем на Закарпаття чи ще кудись" - запевнив генерал.



Обговорюючи потребу у захисті Яремчанщини, громада підняла питання скорочення яремчанського відділу поліції.



"Чому ви знищили яремчанський відділ поліції, зробили якесь відділення з кількома людьми, і зараз створюється така служба з великим технічним забезпеченням?".



Заступник начальника ГУНП в Івано- Франківській області полковник поліції Андрій Прусак відповів, що такі зміни не в їх компетенції, такі рішення прийняті керівництвом держави та міністерством.



Депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Андрій Марійчин зазначив, що така політика Президента спрямована на залякування людей, а не на розвиток держави. 

 

"Після Революції Гідності ми мали надію, шо Президент розвиватиме державу з європейськими цінностями. Зараз, він все робить для того щоб посіяти страх і розвивати силові органи. Кошти, які витрачають на цю бригаду краще спрямувати на реформування, навчання, удосконалення поліції, яка б захищала людей, боролась з порушниками. Зараз створюється серйозна фінансово забезпечена структура, для чого? Якби у нас в країні не було війни, то вам можливо були б і раді. Але ж там, на сході, хлопці гинуть, нема кому воювати, а тут створюється така служба!!" - зазначив Марійчин.



В ході зустрічі було погоджено, що поліція сама справляється у контролі за порядком, а на базі "Динамо" хлопці можуть здійснювати навчально-тренувальний процес. 



"Необхідно провести громадське слухання, якщо буде потреба, міська рада може звернутись за допомогою до військових, але не треба їх відправляти сюди наперед" - заявила громада.

 

Голова Спілки учасників і ветеранів АТО Яремчанщини Володимир Мандина зазначив, що такого збурення громади не було б, якби впродовж останній рік - два Нацполіція і Нацгвардія себе не дискредитували.

 

"Ці структури не виправдали себе, вони не мають довіри у населення. Погоджуюсь, що військові мають навчатись, однак це має бути правильно юридично оформлено. Ми хочемо, щоб був порядок, у нас курортне місце розвиток якого на 90% залежить від туриста. У нас має бути красиво, мирно, і тихо" - наголосив Мандина.



Секретар міської ради від партії "ВОЛЯ" Володимир Губарчук підсумував, що збройні сили мають співпрацювати та підтримувати народ, а не йти проти його волі.

 

"Я воював на сході в 2014-15 роках, нещодавно був там у хлопців і досі не можу прийти до себе, настільки все змінилось. Армія тримається лише на патріотичних настроях бійців. Хочу щоб поліція, Нацгвардія були з народом, щоб все сказане сьогодні ви донесли до керівництва, щоб вони зрозуміли що насправді відбувається - народ тримається "на тоненькій ниточці", і в будь-який момент може зірватись"- зазначив Губарчук.


09.02.2017 627 2
Коментарі (2)

Славко Задунайский 2017.02.09, 16:28
Що, боїтесь,що хлопці не дадуть ліс рубати,браконьєрствувати та гравій з річок вигрібати? І вже ніяк це не порішаєте,як було раніше?
Stein Kivi 2017.02.11, 01:24
Славко Задунайский, а що Ви можете запропонувати замість дров в печі та замість гравію в бетоні?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1030
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2422
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2062
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2097
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6376 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2390 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

262

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1080

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1119

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1329
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

204
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

541
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2000
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26442
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

498
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10401 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7942
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

486
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

346
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

501
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

571
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1514